Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.584
Reaction score
45.372
Έγινε ήδη παραγγελία από το συγκεκριμένο Κατάστημα, πρώτη φορά παραγγέλνω από αυτούς, μόνο εκεί το βρήκα ετοιμοπαράδοτο.
Νομίζω πως θα ταιριάξει στο bmc, εσείς τι λέτε?
 

Μηνύματα
20.903
Reaction score
14.890
Τιμόνι με συνηθισμένο σχέδιο είναι, θα ταιριάξει, αν ήταν κάτι 'εξωτικό' παίζεται...

Από το μαγαζί αυτό δεν θυμάμαι αν έχω πάρει κάτι, κάτι έψαχνα κάποια στιγμή και το είχα βρει κι εκεί, αλλά το πήρα δεν το πήρα... :geek: :gamer:

...
Edit. Όπως βλέπω στο αρχείο που κρατάω με παραγγελίες, είχα όντως πάρει, ένα ζευγάρι πετάλια shimano κι ένα μπροστινό φως magicshine...
 


Μηνύματα
20.903
Reaction score
14.890
Ναι, φωτίζει αρκετά καλά, αλλά πολύ απότομο κόψιμο εκτός δέσμης - έχει δύο βασικές δέσμες, μία μικρή (ας πούμε) και μια μεγάλη, κάπως δηλαδή σαν τα αυτοκίνητα, μηχανές! το ωραίο είναι ότι έχει και remote control και όλες τις αλλαγές τις κάνεις εκεί... Τώρα το βλέπω λίγο πιο ακριβό, εγώ το πήρα τον Ιανουάριο 69 ευρώ (ήταν μάλλον με κάποια έκπτωση).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.584
Reaction score
45.372
Φαίνεται συνηθισμένο, δεν είναι , πέραν του πλάτους στα hoods που υπόσχεται άνεση στα χέρια έχει κάποιες ιδιαιτερότητες στο σχεδιασμό, είναι 40cm πάν και 42cm κάτ, έχει επίσης μια ελαφρά κλίση σαπίσω το άνω μέρος 4.5° και επίσης έχει άλλη μια μαγκιά για να ακολουθεί στα hoods τη κλίση των χεριών με 6°.
IMG_20240803_213809.jpg




Δεν υπάρχει στη αγορά κάτι αντίστοιχο ως σχεδιασμός και τη pro τη εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια, στο deda έχω το pro vibe και του έχω γμσει στο τράβηγμα και στο πάτημα, σκλί μαύρο
 

Μηνύματα
20.903
Reaction score
14.890
Κι εγώ pro έχω εδώ και καιρό, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο σαν σχεδίαση, η βασική διαφορά είναι ότι έχει κλίση προς τα έξω στα drops (νομίζω ότι πάνω είναι 38 εκατοστά πλάτος και κάτω 40).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.584
Reaction score
45.372
Σώτο, το καλό με τα carbon τιμόνια είναι πως μπορείς να τα δώσεις ότι σχήμα θες, επιλέχτηκε μετά από μεγάλη έρευνα και πιστεύω ότι θα ταιριάξει ταμάμ στο θκόμ grip και στο χαρακτήρα του bmc, ύστερα πάλι τα τιμόνια από carbon έχουν τη ιδιότητα λόγο υλικού να αποσβενουν κραδασμούς.
 

Μηνύματα
20.903
Reaction score
14.890
Alu είναι το δικό μου, μόνο αν φτιάξω κάποια στιγμή νέο ποδήλατο μπορέι να βάλω carbon. Στο συγκεκριμένο έχω δώσει πολλά χρήματα, και μετά από τόσα χρόνια δεν αξίζει να δώσω άλλα πέρα από βασικά ανταλλακτικά...
 






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.584
Reaction score
45.372
Προτείνω έναν αγώνα με ποδήλατα για να ξεππλυθεί η μεγάλη αυτή προσβολή. :D :D 😍
Μέσα!! :biggrin:
Γυαλιστερός γενιέσαι, δεν γίνεσαι... δεν μπορεί το παιδί, παλεύει μεν αλλά...
Και εσύ τέκνον βρούτε? :lolsign:
 

Μηνύματα
1.313
Reaction score
2.303
Μέσα!! :biggrin:


Και εσύ τέκνον βρούτε? :lolsign:
Μετά τις διακοπές του Αυγούστου θα αναβαθμίσω το wilier. Τα περιφερειακά θα μεταφερθούν σε νέο πλαίσιο rim brakes. Κάτι που θα μου μείνει ως παρακαταθήκη στα φρένα με τακάκια (που όμως μπορούν να βγάλουν ένα πολύ ελαφρύ ποδήλατο). Οι επιλογές λίγες, ακούω προτάσεις...
 


Μηνύματα
14.049
Reaction score
15.894
Μετά τις διακοπές του Αυγούστου θα αναβαθμίσω το wilier. Τα περιφερειακά θα μεταφερθούν σε νέο πλαίσιο rim brakes. Κάτι που θα μου μείνει ως παρακαταθήκη στα φρένα με τακάκια (που όμως μπορούν να βγάλουν ένα πολύ ελαφρύ ποδήλατο). Οι επιλογές λίγες, ακούω προτάσεις...
Εγώ θα σε βοηθούσα Αθανάσιε ευχαρίστως εάν και δεν έκανες έγγραφη συγγνώμη και apologia (απολοτζία) αλλά δεν ξέρω τι είναι το wilier, τα περιφερειακά και τα rim brakes. :D :D 😍
 

Μηνύματα
20.903
Reaction score
14.890
Σώθηκες Σάκη, να βρήκες τέλειο βοηθό! (δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα, άρα μεγάλο πεδίο να εκπαιδευτεί όπως πρέπει) :geek: :roflmao:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.584
Reaction score
45.372
Εγώ θα σε βοηθούσα Αθανάσιε ευχαρίστως εάν και δεν έκανες έγγραφη συγγνώμη και apologia (απολοτζία) αλλά δεν ξέρω τι είναι το wilier, τα περιφερειακά και τα rim brakes. :D :D 😍


Το wilier είναι ιταλική συνταγή μπάμιας :rolleyes:
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.369
Μηνύματα
2.899.687
Members
38.032
Νεότερο μέλος
nick hi end
Top