Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Μηνύματα
2.380
Reaction score
5.353
Μήτσου ακούς τι λέει ο κρόκ, θα φάει μονομιάς 1,3kg μπριτζόλα.
Όταν θα φτάσεις να μπορείς να κρατήσεις 300 watt/h ίσως. Μέχρι τότε βολέψου Μαρή με κάνα στήθος κοτόπουλου!! :tongue: :lolsign:
Το έχει σου λέω!
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.655
Reaction score
132.936
Βλέπω σκέφτεσαι ιστορίες βγαλμένες απ'τη ζωή.🤪

Πάντως τη συγκεκριμένη μπριτζόλα της φωτογραφίας αυτής, την έχω φάει απ'αυτόν το χασάπη καμιά 20-αρια φορές, η γεύση της ήταν τοπ!

(Τους βάζω να κόβουν το κόκκαλο που προεξέχει, για να χωράει στο φουρνάκι μου).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.244
Reaction score
47.125
Τουναντίον, τελείως ρεαλιστικά είναι πολύ άστοχη η εικόνα. Έβαλαν μια ανέκφραστη μαυροφορεμένη να μας επιδεικνύει όλο καμάρι ένα κομμάτι κρέας.
Εύλογα πάει ο νους ότι κάτι δεν πάει καλά, άρα μακριά από τον συγκεκριμένο χασάπη, κινδυνεύεις, θα βγει η ζωντοχήρα από καμιά μεριά και θα σε πάρει στο σκάλπ :lolsign:
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.244
Reaction score
47.125
Ήξερα μαϊμού ότι θα σκάσεις μύτη να το υποστηρίξεις όλο αυτό. :roflmao:
Το μάτια όλων δεν βλέπουν τα ίδια, δεν έχει να κάνει με το ότι καλπάζει η φαντασία ή με το αν είσαι fun των ταινιών του Hollywood.
Παράδειγμα η παρακάτ εικόνα, απεικονίζονται δύο ζώα, όλοι διακρίνουν με τη πρώτη ματιά μια μαϊμού, ιγω όμως δεν βλέπω μια μαϊμού, βλέπω έναν τίγρη
test-zoo-maimou-tigris-2.jpg


Οπότε μου είναι ξεκάθαρη η πρόθεση της ζωντοχήρας στη διαφήμιση του λεωφορείου :biggrin:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.649
Reaction score
40.807
-τι κοπλιμεντο... αν και αντι για τιγρη...θα ειμαι περισσοτερο κατι σε ...tiger...lilly... (ελληνιστι μια ασιατικη ποικιλια του ανθους κρινου)

..η χηρα....εχει το ζουμι φαι...ειναι το υπονοουμενο της...διαφημησης...!? εμενα μου αρεσε το Meating place...
... εχω πετυχει παρομοιο.. σε ενα εγχωριο σχημα οργανικης αυτοσχεδιαστικης... (αν δεν με απατα η μνημη μου, εκτος απο την...μνηστη μου)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.244
Reaction score
47.125
εμενα μου αρεσε το Meating place...
Δεν σε προβλημάτισε ντίπ γιατί είναι τόσο ακριβά τα κρέατα που πουλάει.
Είναι απλό, και εξηγούμε.
Είναι πολύ δύσκολο να ξετομαριάσεις το δέρμα του ανθρώπου σε σχέση με το δέρμα των ζώων. Παίρνει πάρα πολύ χρόνο και αυτό περνάει τελικά στη τελική τιμή.
Η ζωντοχήρα προφανώς έχει το ρόλο που είχαν οι σειρήνες στη μυθολογία, προσελκύει τα υποψήφια θύματα και μετά αναλαμβάνουν άλλοι. Είναι πολλά τα μεροκάματα που πρέπει να καλύψει ο χασάπης.
Έχω ξεσκεπάσει εγκληματική οργάνωση δω πέρα, όχι αστεία :roflmao: :lolsign:
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.649
Reaction score
40.807
...δε χαμπαριαζω... και μ'ενα ξεροκοματο τη βγαζω. :angel:
...ειναι δεντρο και οχι το δασος σε ολα αυτα τα μοντελα που μας πλασαρουν, δεν ειμαι κοινο κανενος, υπηρξα αραγε ποτε? δεν ενθυμουμαι...
 






Μηνύματα
15.165
Reaction score
17.185
Τα σπόιλερ στα φαγητά δεν τα ανοίγω, φοβούμαι, όταν θα μου αφιερώνεις κάτι βάζετο στα φανερά...
Βάζεις (έστω καμιά φορά κομμένη έτσι στο μήκος) πράσινη πιπεριά στις μπάμιες ή είναι a no no ;
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.244
Reaction score
47.125
Μικρή μου ηττοπαθής και φοβισμένη μαϊμού, άμα με ένοιαζε τι θα πούνε και τι θα κάνουν οι άλλοι θα ήμουν το ίδιο με αυτούς. Είμαι σαν τη πέστροφα που πάει κόντρα στο ρεύμα του νερού, όταν βρεθεί εμπόδιο καμπυλώνω το σώμα, δαγκώνω τη ουρά μου και εκτοξεύομαι σαν βέλος πάντα κόντρα στο ρεύμα ;)
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.893
Μηνύματα
2.921.813
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top