Mάρκες DVD Players ''Μ' έκαψες''!

Μηνύματα
10
Reaction score
9
Στις αρχές της δεκαετίας του 2000, πρωτοβγήκαν τα Home DVD Players. Έτσι λοιπόν, σούπερ μάρκετ και διάφορα άλλα πολυκαταστήματα έκαναν εισαγωγή φτηνών DVD Players από Κίνα και τα ''βάφτιζαν'' με δικές τους φίρμες ''Μ'έκαψες''ώστε να κερδίσουν μερίδιο στην καινούρια τότε αγορά των DVD με προσιτές τιμές. Αναφέρω για παράδειγμα μερικές χαρακτηριστικές φίρμες:

- Bluesky και Contel από Carrefour/Champion Μαρινόπουλος
- ADVENT (Τα έκανε εισαγωγή ο Κωτσόβολος, εγώ έχω ένα DVD Recorder τέτοιας μάρκας)

Θυμάστε κάποια άλλη τέτοια μάρκα, είχατε κάποιο DVD Player από αυτές τις μάρκες?
 





Μηνύματα
10
Reaction score
9
Η συγκεκριμένη εταιρία βγάζει ακόμα DVD Players, κυρίως φορητά με οθόνη. Έχω δει να πουλάνε σε αρκετά καταστήματα ηλεκτρονικών.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
9
Μερικές ακόμα ''μ' έκαψες'' μάρκες DVD Players:
- Funai (Ήταν καλής ποιότητας?)
- CROWN
- Provision
- Telemax
- SONIKO (Προφανώς αντιγραφή της SONY)
και άλλα κουφά...
 

Μηνύματα
30.516
Reaction score
24.963
ΤΑ FUNAI KAI UNITED ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ F&U ΠΛΕΟΝ.

TA BLUESKY ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,,,3 ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΙΣΑ ΟΤΑΝ

ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΤΑ. ΑΚΟΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.
 

Μηνύματα
1.078
Reaction score
1.301
Αρα δεν τα βαπτιζαν εδω, υφιστανται ως σηματα εταιριων. Και για τον μη απαιτητικο χρηστη μια χαρα επαιζαν. ;) Μαλιστα, επειδη δεν διαβαζαν τον κωδικο κλειδωματος κατα της αντιγραφης των δισκων, ηταν ιδανικα για τη μεταφορα των δισκων σε αλλη συσκευη εγγραφης.
 



Μηνύματα
1.917
Reaction score
2.847
Στις αρχές της δεκαετίας του 2000, πρωτοβγήκαν τα Home DVD Players. Έτσι λοιπόν, σούπερ μάρκετ και διάφορα άλλα πολυκαταστήματα έκαναν εισαγωγή φτηνών DVD Players από Κίνα και τα ''βάφτιζαν'' με δικές τους φίρμες ''Μ'έκαψες''ώστε να κερδίσουν μερίδιο στην καινούρια τότε αγορά των DVD με προσιτές τιμές. Αναφέρω για παράδειγμα μερικές χαρακτηριστικές φίρμες:

- Bluesky και Contel από Carrefour/Champion Μαρινόπουλος
- ADVENT (Τα έκανε εισαγωγή ο Κωτσόβολος, εγώ έχω ένα DVD Recorder τέτοιας μάρκας)

Θυμάστε κάποια άλλη τέτοια μάρκα, είχατε κάποιο DVD Player από αυτές τις μάρκες?
Amstrad
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.960
Μηνύματα
2.923.961
Members
38.115
Νεότερο μέλος
KostasZaf
Top