Καλωδιο coaxial?

evl

Μηνύματα
299
Reaction score
447
Μπορείτε να μου πείτε τι coaxial καλώδιο ταιρίαζει για αυτη τη συνδεση στο CD player οπως φαινεται στη φωτο?
και που μπορω να το προμηθευτω?
 

Attachments


TGD

Μηνύματα
8.006
Reaction score
7.977
Αυτό ακριβώς που έγραψες. Coaxial s/pdif. Ιδανικά ομοαξονικό 75Ω, όπως το τύπου RG59/U τερματισμό με βύσματα RCA. Είναι συνηθισμένο καλώδιο σύνδεσης και για αναλογικο βίντεο.
 
  • Like
Reactions: evl

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.290
Reaction score
21.167
Μπορείτε να μου πείτε τι coaxial καλώδιο ταιρίαζει για αυτη τη συνδεση στο CD player οπως φαινεται στη φωτο?
και που μπορω να το προμηθευτω?
Ποια έξοδο θέλεις να συνδέσεις;
 

evl

Μηνύματα
299
Reaction score
447
Ποια έξοδο θέλεις να συνδέσεις;
Την COAX. Μέχρι τώρα το έχω στην αναλογική έξοδο, αλλά λέω να αλλάξω. Ίσως θα μπορούσα και την optical, δεν ξέρω τι είναι καλύτερο
 

Μηνύματα
13.758
Reaction score
6.743
Την COAX. Μέχρι τώρα το έχω στην αναλογική έξοδο, αλλά λέω να αλλάξω. Ίσως θα μπορούσα και την optical, δεν ξέρω τι είναι καλύτερο
Πριν πάρεις καλώδιο, γράψε σε ποιό ντακ θα το συνδέσεις, γιατί ίσως και να μην υπάρχει λόγος να το κάνεις.
 

evl

Μηνύματα
299
Reaction score
447
Τώρα βρίσκεται στο εξοχικό με ένα παλιό Onkyo AV. Λέω να τον πάρω στο σπίτι να τον συνδέσω με ένα Topping Dx3 αν θυμάμαι καλά, δεν είμαι σίγουρος για αυτό . Τώρα εκεί έχω κάτι αμερικανικές παλιατζουρες και θέλω να διώξω τους μετασχηματιστές
 

Μηνύματα
13.758
Reaction score
6.743
Τώρα βρίσκεται στο εξοχικό με ένα παλιό Onkyo AV. Λέω να τον πάρω στο σπίτι να τον συνδέσω με ένα Topping Dx3 αν θυμάμαι καλά, δεν είμαι σίγουρος για αυτό . Τώρα εκεί έχω κάτι αμερικανικές παλιατζουρες και θέλω να διώξω τους μετασχηματιστές
Εχεις στο εξοχικό το 2010 και σπίτι συσκευές στα 110V με μετασχηματιστές???? Να φέρεις το Exposure στο σπίτι για να ακους τα cd σου. Kαλώδιο δεν χρειάζεσαι.........το 2010 έχει καλύτερο ήχο (για αναπαραγωγή cd) από το Topping DX3.
(το εσωτερικό του 2010)

 
  • Like
Reactions: evl

Μηνύματα
108
Reaction score
75
Με το dac που εχεις καλυτερα να πας με optical αλλιως πρεπει να βρεις καποιον να σου φτιαξει καλωδιο 75Ω με bnc για το player και rca για το dac ,δεν νομιζω ναυπαρχει ετοιμο.
Ωστοσο πολυ πιθανον αυτο που σου λεει ο Tanto να ειναι σωστο οπως βλεπω το εσωτερικο του player.
Καλυτερα να δοκιμασεις ενα ζευγαρι καλα καλωδια και να το συνδεσεις με την αναλογικη εξοδο
 




Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.464
Μηνύματα
2.905.115
Members
38.048
Νεότερο μέλος
Coffee
Top