Να επιλέξω την xlr σύνδεση;


Μηνύματα
6.633
Reaction score
434
Πρέπει όμως κάποια στιγμή να μάθετε να τα ρυθμίζετε μόνοι σας τα τριλολόγια , γιατί ποιος ξέρει αν θα υπάρχει η εταιρεία αύριο να σας τα ρυθμίζει.
Εγω προτείνω να τα σπρώξετε πριν χάσουν κι αλλο την αξία τους . Να τα ακούει τα μηχανήματα και κάποιος άλλος στο σπίτι, να μην είναι τόσο δύσκολο να βάλει ενα δισκο της Αλεξίου στο Spotify
Η καλύτερη λύση είναι να πάρετε ολοκληρωμένο ενισχυτή και πικαπ με usb
 
Last edited:


Μηνύματα
7.355
Reaction score
11.954
Πρέπει όμως κάποια στιγμή να μάθετε να τα ρυθμίζετε μόνοι σας τα τριλολόγια , γιατί ποιος ξέρει αν θα υπάρχει η εταιρεία αύριο να σας τα ρυθμίζει.
Εγω προτείνω να τα σπρώξετε πριν χάσουν κι αλλο την αξία τους . Να τα ακούει τα μηχανήματα και κάποιος άλλος στο σπίτι, να μην είναι τόσο δύσκολο να βάλει ενα δισκο της Αλεξίου στο Spotify
Η καλύτερη λύση είναι να πάρετε ολοκληρωμένο ενισχυτή και πικαπ με usb
Εδώ υπάρχουν ακόμα εταιρείες που πουλάνε χαϊεντοκαλώδια, η trinnov θα κλείσει, που τα προϊόντα της κάνουν αποδεδειγμένα δουλειά;
 

Μηνύματα
6.633
Reaction score
434
Μα ακριβως επειδή κάνουν δουλειά τα τριλολόγια θα κλείσει. Θα την εξαγοράσει ο μεγάλος καλωδιάς γιατί με τα καλώδια έχει πολύ μεγαλύτερο όφελος.
Γι αυτο αργότερα θα σας τα ρυθμίζει ο costasEAR με 80€ την ώρα , κι όπως καταλαβαίνετε αυτά τα πράγματα θέλουν το χρόνο τους για να δουλέψουν σωστά. Αφήστε που σε 10 χρόνια θα πρέπει να αλλαχτούν όλοι οι ηλεκτρολυτικοι πυκνωτές, με 580€ , συν το κόστος των πυκνωτων απο Mouser ή Digikey, όπου σε καθε περίπτωση το κόστος επιβαρύνει τον πελάτη.
Τα έξοδα εκτελωνισμου επιβαρύνουν πάντα τον πελάτη.
Και ολα αυτά για να ακούτε εσεις εκκλησιαστικες ψαλμωδίες και αρμόνια του μεσαίωνα ,Πάολα και Πάριο
 
Last edited:

Μηνύματα
158
Reaction score
158
Εδώ υπάρχουν ακόμα εταιρείες που πουλάνε χαϊεντοκαλώδια, η trinnov θα κλείσει, που τα προϊόντα της κάνουν αποδεδειγμένα δουλειά;
Ετερον εκατερον.Το ποιοτικό προϊόν δε διασφαλιζει την οικονομική υγεία μιας εταιρίας.
Από μόνο του δεν κάνει τίποτα.Πρεπει να υπάρξουν κι αυτοί που θα το αγορασουν.
Αλήθεια,με ποια καλώδια έπαιζε εκείνο το μέλος με τα PMC και τον Trinnov;
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.654
Reaction score
20.344
Σιγά..
Άντε να'ναι 300 μέτρα. Άντε 400.
Σιγά.
Για να αγοράσεις καλωδιακια εσυ πρέπει να παρεις μεγάλη απόφαση..

Μπάμιες για 3 χρόνια. .:tongue:
Βάλε κι ένα χρόνο σπανακορυζο για βάσεις ανόρθωσης να μην ακουμπάνε στο έδαφος.
Σαν τα Ιαπωνικά τρένα.. :smoke:

Άσε θα πέσει πείνα… :whistling:
 

Μηνύματα
158
Reaction score
158
Για να αγοράσεις καλωδιακια εσυ πρέπει να παρεις μεγάλη απόφαση..

