Featured Κατάργηση του πολυπριζου και των συν αυτώ.

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.706
Reaction score
20.453
Χωράει στο χώρο σου ολόκληρο το μήκος κύματος των 28 κύκλων, ή μπάσα μισοριξιές ακούς σαν τον Εαρ ;
Δεν έχεις κι ενυδρείο !
Αν ακούει κάποιος μισοριξιές σίγουρα είμ' εγώ.. :rolleyes: :thumbsup:
Ούτε που προσπαθώ για κάτι άλλο..
Απορώ με τον εαυτόμ' που πήρα μηχανήματα και δεν ακούω από κάτι πιο λιτό (σοβαρά).

Είμαι απαράδεκτος (για την κοινότητα).
Black sheep
 

Μηνύματα
6.718
Reaction score
528
Δεν βαρεθήκατε ωρέ; Καλοκαιριάτικα, αφήστε τον ήχο και ασχοληθείτε με την εικόνα, πηγαίνετε σε κάποια παραλία να δείτε σε super υψηλή ανάλυση κάτι ωραία "τοπία" με καμπύλες!
(θα κάνω τεχνικά σχόλια επί του θέματος μόλις φθινοποριάσει...)
Γιάννης
εμείς δουλεύουμε ρε, δε μπανιαριζόμαστε σαν κάτι μερικούς μερικοιύς
 

Μηνύματα
7.367
Reaction score
11.979
Δεν βαρεθήκατε ωρέ; Καλοκαιριάτικα, αφήστε τον ήχο και ασχοληθείτε με την εικόνα, πηγαίνετε σε κάποια παραλία να δείτε σε super υψηλή ανάλυση κάτι ωραία "τοπία" με καμπύλες!
(θα κάνω τεχνικά σχόλια επί του θέματος μόλις φθινοποριάσει...)
Γιάννης
Είδα χθες κάτι καμπύλες απο μια μαμά με ημί-μπραζίλιαν ολόσωμο μαγιώ, ασ'τα να πάνε. Και να θες να αγιάσεις, δεν σε αφήνουν!
Κάποιοι εδώ μέσα ακούνε από 5hz έως 150Khz.
Ναι, τί θέλεις να σου πω;
 


Μηνύματα
6.718
Reaction score
528
Είδα χθες κάτι καμπύλες απο μια μαμά με ημί-μπραζίλιαν ολόσωμο μαγιώ, ασ'τα να πάνε. Και να θες να αγιάσεις, δεν σε αφήνουν!
έχει Public εκεί που είσαι για να πάρεις εκείνο το βιβλίο που μας πρότειναν ;

post 684
 
Last edited:

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.087
Reaction score
1.525
Βρηκα αυτο .. βοηθαει για να δουμε τι ακουμε?

Και από που θα το ακούσεις; Έχεις στην διάθεσή σου εξοπλισμό που να αναπαραγάγει ΓΡΑΜΜΙΚΑ όλο το φάσμα; Ακόμα και τα ακουστικά των μηχανημάτων που έχουν οι ΩΡΛ για ακουογραφήματα, δεν αναπαραγάγουν σωστά τα άκρα του φάσματος και στην καλύτερη περίπτωση όλος ο εξοπλισμός είναι"πειραγμένος" ώστε να είναι όσο το δυνατόν αντικειμενικός.
 

Μηνύματα
7.367
Reaction score
11.979
Τί γνώμη έχουν οι νυχτερίδες για την κατευθυντικότητα των καλώδίων ; 🦇🦇
Γι'αυτά τα ζητήματα, ρώτα τον Ρόμπιν. Εγώ έχω σοβαρές δουλειές να κάνω ( στρώνω τα στηριχτήρια των καλωδίων μου ).
έχει Public εκεί που είσαι για να πάρεις εκείνο το βιβλίο που μας πρότειναν ;

post 684
Δεν χρειάστηκε, ήταν οι κόρες μου μαζί και δεν με άφηναν να συγκεντρωθώ στο θέαμα. :p
 

Μηνύματα
120
Reaction score
76
Και από που θα το ακούσεις; Έχεις στην διάθεσή σου εξοπλισμό που να αναπαραγάγει ΓΡΑΜΜΙΚΑ όλο το φάσμα; Ακόμα και τα ακουστικά των μηχανημάτων που έχουν οι ΩΡΛ για ακουογραφήματα, δεν αναπαραγάγουν σωστά τα άκρα του φάσματος και στην καλύτερη περίπτωση όλος ο εξοπλισμός είναι"πειραγμένος" ώστε να είναι όσο το δυνατόν αντικειμενικός.
Δεν καταλαβα τον προβληματισμο. Οταν ακουω στο συστημα μου τους 40hz η τους 13000 τι αλλο θελω για να καταλαβω οτι τουλαχιστον αυτες τις συχνοτητες τις αναπαραγει
 


Μηνύματα
13.041
Reaction score
10.294
Δεν καταλαβα τον προβληματισμο. Οταν ακουω στο συστημα μου τους 40hz η τους 13000 τι αλλο θελω για να καταλαβω οτι τουλαχιστον αυτες τις συχνοτητες τις αναπαραγει
Ε, πρέπει να αναπαράγει και τις ενδιάμεσες :tongue::roflmao:
 

Μηνύματα
6.718
Reaction score
528
Δεν καταλαβα τον προβληματισμο. Οταν ακουω στο συστημα μου τους 40hz η τους 13000 τι αλλο θελω για να καταλαβω οτι τουλαχιστον αυτες τις συχνοτητες τις αναπαραγει
το δύσκολο είναι να ακούς και τις υπόλοιπες συχνότητες , κι όχι μόνο τις δύο που ανέφερες
 



jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.087
Reaction score
1.525
Δεν καταλαβα τον προβληματισμο. Οταν ακουω στο συστημα μου τους 40hz η τους 13000 τι αλλο θελω για να καταλαβω οτι τουλαχιστον αυτες τις συχνοτητες τις αναπαραγει
Για αυτό λέω, δεν πάμε για κανα μπάνιο...αυτές οι δουλειές είναι χειμωνιάτικες.
 


Μηνύματα
120
Reaction score
76
το δύσκολο είναι να ακούς και τις υπόλοιπες συχνότητες , κι όχι μόνο τις δύο που ανέφερες
Εννοεις τα ακρα η λες για τις ενδιαμεσες και εσυ?
Μηπως δεν διαβασατε τι ρωτησα στο ποστ του jpaudio?
Για αυτό λέω, δεν πάμε για κανα μπάνιο...αυτές οι δουλειές είναι χειμωνιάτικες.
Tωρα ολα ειναι ξεκαθαρα μου ελυσες ολες τις αποριες o_O :drinks:
 



Μηνύματα
6.718
Reaction score
528
Εννοεις τα ακρα η λες για τις ενδιαμεσες και εσυ?
Μηπως δεν διαβασατε τι ρωτησα στο ποστ του jpaudio?

Tωρα ολα ειναι ξεκαθαρα μου ελυσες ολες τις αποριες o_O :drinks:
Δεν έχει νόημα να πιέζεται κάποιος για να τα ακούσει όλα. Είδες τι έπαθα εγώ από τα όσπρια !
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.491
Μηνύματα
2.906.306
Members
38.052
Νεότερο μέλος
s tv
Top