Καλωδιο coaxial?

evl

Μηνύματα
298
Reaction score
446
Μπορείτε να μου πείτε τι coaxial καλώδιο ταιρίαζει για αυτη τη συνδεση στο CD player οπως φαινεται στη φωτο?
και που μπορω να το προμηθευτω?
 

Attachments


TGD

Μηνύματα
7.971
Reaction score
7.943
Αυτό ακριβώς που έγραψες. Coaxial s/pdif. Ιδανικά ομοαξονικό 75Ω, όπως το τύπου RG59/U τερματισμό με βύσματα RCA. Είναι συνηθισμένο καλώδιο σύνδεσης και για αναλογικο βίντεο.
 
  • Like
Reactions: evl

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.275
Reaction score
21.107
Μπορείτε να μου πείτε τι coaxial καλώδιο ταιρίαζει για αυτη τη συνδεση στο CD player οπως φαινεται στη φωτο?
και που μπορω να το προμηθευτω?
Ποια έξοδο θέλεις να συνδέσεις;
 

evl

Μηνύματα
298
Reaction score
446
Ποια έξοδο θέλεις να συνδέσεις;
Την COAX. Μέχρι τώρα το έχω στην αναλογική έξοδο, αλλά λέω να αλλάξω. Ίσως θα μπορούσα και την optical, δεν ξέρω τι είναι καλύτερο
 

Μηνύματα
13.755
Reaction score
6.739
Την COAX. Μέχρι τώρα το έχω στην αναλογική έξοδο, αλλά λέω να αλλάξω. Ίσως θα μπορούσα και την optical, δεν ξέρω τι είναι καλύτερο
Πριν πάρεις καλώδιο, γράψε σε ποιό ντακ θα το συνδέσεις, γιατί ίσως και να μην υπάρχει λόγος να το κάνεις.
 

evl

Μηνύματα
298
Reaction score
446
Τώρα βρίσκεται στο εξοχικό με ένα παλιό Onkyo AV. Λέω να τον πάρω στο σπίτι να τον συνδέσω με ένα Topping Dx3 αν θυμάμαι καλά, δεν είμαι σίγουρος για αυτό . Τώρα εκεί έχω κάτι αμερικανικές παλιατζουρες και θέλω να διώξω τους μετασχηματιστές
 

Μηνύματα
13.755
Reaction score
6.739
Τώρα βρίσκεται στο εξοχικό με ένα παλιό Onkyo AV. Λέω να τον πάρω στο σπίτι να τον συνδέσω με ένα Topping Dx3 αν θυμάμαι καλά, δεν είμαι σίγουρος για αυτό . Τώρα εκεί έχω κάτι αμερικανικές παλιατζουρες και θέλω να διώξω τους μετασχηματιστές
Εχεις στο εξοχικό το 2010 και σπίτι συσκευές στα 110V με μετασχηματιστές???? Να φέρεις το Exposure στο σπίτι για να ακους τα cd σου. Kαλώδιο δεν χρειάζεσαι.........το 2010 έχει καλύτερο ήχο (για αναπαραγωγή cd) από το Topping DX3.
(το εσωτερικό του 2010)

 
  • Like
Reactions: evl


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.422
Μηνύματα
2.902.952
Members
38.043
Νεότερο μέλος
ADRONIS
Top