Tο τραγούδι της ημέρας






kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.299
Reaction score
9.594
The Stems:Spaceship.Απο τα πιο άγνωστα(κακώς!) των Stems
Πέτρο, ωραία μουσικούλα ακούς τελικά φίλε μ. Δεν κάνεις και τίποτα λίστες να μην τα μαζεύουμε αριστερά/δεξιά κ εμείς; :drinks:
 

Μηνύματα
531
Reaction score
538
Πέτρο, ωραία μουσικούλα ακούς τελικά φίλε μ. Δεν κάνεις και τίποτα λίστες να μην τα μαζεύουμε αριστερά/δεξιά κ εμείς; :drinks:
Ο,τι θέλει ο καλωδιοπολυπριζοδικαναλοανευσαμπος φίλος μου!
Οι λίστες όμως είναι μια πολύ χρονοβόρος υπόθεση.Αν πιάσουμε και τα Σιξτις,χαθήκαμε!Υπήρξαν αμέτρητες μπάντες του ενός η δύο 7" που ύστερα εξαφανίστηκαν.Η αρχή λοιπόν θα είναι μια δεκαετία μετά κι όταν την φτιάξω(έχω καλώδια να δοκιμάσω)θα σου τη στείλω σε π.μ.
Στους επόμενους θ' ακούσεις τον ίδιο κιθαρίστα και τραγουδιστή.Ο Dom Mariani έχει παίξει σε πάμπολλες Αυστραλιανες μπάντες εδώ και 40 χρόνια και συνεχίζει ακάθεκτος!
The Someloves:Melt
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.299
Reaction score
9.594
Οι λίστες όμως είναι μια πολύ χρονοβόρος υπόθεση.Αν πιάσουμε και τα Σιξτις,χαθήκαμε!
Είναι όμως απαραίτητες, γιατί:
- Κάθεσαι στο σπίτι να διαβάσεις ένα βιβλίο ή AVsite: Βάζεις λίστα
- Πίνεις μπύρες σπίτι με παρέα: Βάζεις λίστα
- Πας περίπατο με τ ακουστικά: Βάζεις λίστα
- Πας κάπου με τ αμάξι: Βάζεις λίστα
κλπ κλπ

Τώρα σου φαίνεται βουνό γιατί δεν έχεις λίστες ακόμη. Αλλά αν πάρεις ένα tidal ή apple music και σου γίνει συνήθεια όποτε ακούς κάτι καλό να το περνάς στην αντίστοιχη λίστα, σε 6 μήνες θα έχεις γ*μω τις δισκοθήκες.

Υπήρξαν αμέτρητες μπάντες του ενός η δύο 7" που ύστερα εξαφανίστηκαν.
Ένας παραπάνω λόγος να μπουν σε λίστες και να τις ακούσουν και άλλοι και να μείνουν τα κομμάτια παραπάνω καιρό "εν ενεργεία".
 

Μηνύματα
531
Reaction score
538
Είναι όμως απαραίτητες, γιατί:
- Κάθεσαι στο σπίτι να διαβάσεις ένα βιβλίο ή AVsite: Βάζεις λίστα
- Πίνεις μπύρες σπίτι με παρέα: Βάζεις λίστα
- Πας περίπατο με τ ακουστικά: Βάζεις λίστα
- Πας κάπου με τ αμάξι: Βάζεις λίστα
κλπ κλπ

Τώρα σου φαίνεται βουνό γιατί δεν έχεις λίστες ακόμη. Αλλά αν πάρεις ένα tidal ή apple music και σου γίνει συνήθεια όποτε ακούς κάτι καλό να το περνάς στην αντίστοιχη λίστα, σε 6 μήνες θα έχεις γ*μω τις δισκοθήκες.


Ένας παραπάνω λόγος να μπουν σε λίστες και να τις ακούσουν και άλλοι και να μείνουν τα κομμάτια παραπάνω καιρό "εν ενεργεία".
Αυτά τα Tidal και τα υπόλοιπα,είναι σαν αντιγραμμενη κασέτα.Δεν πρόκειται να παίξει ποτέ όπως το βινύλιο η το cd.Ο,τι έχω δεν το έχω σε αυλη μορφή γιατί το θεωρώ υποκατάστατο.Μια ματιά στη δισκοθήκη μου λοιπόν το επόμενο Σαββατοκυριακο!
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.299
Reaction score
9.594
Δεν πρόκειται να παίξει ποτέ όπως το βινύλιο
Χώρια που κάνεις και γυμναστική με το σήκω σήκω κάτσε κάτσε...
Και εγώ βινύλιο ακούω στο αμάξι και όταν πάω για χαλαρό περπάτημα στο δάσος.

Όχι μωρέ, το χεις παρεξηγήσει το streaming. Η ευκολία του να ακούς ότι θες χωρίς να σηκωθείς από τον καναπέ είναι το κάτι άλλο. Και χειρότερη ποιότητα να είχε πάλι streaming να ούμε. Με 8€ το μήνα έχεις τα πάντα όλα. Τι να λέμε.

Με τα λεφτά που κάνει ένα καλό πολύμπριζο (600€) αγοράζεις 6 χρόνια streaming!

Περιμένω τη ματιά στη δισκοθήκη!
 

Μηνύματα
531
Reaction score
538
Χώρια που κάνεις και γυμναστική με το σήκω σήκω κάτσε κάτσε...
Και εγώ βινύλιο ακούω στο αμάξι και όταν πάω για χαλαρό περπάτημα στο δάσος.

Όχι μωρέ, το χεις παρεξηγήσει το streaming. Η ευκολία του να ακούς ότι θες χωρίς να σηκωθείς από τον καναπέ είναι το κάτι άλλο. Και χειρότερη ποιότητα να είχε πάλι streaming να ούμε. Με 8€ το μήνα έχεις τα πάντα όλα. Τι να λέμε.

Με τα λεφτά που κάνει ένα καλό πολύμπριζο (600€) αγοράζεις 6 χρόνια streaming!

Περιμένω τη ματιά στη δισκοθήκη!
Μη μου πεις ότι ακούς βινύλιο στ' αυτοκίνητο με βαλιτσακι πικάπ!
Προπερσι βρέθηκα στο σπίτι γνωστού ο οποίος έχει υπερσυστημα με πηγή streamer Melco.Για να τον δοκιμάσω,του είπα να μου παίξει 2-3 από κείνα τα sixties 7" που κυκλοφόρησαν σε 50 κόπιες και δε βρίσκονται πια ούτε από τα επιζήσαντα μέλη των μπαντων εκεινων.Δε βρήκε κανένα.
Εκεί που περπατάς απορροφημένος από τη μουσική στο δάσος πρόσεχε μήπως πέσεις πάνω σε κανένα τέτοιο τύπο:
Larry and the Blue Notes:Night of the sadist
 







Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.654
Μηνύματα
2.912.949
Members
38.081
Νεότερο μέλος
ΒΡΕΖΑ
Top