Περί μεγέθους γουφερ ο λόγος….

Μηνύματα
845
Reaction score
668
Αυτο που μ' αρέσει θα τ' ακούσω και στο ραδιοφωνακι και θα το απολαύσω όπως όταν ήμουν μικρός.Αν ασχολούμαι με το hi-fi,είναι για να απολαμβάνω σε όσο μεγαλύτερο βαθμό μου επιτρέπει η τσέπη μου.
Αν σε ενοχλεί η μη τέλεια εγγραφή,δεν σε ενοχλεί η μη τέλεια εκτέλεση;
όλα μετράνε σίγουρα …
 

Μηνύματα
14.871
Reaction score
16.717
Ένα απόγευμα στου EAR και μια... Οδύσσεια στου Μαρκησίου και θα έχουμε κλείσει ως ακροαματικόφιλοι... Τι κρίμα που δεν μεταφέρεται ή εγκαθίσταται άνετα για συγκριτικές δοκιμές η παρακάτω ΄΄βασιλομήτωρ΄΄ των Geithain ...

Τα μικρά παίζουνε και είναι τόσο χάλια ο ήχος ; Τα Grimm wipe the floor with these. :D
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.375
Reaction score
26.992
Ένα απόγευμα στου EAR και μια... Οδύσσεια στου Μαρκησίου και θα έχουμε κλείσει ως ακροαματικόφιλοι... Τι κρίμα που δεν μεταφέρεται ή εγκαθίσταται άνετα για συγκριτικές δοκιμές η παρακάτω ΄΄βασιλομήτωρ΄΄ των Geithain ...

Ενα δίκιο τόχεις πάντως , είναι γκουμούτσες .
Βέβαια τα δικά μου είναι ακόμη μεγαλύτερες γκουμούτσες , με τρία ενισχυτικά , θα μας πέσει η μέση και ενεργό κρός . Αυτό είναι αστείο , 2κιλά και αν .
Μόνο τα ενισχυτικά είναι 38 , 46 , 20 , κιλά
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.028
Reaction score
55.473
Τα μικρά παίζουνε και είναι τόσο χάλια ο ήχος ; Τα Grimm wipe the floor with these. :D
Μα τι υπερβατικό ον είσαι που αποφαίνεσαι μέσα από βιντεάκια και μάλιστα διάρκειας 15 δευτερολέπτων.
Ενα δίκιο τόχεις πάντως , είναι γκουμούτσες .
Βέβαια τα δικά μου είναι ακόμη μεγαλύτερες γκουμούτσες , με τρία ενισχυτικά , θα μας πέσει η μέση και ενεργό κρός . Αυτό είναι αστείο , 2κιλά και αν .
Μόνο τα ενισχυτικά είναι 38 , 46 , 20 , κιλά
Έστω και αν κοψομεσιαστούμε σημασία έχει να μην πέφτει κάτι άλλο... :sneaky:
 

Μηνύματα
14.871
Reaction score
16.717
Μα τι υπερβατικό ον είσαι που αποφαίνεσαι μέσα από βιντεάκια και μάλιστα διάρκειας 15 δευτερολέπτων.

Έστω και αν κοψομεσιαστούμε σημασία έχει να μην πέφτει κάτι άλλο... :sneaky:
Είδες τι ωραία όμως παίζανε τα Coral (αλλά και το Grimm) στα αντίστοιχα βίντεο ;

Εγώ αυτά ακούω , αυτά κρίνω. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.028
Reaction score
55.473
Είδες τι ωραία όμως παίζανε τα Coral (αλλά και το Grimm) στα αντίστοιχα βίντεο ;

Εγώ αυτά ακούω , αυτά κρίνω. :D
Αφού θέλεις να σημειωθεί , στο βίντεο με τα CORAL αυτό που έπαιζε ήταν ένας τυπικός συνδυασμός κρουστών όπως έχουμε σιχαθεί τόσες φορές σε εκθέσεις hi-end. Το βίντεο με τα Grimm δεν μπαίνω καν σε κόπο να παρακολουθήσω αφού έχω διαμορφώσει γνώμη για εκείνα από πρώτο χέρι κι επανειλημμένα.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.375
Reaction score
26.992
Εε ναι λοιπόν να συμπληρώσω , πως αν ακούσεις κρουστά από CORAL μπορεί και να σου φύγουν τα σφραγίσματα , αν έχεις.
Εγώ δεν έχω , άρα την έχω βγάλει καθαρή μέχρι στιγμής.
ΟΜΩΣ ! τα κρουστικά των CORAL τα πηγαίνουν απίστευτα καλά . Είναι εξόχως γρήγορα ως μεγάφωνα .
 

Μηνύματα
14.871
Reaction score
16.717
Άστον να λέει John. Και τους άλλους. Μόνο ότι δεν το βρίσεκις δείχνει τι διαμάντι μεγάφωνο θα είναι. :D 😍

Τα καινούργια τα μεγάφωνα τους είναι τόσο αργά όσο οι χελώνες. Μόνο ο Γουίλσον στα Αλεξάντρια τα πρώτα ήταν γρήγορα για ανεξήγητο τεχνικά λόγο κιόλας. :D Μόνο καλές κόρνες τα ξεπέρναγαν αλλά και πάλι μπορεί να χάνανε και σε μουσικότητα.
 

Μηνύματα
4.658
Reaction score
8.117
Ένα στούντιο όμως δεν έχουμε δει εξοπλισμένο με κοραλ.
Τι κρίμα όλες οι παραγωγές και μίξεις να γίνονται με εμφανώς υποδεέστερα ηχεία από τα κοραλ :biggrin:
Το ίδιο και για τα σανσουγια :lolsign:
 

Μηνύματα
14.871
Reaction score
16.717
Ένα στούντιο όμως δεν έχουμε δει εξοπλισμένο με κοραλ.
Τι κρίμα όλες οι παραγωγές και μίξεις να γίνονται με εμφανώς υποδεέστερα ηχεία από τα κοραλ :biggrin:
Το ίδιο και για τα σανσουγια :lolsign:
Για αυτό έχουν τα χάλια τους οι ηχογραφήσεις.
 


Μηνύματα
661
Reaction score
1.457
Τα κοραλ του Johnny walker τα άκουσα....
Αυτός ο μαυρουλης ο ντράμερ ο πεθαμένος πήγε να με πεθάνει ο γαμ...νοε ουκ ολίγες φορές.
Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν ότι πέρναγες τα ηχεία , τα είχες πίσω σου δηλαδή και τα μπουρδέλα είχαν ακόμα fantom center.
Eιχες τίποτα αλλά κρυμμένα πιο πίσω μωρη κουφάλα και με τρολαρες;
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.777
Μηνύματα
2.916.937
Members
38.095
Νεότερο μέλος
Βανεσα
Top