Περί μεγέθους γουφερ ο λόγος….

Μηνύματα
4.919
Reaction score
4.053
Η αλήθεια είναι ότι CORAL έχουν αυτοί που γνωρίζουν , οι άλλοι απλά δεν μας ενδιαφέρουν . :roflmao:
Τελικα Γιαννη, μαλλον εισαι ο μοναδικος εδω στο φορουμ που εχεις κοραλ. Εκτος κι αν υπαρχουν κρυφο....κοραλικοι που ντρεπονται να το πουν οτι εχουν.
 


Μηνύματα
638
Reaction score
619
Μπα! Δεν τον ακουω αρκετά αγριεμένο τον παππού! Ως και την κιθάρα του χαϊδεύει!
Ακούστε λοιπόν για να μαθαινετε. The Fallen Angels: Bad woman

εντάξει τα βρήκα

Με την επιφύλαξη ότι τα ηχεία ίσως να έχουν γεράσει περισσότερο από τους κατόχους τους.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.357
Reaction score
131.940
τα ηχεία ίσως να έχουν γεράσει περισσότερο από τους κατόχους τους
"Ωριμάσει" εννοείς.









































Πήρε το μάτι σου κάναν "ώριμο" εδώ μέσα;
Μόνο παραγινωμένους έχει.
 



Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.824
Reaction score
20.820
Ρε 'σεις καναδγιό κομμάτια απ' αυτά τα τελευταία που βάλατε ακούγονται καλά αν έχεις Ζούπερ ντούπερ σετάπ γιατί το θκομ' είναι μούφα και δεν καταλαβαίνω.. :idk:
Δεν αναφέρομαι στους ΖΖ που έβαλε ο Mobylover..
 

Μηνύματα
1.337
Reaction score
2.211
Μπα! Δεν τον ακουω αρκετά αγριεμένο τον παππού! Ως και την κιθάρα του χαϊδεύει!
Ακούστε λοιπόν για να μαθαινετε. The Fallen Angels: Bad woman

Με συγχωρείς αλλά αυτό το πράμα ακούγεται χάλι μαύρο. Δεν εννοώ σα τραγούδι, αλλά ο ήχος είναι απλά ενοχλητικός.
Και το ακούω από κάτι ηχειάκια 2.1 της creative, όχι από μεγάλα ηχεία.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.375
Reaction score
26.990
Με συγχωρείς αλλά αυτό το πράμα ακούγεται χάλι μαύρο. Δεν εννοώ σα τραγούδι, αλλά ο ήχος είναι απλά ενοχλητικός.
Και το ακούω από κάτι ηχειάκια 2.1 της creative, όχι από μεγάλα ηχεία.
Ε! λογικά αυτό θα φταίει , εννοώ τα μικρά 2.1 Οχι κάτι άλλο. :roflmao:
 

Μηνύματα
1.337
Reaction score
2.211
Ε! λογικά αυτό θα φταίει , εννοώ τα μικρά 2.1 Οχι κάτι άλλο. :roflmao:
Μου αρέσει που μετά συζητάμε για μπάσο και τον ήχο των ηχείων όταν ακούει αυτό το πράμα.
Δεν είναι τυχαίο που η γειτόνισσα ακούει διαφορές. Απλά βάζει μιά καλύτερη ηχογράφηση.

Υπόψιν, δεν κρίνω το τραγούδι.
 

Μηνύματα
4.657
Reaction score
8.116
Μπα! Δεν τον ακουω αρκετά αγριεμένο τον παππού! Ως και την κιθάρα του χαϊδεύει!
Ακούστε λοιπόν για να μαθαινετε. The Fallen Angels: Bad woman

Με τέτοια κομμάτια τεσταρεις @Π.Α.Η. τα πολυμπριζα? :biggrin:
 

Μηνύματα
13.165
Reaction score
10.455
Μου αρέσει που μετά συζητάμε για μπάσο και τον ήχο των ηχείων όταν ακούει αυτό το πράμα.
Δεν είναι τυχαίο που η γειτόνισσα ακούει διαφορές. Απλά βάζει μιά καλύτερη ηχογράφηση.

Υπόψιν, δεν κρίνω το τραγούδι.
Και από το Spotify, το ίδιο χάλια παίζει.
 

Μηνύματα
638
Reaction score
619
Με συγχωρείς αλλά αυτό το πράμα ακούγεται χάλι μαύρο. Δεν εννοώ σα τραγούδι, αλλά ο ήχος είναι απλά ενοχλητικός.
Και το ακούω από κάτι ηχειάκια 2.1 της creative, όχι από μεγάλα ηχεία.
Ενοχλητικός πρέπει να βγαίνει ο ήχος στο συγκεκριμένο.Η lead κιθάρα εμπρός και να "πριονίζει".Το ίδιο θα ίσχυε αν είχα το αυθεντικό 7".
Με τέτοια κομμάτια τεσταρεις @Π.Α.Η. τα πολυμπριζα? :biggrin:
ΚΑΙ με τέτοια.Ποτε όμως με εγγραφές αναφοράς.Δεν έχω.Εχω όμως μερικά δισκάκια(cds)που λόγω ηχογράφησης και έκδοσης είναι πολύ ανώτερα από το συγκεκριμένο.Παντοτε όμως στη μουσική που μου αρέσει.Παντως, θα απορούσες αν άκουγες πως έπαιζαν το συγκεκριμένο, xlr καλώδια που κοστίζουν τετραψήφιο ποσα και πως το δικό μου rca που κοστίζει κάμποσα κατοσταρικα.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.028
Reaction score
55.471
Εχω βαρεθεί να το γράφω.
Οποιος θέλει εδώ είμαστε για ελεύθερες δοκιμές . Οτι θέτε το δοκιμάζουμε .
Φέρτε ότι θέτε όποιο μεγάφωνο θέτε .
Τα βλέπουμε όλα , τα δοκιμάζουμε όλα , τα CORAL πάντα θα παίζουν καλύτερα.
Ένα απόγευμα στου EAR και μια... Οδύσσεια στου Μαρκησίου και θα έχουμε κλείσει ως ακροαματικόφιλοι... Τι κρίμα που δεν μεταφέρεται ή εγκαθίσταται άνετα για συγκριτικές δοκιμές η παρακάτω ΄΄βασιλομήτωρ΄΄ των Geithain ...

