Ιστορίες hi end για γέλια και για κλάματα



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.694
Reaction score
129.710
Σοβαρά; αυτό είναι επείγον περιστατικό.
Έχω στο ψυγείο. Έλα.

(Σπανίως δεν έχω μια wagyu στο ψυγείο, τώρα σε wagyu έχω μια μπριζολαρα ριμπ αϊ Αυστραλίας, κι εννοείται έχω κι άλλα κρέατα να περιμένουν τη σειρά τους)
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.525
Reaction score
28.328
Εδώ είμαστε!
Τρέμε Τρίνοφ, τρέμε Ντιράκ, τρέμετε όλοι σας :king: :party::roflmao:

 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.525
Reaction score
28.328
Πάμε άλλη μία :lolsign:

 


TGD

Μηνύματα
7.995
Reaction score
7.969
Κάποια φυσική υπάρχει από πίσω. Είναι γνωστή από την αρχαιότητα η χρήση εντοιχισμενων πιθαριων για τον έλεγχο της ακουστικής. Όμως το μέγεθος των "μπουκαλιών" δεν μου φαίνεται αρκετά μεγάλο για να κάνουν δουλειά με αυτό τον τρόπο. Και ο κριτικός εγραψε ότι στις περισσότερες θέσεις δεν δούλεψαν...
 

Μηνύματα
347
Reaction score
453

TGD

Μηνύματα
7.995
Reaction score
7.969
Έλα τώρα, είναι γνωστό από τα '70s ότι η αίσθηση της παραμόρφωσης εξαρτάται από την φύση της περισσότερο απ' ότι από την ποσότητα της. Η υψηλη δεύτερη αρμονική των λυχνιών είναι ευχάριστη και προκαλεί την αίσθηση ότι παίζει δυνατά σε χαμηλότερη ένταση.
 

Μηνύματα
347
Reaction score
453
Έλα τώρα, είναι γνωστό από τα '70s ότι η αίσθηση της παραμόρφωσης εξαρτάται από την φύση της περισσότερο απ' ότι από την ποσότητα της. Η υψηλη δεύτερη αρμονική των λυχνιών είναι ευχάριστη και προκαλεί την αίσθηση ότι παίζει δυνατά σε χαμηλότερη ένταση.
Δεν θα διαφωνησω αν ειναι καλητερη η χειρότερη, αλλα λέγοντας "οι τρανζιστοράτοι ειναι χειρότεροι επειδη εχουν παραμορφοση ενω οι λαμπατοι δεν εχουν, οποτε ειναι καλυτεροι" ειναι λιγο χαζο και λαθος
Αν δεν ειναι λαθος, που ειναι τα αποδεικτικά στοιχεια?
 

Μηνύματα
6.651
Reaction score
466
Αν δεν υπηρχε η παραμόρφωση δεν θα ειχε γινει τοσο δημοφιλής η μουσική Rock και κυρίως το heavy metal.
Υπήρχε και υπάρχει ακόμα και σήμερα μία τεράστια εμπορική εκμετάλλευση της παραμορφωσης και του ηλεκτρονικά αναπαραγόμενου θορύβου.
Μπράβο στις πολυεθνικές δισκογραφικές εταιρείες που ανακαλυψαν μια νέα μορή τεχνης και την ενέταξαν στην κατηγορία της μουσικής, για να την απολαμβανουν όλοι , από τα παιδα των λουλουδιιών μεχρι και τα χρυσά παιδιά της wall street.
 

TGD

Μηνύματα
7.995
Reaction score
7.969
Στην μια διάλεξη του Μερμεκίδη υπάρχει η σχετική ανάλυση για το πώς οι συχνότητες στη ροκ κιθάρα χαμηλώνουν και η παραμόρφωση αυξάνεται με τον χρόνο.
 



Μηνύματα
248
Reaction score
416
Ακόμα συγχέουμε την παραγωγή μουσικής με την αναπαραγωγή της? :O_o:
Αγοράζουμε συστήματα με σωστή συχνοτική απόκριση για να ακούμε με ακρίβεια την παραμόρφωση. Γιατί ώς γνωστόν, αν παραμορφώσεις την παραμόρφωση τα αποτελέσματα μπορεί να είναι καταστροφικά.
 

Μηνύματα
6.651
Reaction score
466
Αγοράζουμε συστήματα με σωστή συχνοτική απόκριση για να ακούμε με ακρίβεια την παραμόρφωση. Γιατί ώς γνωστόν, αν παραμορφώσεις την παραμόρφωση τα αποτελέσματα μπορεί να είναι καταστροφικά.
Η παραμόρφωση ρυθμίστηκε στο remix για να παίζει καλά το κομμάτι σε φτηνό στερεοφωνικό και στο αυτοκίνητο.
Για αυτό συνήθως παίζει χαλια σε ενα ποιοτικο σύστημα.
Έχει πολύ πλάκα πάντως
 

Μηνύματα
14.282
Reaction score
16.082
Τις παραμορφώσεις ο Θεός των οντιοφίλ τις έχει γεννήσει όλες ίδιες ; Χμμ. :D
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.446
Μηνύματα
2.904.514
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top