Featured Περί μεγέθους γουφερ ο λόγος….

Μηνύματα
14.940
Reaction score
16.796
Ημουν γεννημενος (1961) αλλα για ξυλο τουλαχιστον στην πολη μου δεν θυμαμαι. Οσο ναναι δεν υπηρχε ιδιαιτερη εκτιμηση στους καρεκλαδες απο μερους μας. Αλλα οχι και να φτασουμε στα ακρα. Ουτως η αλλως ο ροκας και ο καρεκλας ηταν μαζι στο σχολειο και στην ιδια γειτονια. Απλα ειχαμε τις παμπ που συχναζαμε (επαιζε απαραιτητα μουσικη ροκ, μπλουζ απο πικαπ) και οι αλλοι σε κοινες καφετεριες. Υπηρχαν οι ντισκο που συχναζαν οι καρεκλαδες, γενικα το παντελονι καμπανα, μακρυ μαλι ενδεχομενως και μουσι οι ροκαδες, οι αλλοι κυριλε. Οντως πανε αυτα, υπαρχουν πλεον σε κατι αρχαιες φωτογραφιες στο σπιτι.
Ναι, όπως είπα κυρίως στην Αθήνα ήταν αυτά τα φαινόμενα σε μερικά σχολεία αλλά και μαγαζιά που τύχαινε να συναντιόντουσαν. Ε, τώρα μην φανταστείς και αυτά που γίνονται σήμερα σε αγριότητα. Περισσότερο μπούλινγκ και τέτοια αλλά καμιά φορά έβγαιναν τα πράγματα και λίγο εκτός ελέγχου ανάλογα τις συνθήκες.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.115
Reaction score
46.694
Ισα ρε , σαπέρα από δώθε , που θα μου μάθεις εσύ από τσομπανόσκυλα , τραχανοπλαγιά.
Οταν εγώ έκτρεφα τσομπανόσκυλα εσύ έπινες το γάλα σου .
Τέσσερεις γέννες έχω κάνει , 38 κουτάβια , όλα βγήκαν άψογα .

Πως και δεν σε έφαγε κάποιο από τόσα σκλιά. Τα τζουμπανόσκλα έχουν πολύ υπομονή αλλά όταν τους εξαντληθεί τρώνε μέχρι και τον ιδιοκτήτη :roflmao:

Εδώ η θκιάμ τσοπάνα , 60 κιλά ήταν στα ντουζένια, μας χαιρέτησε πριν κάποια χρόνια, ήταν 15 χρονών όταν έφυγε.
IMG_20210425_105359.jpg
 




Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.850
Reaction score
20.878
Άστο 'φτο το χαμένο κορμί ρέυ.. :rolleyes:
Μας το 'παιζε ντίσκο boy το '77 (Saturday night fever) και καπάκ' το '78 (Grease) μας έγινε ροκαμπιίλι με πέτσινα.. :cry:

Ούρττ 'πο 'κει σαπάκι.. :tongue:
 


Μηνύματα
214
Reaction score
126
Για να το λες...Εγω δεν εζησα στα 70s απλως το βρηκα στο internet
Υπαρχουν αρκετες αποψεις στο internet.
Αν και τοτε δεν ψαχναμε το γιατι και πως η αποψη που λεει οτι οι "καρεκλαδες" ηταν αυτοι που ειχαν τραπεζια και ηταν καθιστοι στις disco τους εδωσε και το ονομα ειναι αληθοφανης.
 


Μηνύματα
214
Reaction score
126
Άστο 'φτο το χαμένο κορμί ρέυ.. :rolleyes:
Μας το 'παιζε ντίσκο boy το '77 (Saturday night fever) και καπάκ' το '78 (Grease) μας έγινε ροκαμπιίλι με πέτσινα.. :cry:

Ούρττ 'πο 'κει σαπάκι.. :tongue:
και μετα ηρθαν τα 80ς και γιναν ολα σουπα εμειναν κατι heavymetalαδες και κατι punkια μονο
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.850
Reaction score
20.878
Λίγα λόγια για τον Τραβόλτα ρε!

