Ποδήλατο

Μηνύματα
21.140
Reaction score
15.148
Μπορείς να κατεβάσεις τη ρύθμιση και στο ρούβι, ή να αλλάξεις την αναλογία των ταχυτήτων σε κάτι πιο ελαφρύ. Αυτό γίνεται και από το app στο κινητό που ελέγχει το πρόγραμμα. Μη ζητάς λεπτομέρειες όμως αυτή τη στιγμή, γιατί δεν τις θυμάμαι απέξω. Σε περίπτωση που αλλάξεις ρύθμιση για πιο ελαφρύ, δεν μετράνε τα ρεκόρ όμως, ούτε νομίζω μπορείς να τρέξεις σε αγώνα. Στην περίπτωση της σχέσης ταχυτήτων (δηλαδή ας πούμε κάτι extreme, αντί να του δηλώσεις σχέσεις road, να του δηλώσεις... MTB) , νομίζω δεν επηρεάζεται...

ΥΓ. Μπορεί και να κάνω κάποιο λάθος τώρα, και η ρύθμιση για τις σχέσεις ταχυτήτων να μην είναι από το Ρούβι, αλλά από το app της Wahoo, που ελέγχει το trainer. Και τώρα που το ξανασκέφτομαι, αυτό πρέπει να είναι.
 


Μηνύματα
21.140
Reaction score
15.148
Ναι, όπως συμπλήρωσα και πάνω για τις σχέσεις ταχυτήτων πρέπει να είναι από το app της Wohoo, όχι από το Ρούβι. Δεν ξέρω αν έχει κάτι αντίστοιχο η Elite στο δικό της app, κοίταξέ το, υπάρχει πιθανότητα να το έχει.

Το Ρούβι έχει κάπου στις ρυθμίσεις όμως το δικό του βαθμό δυσκολίας, αν το βάλεις πιο χαμηλά (νομίζω ότι είναι με νούμερο %), θα είναι πιο εύκολη η ανάβαση φυσικά (δηλαδή ας πούμε σε μια ανηφόρα 10% θα έχεις αίσθηση 5%, και νομίζω ότι γίνεται και το ανάποδο, να αυξήσεις τη δυσκολία), αλλά δεν θα γράφει ρεκόρ στο τέλος.


Screenshot 2024-05-20 at 20.35.50.png


Στο screenshot, είναι η ρύθμιση reality level. Αν επιλέξεις όμως time trial αντί ελεύθερη οδήγηση (just ride), τότε είναι πάντα 100%. Δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση σε αυτό το mode.
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.930
Reaction score
46.211
Ναι, όπως συμπλήρωσα και πάνω για τις σχέσεις ταχυτήτων πρέπει να είναι από το app της Wohoo, όχι από το Ρούβι. Δεν ξέρω αν έχει κάτι αντίστοιχο η Elite στο δικό της app, κοίταξέ το, υπάρχει πιθανότητα να το έχει.

Το Ρούβι έχει κάπου στις ρυθμίσεις όμως το δικό του βαθμό δυσκολίας, αν το βάλεις πιο χαμηλά (νομίζω ότι είναι με νούμερο %), θα είναι πιο εύκολη η ανάβαση φυσικά (δηλαδή ας πούμε σε μια ανηφόρα 10% θα έχεις αίσθηση 5%, και νομίζω ότι γίνεται και το ανάποδο, να αυξήσεις τη δυσκολία), αλλά δεν θα γράφει ρεκόρ στο τέλος.


View attachment 341291

Στο screenshot, είναι η ρύθμιση reality level. Αν επιλέξεις όμως time trial αντί ελεύθερη οδήγηση (just ride), τότε είναι πάντα 100%. Δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση σε αυτό το mode.
Το δοκιμάσω και θα σε πω.


Τον ξέρω καλά εγώ τον μπάμια... Άπαξ και το είδε θα το παρει
Εδώ ρε συ δεν με ξέρουν οι θκιοίμ άνθρωποι καλά, εσύ από που μωρή κάμπια με έμαθες? :lolsign:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.629
Μηνύματα
2.911.609
Members
38.078
Νεότερο μέλος
Νικος11
Top