Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.756
Reaction score
10.583


Μηνύματα
27.916
Reaction score
26.280
Θα την άλλαζα ευχαρίστως την εξάτμιση εξαρχής με το που την πήρα τη μηχανή προ 13ετίας με μια εντελώς αθόρυβη aftermarket, αν υπήρχε ποτέ τέτοια.
Αδιανόητο κι εξοργιστικό το θεωρώ να κυκλοφορούμε ακόμα με θόρυβο και ρύπους μέσα στις πόλεις, λες και είμαστε στα 80's, ρόδα, τσάντα και κοπάνα κι έτσι.
Χαιεντάδες , με τα προβλήματά τους.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.739
Reaction score
81.176
Όποιος έχει οδηγήσει καλό ηλεκτρικό για μερικές εβδομάδες, δεν πρόκειται να κοιτάξει θερμικό.
Δεν γυρνάς πίσω.
Καλύτερα μτχ ηλεκτρικό από καινούργιο θερμικό, ό,τι και να λέτε πως δεν πρέπει να συγκρίνουμε μτχ/καινούργιο.

Όσο για τα premium θερμικά, έχουν και πολύ premium έξοδα χρήσης, ειδικά τα μεταχειρισμένα. Δεν κάνουν για αυτούς που ψάχνουν αυτοκίνητο των 20-25Κ.

Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω καθόλου σήμερα, το 2024, κάποιος να θέλει να αγοράσει θερμικό. Το θεωρώ τρέλα. Δηλαδή τι; μπαίνει στο κατάστημα και λέει "θέλω να μου πουλήσετε ένα αυτοκίνητο που του βάζεις ζουμί και το καίει για να προχωρήσει; και κάνει θόρυβο και βρουμ βρουμ βρουμ, και κουνιέται μπρρρ μπρρρ μπρρρ, και βρωμάει" ;;;;;
Και του λέει ο πωλητής "μα έχουμε ένα που μπαίνει στην πρίζα και φορτίζει, σαν το κινητό σου, και είναι καλύτερα εξοπλισμένο, και αθόρυβο και ξεκούραστο" και ο άλλος λέει "όχι λέμε, θέλω αυτό που κάνει θόρυβο και βρωμάει"

Σοβαρά τώρα; Ρε πάτε καλά;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.396
Reaction score
28.940
Μοναδικό αλλά το γκαράζ.

Όσο για τα premium θερμικά, έχουν και πολύ premium έξοδα χρήσης, ειδικά τα μεταχειρισμένα. Δεν κάνουν για αυτούς που ψάχνουν αυτοκίνητο των 20-25Κ.
Και αυτό είναι το κυριότερο σημείο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο, η κουβέντα τελειώνει εδώ.

Τα μεταξωτά....., θέλουν και επιδέξιους.....!!!
 

Μηνύματα
15.497
Reaction score
21.699
Όποιος έχει οδηγήσει καλό ηλεκτρικό για μερικές εβδομάδες, δεν πρόκειται να κοιτάξει θερμικό.
Δεν γυρνάς πίσω.
Καλύτερα μτχ ηλεκτρικό από καινούργιο θερμικό, ό,τι και να λέτε πως δεν πρέπει να συγκρίνουμε μτχ/καινούργιο.

Όσο για τα premium θερμικά, έχουν και πολύ premium έξοδα χρήσης, ειδικά τα μεταχειρισμένα. Δεν κάνουν για αυτούς που ψάχνουν αυτοκίνητο των 20-25Κ.

Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω καθόλου σήμερα, το 2024, κάποιος να θέλει να αγοράσει θερμικό. Το θεωρώ τρέλα. Δηλαδή τι; μπαίνει στο κατάστημα και λέει "θέλω να μου πουλήσετε ένα αυτοκίνητο που του βάζεις ζουμί και το καίει για να προχωρήσει; και κάνει θόρυβο και βρουμ βρουμ βρουμ, και κουνιέται μπρρρ μπρρρ μπρρρ, και βρωμάει" ;;;;;
Και του λέει ο πωλητής "μα έχουμε ένα που μπαίνει στην πρίζα και φορτίζει, σαν το κινητό σου, και είναι καλύτερα εξοπλισμένο, και αθόρυβο και ξεκούραστο" και ο άλλος λέει "όχι λέμε, θέλω αυτό που κάνει θόρυβο και βρωμάει"

Σοβαρά τώρα; Ρε πάτε καλά;
Αυτός που δεν έχει αρχικό κεφάλαιο και δεν κάνει πολλά χλμ.
Το μεγαλύτερο μέρος της ελληνικής αγοράς δηλαδή. Δεν θα το κάνει γιατί είναι καλύτερο αλλά γιατί δεν μπορεί να πάρει κάτι άλλο
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.579
Reaction score
75.408
Τουλάχιστον κατάλαβε γρήγορα πως αυτός θα είναι ο επόμενος πρόεδρος! 😁🤣🤪
Ξέχασα να το βάλω προχθές με τα σερβεροθέματα, αλλά ο Musk ευτυχώς δεν μπορεί να γίνει πρόεδρος.

Status as a natural-born citizen of the United States is one of the eligibility requirements established in the United States Constitution for holding the office of president or vice president. This requirement was intended to protect the nation from foreign influence.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.225
Reaction score
128.212
αυτός=Τραμπ

Γι'αυτό έδωσε και χρήμα.

Ο Τραμπ όμως, δεν έχει κανένα έρωτα με τα ηλεκτρικά, θέλει Ice foreve.
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.225
Reaction score
128.212
Δε νομίζω να εμπλακεί ποτέ ο μάσκ με τέτοια "αξιώματα" με εκλογές, αφού ασκεί την επιρροή που θέλει χωρίς εκλογές (με χρήμα). 🤪🤣😁
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.396
Reaction score
28.940
Ford Capri

Style RWD 170PS (52kWh): 46.200€ (Με επιδότηση - 37.200€)

Style RWD 286PS (77kWh): 51.200€ (Με επιδότηση - 42.200€)

Style AWD 340PS (79kWh): 59.700€ (Με επιδότηση - 50.700€)

Premium RWD 170PS (52kWh): 48.900€ (Με επιδότηση - 39.900€)

Premium RWD 286PS (77kWh): 53.900€ (Με επιδότηση - 44.900€)

Premium AWD 340PS (79kWh): 62.400€ (Με επιδότηση - 53.400€)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.536
Reaction score
86.048
Ξέχασα να το βάλω προχθές με τα σερβεροθέματα, αλλά ο Musk ευτυχώς δεν μπορεί να γίνει πρόεδρος.
Αυτό είναι το αρνητικό γιατί είναι ο μόνος διάσημος πλούσιος που θαυμάζω, ως λάτρης της υπερβολής και της μη ένταξης σε κουτάκια συμπεριφορών. :p:roflmao:
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.536
Reaction score
86.048
Βρε, ούστ! Απροσάρμοστε! Κι εσύ κι ο Elon! :roflmao:
Είναι θέμα ιδισυγκρασίας. Ο ορισμός της "ιδανικής" ζωής και πορείας της ανθρωπότητας των φανατικών αντιπάλων του είναι η δική μου κατάθλιψη.

Στο μόνο που διαφωνώ μαζί του είναι στο βάρος που δίνει στην ηθική (όπως την εννοεί). Χασομέρικες έγνοιες. 8-)
 


TGD

Μηνύματα
7.824
Reaction score
7.796
Και δίπλα η μπετονιέρα. Δεν βρέθηκε κανένας να του ρίξει μια μπουλτόζα χώμα;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.266
Μηνύματα
2.894.611
Members
38.015
Νεότερο μέλος
alexgeo60
Top