Πάλπ Φίκσιον. Ταραντίνο.
Ναι, μετά κατέληξε εκτελεστής όργανο σκουρόχρωμου αρχηγού συμμορίας που αρέσκεται να αράζει στην ''άδεια'' στα Ολλανδικά καφέ να την πίνει..
Άσε με μ' αυτόν σε λέω..
Μόνο ο Τσακ Νόρις και ο Στίβεν Σηγκαλ τίμησαν τα παντελόνια (πιστοί στις αξίες.. :biggrin:)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.568
Reaction score
40.593
Άστο 'φτο το χαμένο κορμί ρέυ.. :rolleyes:
Μας το 'παιζε ντίσκο boy το '77 (Saturday night fever) και καπάκ' το '78 (Grease) μας έγινε ροκαμπιίλι με πέτσινα.. :cry:

Ούρττ 'πο 'κει σαπάκι.. :tongue:
α! κατα βαση χορευτης ηταν, μετα εγινε ηθοποιος.
 


Μηνύματα
880
Reaction score
708
Υπαρχουν αρκετες αποψεις στο internet.
Αν και τοτε δεν ψαχναμε το γιατι και πως η αποψη που λεει οτι οι "καρεκλαδες" ηταν αυτοι που ειχαν τραπεζια και ηταν καθιστοι στις disco τους εδωσε και το ονομα ειναι αληθοφανης.
Ο αρθογράφος υποστηρίζει ότι οι ροκάδες φέρναν καρέκλες στο κεφάλι αυτών που άκουγαν disco και αυτή είναι η πιο πιθανή εκδοχή γιατί οι πρώτοι ήταν πιο «αλάνια» από τους δεύτερους . Δεν το έψαξα και πολύ να σου πω αλλά μου φαίνεται μια πιθανή εκδοχή μιας και αν το πας βαθύτερα μάλλον οι πρώτοι ήταν πιο «αγωνιστές» λόγω πιθανον των δυσμενέστερων συνθηκών της παιδικής τους ηλικίας και τους έβγαινε το κόμπλεξ αντιστάθμισης
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.850
Reaction score
20.878
α! κατα βαση χορευτης ηταν, μετα εγινε ηθοποιος.
Ναι...
Ξεκαθάρισε όμως μαρή κοκό..
Είσαι καρεκλάς χορευτής με σκαρπίνι ή γουστάρεις πέτσινα και μπάφο στο στόμα.. ? :tongue:

Κότα.. :cry: :lolsign:
 

Μηνύματα
14.940
Reaction score
16.796
Δεν είναι λογικό να είναι απο την ακινησία .εκτός εάν βγήκε ειρωνικά ακριβώς λόγω του αντιθέτου... οι καρεκλάδες χορεύανε πολύ και καλά, οι ροκάδες δεν χορεύανε τότε. Οι δε, χεβι μεταλάδες μετέπειτα ήταν πλήρως ακίνητοι. Μην κοιτάτε τώρα. :D Θεωρούνταν και "αδελφιστικό" λίγο να είσαι καρεκλάς. Αυτό το τελευταίο το πρόλαβε άνετα και η δική μου σειρά με τα συγκρότηματα που αναφέρει ο Ear που ακούγαμε. Επίσης εσωστρέφεια κλπ τέτοια κοινωνικά στο mix.
 
Last edited:



JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.395
Reaction score
27.053
Εδώ η θκιάμ τσοπάνα , 60 κιλά ήταν στα ντουζένια, μας χαιρέτησε πριν κάποια χρόνια, ήταν 15 χρονών όταν έφυγε. View attachment 342910
[/QUOTE]
Τα σκυλιά με λατρεύανε ρε χαμένε .
Αυτό εδώ έχει σίγουρα χαρακτηριστικά από καυκάσου . Φαίνεται στα μάτια και στα πατούσια .
Ετσι και σου βάλω φωτός από τον ΔΙΑ και την ΗΡΑ , μιάς μακαρίτισας φίλης θα κλάσεις μέντες .
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.801
Μηνύματα
2.917.971
Members
38.099
Νεότερο μέλος
Nikos75!
Top