Featured Περί μεγέθους γουφερ ο λόγος….


Μηνύματα
15.158
Reaction score
17.178
No photos, not exist.
Bla bla bla bla
Proac proac proac
Θα σου πέταγα φωτό αλλά θα σου πεταχτούν τα μάτια έξω. :D :D
Έλα, δεν έχει προακ..

Τα πούλησε στον πάη.

Ακούει από ακουστικά, με το κινητό. Άρχοντας.

Και γω με ακουστικά θα καταλήξω βέβαια.
(βαρηκοΐας)
Δημιουργώ ψεύτικες προσδοκίες στον κόσμο. :D:D
 


Μηνύματα
792
Reaction score
877
Όσα βατ τραβάει ένα πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου, δε τραβάνε τα στέρεα και των δυό πολυμπριζάδων μαζί.

Αυτοί για πιστολάκι μαλλιών, θα θέλουν κατευθείαν σύνδεση με υδροηλεκτρικό σταθμό της ΔΕΗ.

Οι 2 μπαταρίες από το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο, αρκούν για να δουλεύει τέρμα τα γκάζια το στέρεό τους, πιο πολλά βατ βγάζουν στο πηνίο για άτμισμα.
Δεν είναι τάξη Δ το πιστολάκι μαλλιών ώστε να καταναλώνει λίγο;
 

Μηνύματα
15.158
Reaction score
17.178
Άμα κοπεί η ΔΕΗ σε κάνα πόλεμο, με μία ΑΑ μπαταρία 🔋 θα τη βγάλουν για χρόνια.
θα βάλω τον brets να κάνει ποδήλατο που παράγει 1000 watt. Τα 35 watt τα παράγει για πλάκα απλώς κουνώντας λίγο τα πόδια του ενώ τρώει και θα ποδηλατεί. :D 😍
 

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Ξέριες ότι το δικό μου (the best of the best που λές) έχει iec c20 (20 Α) και δεν βρίσκεις οντιοφίλ καλώδιο έτοιμο τερματισμένο ε ; :D 😍 Έπρεπε να φτιάξω εγώ με καλώδιο κατευθείαν απο τον πίνακα και furutech ή wattgate δε θυμάμαι βύσμα. :D

edit : oyaide νομίζω, τεσπά δε θυμάμαι βαριέμαι να πάω να δώ , τα έχω και σε ειδικό ντουλαπάκι (όλα κρυμμένα) :D
Και γιατί έβαλες στο ντουλάπι αυτά τα καλουδια σαν τον άλλο τον κύριο αφού τα χρησιμοποιούσες;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.238
Reaction score
47.101
θα βάλω τον brets να κάνεο ποδήλατο που παράει 1000 watt. Τα 35 watt τα παράγει για πλάκα απλώς κουνώντας λίγο τα πόδια του ενώ τρώει και θα ποδηλατεί. :D 😍
Καλέ 35 watt παράγω ανοιγοκλείνοντας τα ματοτσίνορα μαναχά :lolsign:
 

Μηνύματα
15.158
Reaction score
17.178
Και γιατί έβαλες στο ντουλάπι αυτά τα καλουδια σαν τον άλλο τον κύριο αφού τα χρησιμοποιούσες;
Ποιόν κύριο ; Δεν τα έβαλα με την έννοια ότι δεν τα χρησιμοποιώ εάν εννοείς αυτό ; Όχι τα χρησιμοποιώ .... Απλώς για να είναι κρυμμένα όλα, τακτοποιημενα και να μην φαίνονται. (καλώδια κλπ)... δώσε προσοχή στο κλπ. :D :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.650
Reaction score
132.927
Το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου είναι στα 2 kW. Ομοίως η καφετιέρα μου.

Άμα το στέρεό σου δε καίει παραπάνω από την καφετέρια μου και το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου, μη μου το δείχνεις καν. 😜🤪
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.783
Σωστά.Εγραψα ο,τι θυμομουν.Μπήκες στον πειρασμό να συνδέσεις τα ψηφιακά στις συγκεκριμένες πρίζες;
Δεν ήταν θέμα πειρασμού αφού δεν υπήρχαν ούτως ή άλλως άλλες διαθέσιμες πρίζες για τις ψηφιακές συσκευές στο setup. Δεν με ενόχλησε κάτι ακροαματικά και δεν είχα πρόβλημα να μην χρησιμοποιώ τέτοια πολύπριζα σε άλλα setup που διατηρώ. Γενικώς έχω περάσει και ξεπετάξει πολύπριζα, φίλτρα τροφοδοσίας όπως το LAB12 Gordian και συναφή παρελκόμενα. Αν συγκράτησα κάτι απ'όλα όσα πέρασαν ήταν το φίλτρο που καταπνίγει την DC συνιστώσα από την παροχή και αυτό μονάχα όταν το setup περιλάμβανε συσκευές με τοροειδείς Μ/Χ. Τώρα όμως απασχολούμαι με άλλους παράγοντες όχι μόνο επειδή λογαριάζω ότι αυτοί είναι που κάνουν ουσιαστικές διαφορές αλλά έχω διαπιστώσει ότι η ενασχόληση μαζί τους με ευχαριστεί περισσότερο.
20Α στο καλώδιο στο ρεύμα της ΔΕΗ είναι πολύ χρήσιμα για λαμπάδες των 30 βατ.

Δι σουίνγκ που σας κούναγε.
Voltage swing... :roflmao:
(It ain't got a thing if it ain't got voltage swing)
 

Μηνύματα
15.158
Reaction score
17.178
Το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου είναι στα 2 kW. Ομοίως η καφετιέρα μου.