 

Μηνύματα
638
Reaction score
619
Μου αρέσει που μετά συζητάμε για μπάσο και τον ήχο των ηχείων όταν ακούει αυτό το πράμα.
Δεν είναι τυχαίο που η γειτόνισσα ακούει διαφορές. Απλά βάζει μιά καλύτερη ηχογράφηση.

Υπόψιν, δεν κρίνω το τραγούδι.
Κατ' αρχήν δεν είχα σκοπό να εντυπωσιάσω κανέναν,από τη στιγμή μάλιστα που δεν γνωριζα ότι καθόταν στο μπαλκόνι.Αγορασα το πολυπριζο μου,(το συνιστώ ανεπιφύλακτα ύστερα από δοκιμή αν δεν ψάχνετε κάτι που να κολακεύει τον ήχο όπως κάνει ο μικρός του αδελφός)είχα αφήσει τις συσκευές on στο Wireworld και γυρίζοντας άκουσα άμεσα.Αφησα το ίδιο cd(έχω πια μόνο cd,παλαιότερα και πικάπ)στο ATC,έσβησα και αποσυνέδεσα τις συσκευες,αφήνοντας φυσικά την ίδια ενδειξη στο volume.Συνδεση στο Furutech(μου πήρε αρκετή ώρα ώστε να βεβαιωθω για τις πολικότητες των συσκευών και του NCF Clearline)ξανά on κι έτσι όπως ήταν "κρύες" οι συσκευές,έπαιξα το ίδιο δισκάκι.
Ε,τα υπόλοιπα τα ξέρετε.
 

Μηνύματα
845
Reaction score
667
Ενοχλητικός πρέπει να βγαίνει ο ήχος στο συγκεκριμένο.Η lead κιθάρα εμπρός και να "πριονίζει".Το ίδιο θα ίσχυε αν είχα το αυθεντικό 7".

ΚΑΙ με τέτοια.Ποτε όμως με εγγραφές αναφοράς.Δεν έχω.Εχω όμως μερικά δισκάκια(cds)που λόγω ηχογράφησης και έκδοσης είναι πολύ ανώτερα από το συγκεκριμένο.Παντοτε όμως στη μουσική που μου αρέσει.Παντως, θα απορούσες αν άκουγες πως έπαιζαν το συγκεκριμένο, xlr καλώδια που κοστίζουν τετραψήφιο ποσα και πως το δικό μου rca που κοστίζει κάμποσα κατοσταρικα.
Εγώ ακούω διαφορές από καλώδιο σε καλώδιο , σε πολυπριζα κλπ .

Απλώς ακούω μόνο τέλειες εγγραφές αλλιώς το αλλάζω . Γιατί χρησιμοποιώ την μουσική για να άκουω το σύστημα και όχι το αντίθετο . Παρόλα αυτά όμως σε κάποιες περιπτώσεις μου δίνει διπλή ευχαρίστηση και η μουσική και το σύστημα
 
Last edited:

Μηνύματα
638
Reaction score
619
Εγώ ακούω διάφορες από καλώδιο σε καλώδιο , σε πολυπριζα κλπ .

Απλώς ακούω μόνο τέλειες εγγραφές αλλιώς το αλλάζω . Γιατί χρησιμοποιώ την μουσική για να άκουω το σύστημα και όχι το αντίθετο . Παρόλα αυτά όμως σε κάποιες περιπτώσεις μου δίνει διπλή ευχαρίστηση και η μουσική και το σύστημα
Αυτο που μ' αρέσει θα τ' ακούσω και στο ραδιοφωνακι και θα το απολαύσω όπως όταν ήμουν μικρός.Αν ασχολούμαι με το hi-fi,είναι για να απολαμβάνω σε όσο μεγαλύτερο βαθμό μου επιτρέπει η τσέπη μου.
Αν σε ενοχλεί η μη τέλεια εγγραφή,δεν σε ενοχλεί η μη τέλεια εκτέλεση;
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.644
Reaction score
28.752
Αν κεράσεις το παγωτό της αρεσκείας μου(όχι τσιγκουνιες στη γιορτή σου!)ίσως να "λυθεί" η γλώσσα μου!
Παράγγειλέ το και χρέωσέ με. Δύσκολο να κεράσω αυτοπροσώπως, είμαι 360 χλμ μακριά.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.777
Μηνύματα
2.916.909
Members
38.095
Νεότερο μέλος
Βανεσα
Top