Μπάμιες για 3 χρόνια. .:tongue:
Βάλε κι ένα χρόνο σπανακορυζο για βάσεις ανόρθωσης να μην ακουμπάνε στο έδαφος.
Σαν τα Ιαπωνικά τρένα.. :smoke:

Άσε θα πέσει πείνα… :whistling:
Μη μας πεις μόνο ότι ακούγονται οι βάσεις ανόρθωσης γιατί αυτό δεν το πιστεύω με τιποτα!
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.654
Reaction score
20.344
Μη μας πεις μόνο ότι ακούγονται οι βάσεις ανόρθωσης γιατί αυτό δεν το πιστεύω με τιποτα!
Να σε πω πως δεν ξέρω απ' αυτά? :idk:
Εγώ προτιμώ να τα θάψω (κάτω από άλλα καλώδια) :tongue::cry::biggrin:
 

Μηνύματα
158
Reaction score
158
Θωμά. Ε Θωμά.
Αν το ταμείο των απόρων μελών του avsite η οπως αλλιως λέγεται,μπορεί να με ενισχύσει ν' αγοράσω κι εγώ απ' αυτά γιατί είναι λιγάκι ακριβα θα ήμουν ευγνώμων και θα τα δάνειζα και σ' άλλα μέλη προς ακροαση.Η αλήθεια είναι ότι έχω όμως όχι για καλώδια ηχείων.Βοηθηστε με για να συμπληρώσω τη συλλογή μου.
Έχω κάνει τεστ σε τρεις γνωστους-αρνητες με την αστραπιαία διαδικασία του κουμπωσε-ξεκουμπωσε.Και οι τρεις εντός μερικών δευτερολέπτων απεφανθησαν υπέρ της απατεωνοFurutech.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.624
Reaction score
129.507
Για ποιό λόγο κάνει την όποια διαφορά ; Ξέρουμε ; Λένε γιατί, έστω σαν υπόθεση ;
Πίστευε και μη ερεύνα.

Γιατί άμα ερεύνα, θα πάθεις εγκεφαλικό κοκομπλόκο με τις παπαριές που θα ακούσεις.
Κι είμαστε σε κρίσιμη ηλικία..

απατεωνοFurutech
Σύ ειπας.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.624
Reaction score
129.507
Ε, κάτσε να ακούσω πρώτα. :D
Ναι, άκουσε άκουσε, αλλά μόνον σε άτυφλον τεστ.

ΥΓ. Κάποιοι βάζουν κωλοχαρτα κάτω απ'τα καλώδια. Για να μαζεύουν το σκατό που'χουν στην κάλτσα.

Τι; Δε ξέρεις τα καλώδια με σκατό στην κάλτσα;
(Δεν κάνω πλάκα).

Hi end, το βρωμερό.
 

Μηνύματα
158
Reaction score
158
Για ποιό λόγο κάνει την όποια διαφορά ; Ξέρουμε ; Λένε γιατί, έστω σαν υπόθεση ;
Εν αρχή ην το NCF(nano crystal formula)που η Furutech χρησιμοποιεί και σ' άλλα προϊόντα της.Δε θυμάμαι περισσότερα.Οποιος δε βαριέται ας ψάξει.
 

Μηνύματα
14.177
Reaction score
16.018
Εν αρχή ην το NCF(nano crystal formula)που η Furutech χρησιμοποιεί και σ' άλλα προϊόντα της.Δε θυμάμαι περισσότερα.Οποιος δε βαριέται ας ψάξει.
Γενικά μιλάω και μόνο για το σήκωμα των καλωδίων απο το έδαφος. Αφού το λένε και άλλες εταιρίες αυτό απο ότι έχω καταλάβει. Με ποιά λογική - αρχή ας πούμε. Δεν θέλω μεγάλη ανάλυση. Θα βρω μετά εγώ εάν έχει κάποια έστω σαν υπόθεση πιθανότητα να ισχύει. Απλώς βαριέμαι να ψάχνω και φαίνεται να έχεις ασχοληθεί με το θέμα αρκετά. Να με γλυτώσεις τα άσχετα που κάποιοι θα λένε.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.624
Reaction score
129.507
Κρυογεννημένες σουπεραγώγιμες νιφάδες χαλκού, με σκατούλες πασαλειμμένες, πάνω σε ρολά από κωλόχαρτα, να μην ακουμπάνε το χαλί, χροιές να ξεχειλίζουν.

ΥΓ. Το ρόδιο δεν είναι πλέον της μοδός, θα μου μείνουν αμανάτι εκείνες οι μπανάνες, ευτυχώς έχω φίλο τη μαϊμού.
 

Μηνύματα
158
Reaction score
158
Οντως?
Δεν το πιστεύω τόσο πολύ που τα...χρησιμοποιώ! Όχι όμως σε καλώδια ηχείων.Επειδη είναι πολύ ακριβά αν διέθετα το ποσόν που ζητούν θα προτιμούσα να το διαθέσω σε καλώδια δίχως αυτά.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.426
Μηνύματα
2.903.178
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top