Άμα το στέρεό σου δε καίει παραπάνω από την καφετέρια μου και το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου, μη μου το δείχνεις καν. 😜🤪
Μα δεν τα δείχνω, οι άλλοι επιμένουν. :D :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.783
Το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου είναι στα 2 kW. Ομοίως η καφετιέρα μου.

Άμα το στέρεό σου δε καίει παραπάνω από την καφετέρια μου και το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου, μη μου το δείχνεις καν. 😜🤪
Άμα έχει αυτά τα PSET τότε τα μονομπλόκ θα τραβάνε κιλοβατώρες για τα 35 Watt ωφέλιμης ισχύος... Οι πάροχοι αναμένεται να κάνουν πάρτι μαζί του.
 

Μηνύματα
15.158
Reaction score
17.178
Δεν ήταν θέμα πειρασμού αφού δεν υπήρχαν ούτως ή άλλως άλλες διαθέσιμες πρίζες για τις ψηφιακές συσκευές στο setup. Δεν με ενόχλησε κάτι ακροαματικά και δεν είχα πρόβλημα να μην χρησιμοποιώ τέτοια πολύπριζα σε άλλα setup που διατηρώ. Γενικώς έχω περάσει και ξεπετάξει πολύπριζα, φίλτρα τροφοδοσίας όπως το LAB12 Gordian και συναφή παρελκόμενα. Αν συγκράτησα κάτι απ'όλα όσα πέρασαν ήταν το φίλτρο που καταπνίγει την DC συνιστώσα από την παροχή και αυτό μονάχα όταν το setup περιλάμβανε συσκευές με τοροειδείς Μ/Χ. Τώρα όμως απασχολούμαι με άλλους παράγοντες όχι μόνο επειδή λογαριάζω ότι αυτοί είναι που κάνουν ουσιαστικές διαφορές αλλά έχω διαπιστώσει ότι η ενασχόληση μαζί τους με ευχαριστεί περισσότερο.

Voltage swing... :roflmao:
(It ain't got a thing if it ain't got voltage swing)
Δεν έχω voltage swing 235 +- 2 volt ανάλογα πρωί ή βράδυ. :D
Άμα έχει αυτά τα PSET τότε τα μονομπλόκ θα τραβάνε κιλοβατώρες για τα 35 Watt ωφέλιμης ισχύος... Οι πάροχοι αναμένεται να κάνουν πάρτι μαζί του.
800 watt για την ακρίβεια. Είτε για 0.1 watt είτε 35 watt. :D Είμαι οικολόγος. :D
 

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου είναι στα 2 kW. Ομοίως η καφετιέρα μου.

Άμα το στέρεό σου δε καίει παραπάνω από την καφετέρια μου και το πιστολάκι μαλλιών της γυναίκας μου, μη μου το δείχνεις καν. 😜🤪
Αν το καλοσκεφθείς,ούτε το δικό σου στερεο καίει.Πρεπει να ενώσεις όλα τα στερεο σου για να επιτευχθεί.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.783
Αν το καλοσκεφθείς,ούτε το δικό σου στερεο καίει.Πρεπει να ενώσεις όλα τα στερεο σου για να επιτευχθεί.
Ο φίλτατος EAR τρολάρει κανονικά... Το setup του θα καίει λίγο μονάχα σε κατάσταση ηρεμίας και όχι στις στάθμες αναπαραγωγής που συνηθίζει αφού οι ενεργοί του δορυφόροι έχουν ενσωματωμένα ενισχυτικά τάξης ΑΒ . Επίσης όποτε τα ανάβει όλα μαζί με κοινό κεντρικό διακόπτη θα έχει αυξημένες στιγμιαίες απαιτήσεις από την παροχή.
 

Μηνύματα
792
Reaction score
877
Ο φίλτατος EAR τρολάρει. Το setup του θα καίει λίγο μονάχα σε κατάσταση ηρεμίας και όχι στις στάθμες αναπαραγωγής που συνηθίζει αφού οι ενεργοί του δορυφόροι έχουν ενσωματωμένα ενισχυτικά τάξης ΑΒ . Επίσης όποτε τα ανάβει όλα μαζί με κοινό κεντρικό διακόπτη θα έχει αυξημένες στιγμιαίες απαιτήσεις από την παροχή.
Αναφέρομαι μόνο στα δύο κανάλια του συστήματος του. Οσα έχουμε ο thva κι εγώ όμως δεν καίνε όσο το πιστολακι μαλλιών.
 

Μηνύματα
15.158
Reaction score
17.178
Ο φίλτατος EAR τρολάρει. Το setup του θα καίει λίγο μονάχα σε κατάσταση ηρεμίας και όχι στις στάθμες αναπαραγωγής που συνηθίζει αφού οι ενεργοί του δορυφόροι έχουν ενσωματωμένα ενισχυτικά τάξης ΑΒ . Επίσης όποτε τα ανάβει όλα μαζί με κοινό κεντρικό διακόπτη θα έχει αυξημένες στιγμιαίες απαιτήσεις από την παροχή.
Ναι αλλά από τα 10.000 watt που έχει τα 9.999 watt πάνε σε πηνία και καλωδιώσεις κλπ ... και το 1 watt μόνο καταλήγει να κουνάει τους κώνους. :D :D
 


Μηνύματα
792
Reaction score
877
Ποια δύο; Έχεις κάποια συγκεκριμένα στο μυαλό σου;
Και γιατί δύο; Γιατί όχι ένα ή τέσσερα;
Γιατί σχολιασε καταναλωση στερεο συστημάτων.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.893
Μηνύματα
2.921.744
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top