Το σύστημα μου

Μηνύματα
2.489
Reaction score
5.372
Κατά τη γνώμη μου, και στο Spotify υπάρχουν χάλια εγγραφές, και στο tidal, και στο YouTube, και σε όλα.

Ταυτόχρονα, σε όλα υπάρχουν ωραίες εγγραφές.

Σε άμεση σύγκριση μεταξύ tidal και Spotify, εάν είναι επακριβώς όμοιο το μάστερ, οι διαφορές ναι μεν υπάρχουν, αλλά είναι μικρές.

Μπορώ να ακούω πολύ ευχάριστα για ώρες από Spotify, και θα συνεχίσω να το ακούω, διότι έχει πράματα που δε τα βρίσκω στις άλλες πλατφόρμες στριμινγκ, και αυτό το γεγονός, το κάνει απαραίτητο. Είναι πραγματικά πελώρια η δικογραφία που έχει το άτιμο το Spotify, κι αυτό μετράει στην τελική.
Ακόμα βέβαια αναμένουμε το CD quality Spotify... Υπάρχει καμμιά εξέλιξη επί του θέματος;
 

Μηνύματα
1.048
Reaction score
1.156
Το έχεις φετιχ έ; :rolleyes::tongue:
Απλούστατα,αυτον τον καιρό είμαι εν τάξει από συσκευές.Αλλως τε τις αγόρασα πριν από μερικούς μήνες.Εν τάξει κι από τη στήριξή τους.Τι μένει;Ένα καλώδιο πχ ρεύματος δύο μοντέλα πάνω από το δικό μου η ένα interconnect τρία μοντέλα πάνω.Καθολου άσχημα!
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.788
Reaction score
29.358
Κατά τη γνώμη μου, και στο Spotify υπάρχουν χάλια εγγραφές, και στο tidal, και στο YouTube, και σε όλα.

Ταυτόχρονα, σε όλα υπάρχουν ωραίες εγγραφές.

Σε άμεση σύγκριση μεταξύ tidal και Spotify, εάν είναι επακριβώς όμοιο το μάστερ, οι διαφορές ναι μεν υπάρχουν, αλλά είναι μικρές.

Μπορώ να ακούω πολύ ευχάριστα για ώρες από Spotify, και θα συνεχίσω να το ακούω, διότι έχει πράματα που δε τα βρίσκω στις άλλες πλατφόρμες στριμινγκ, και αυτό το γεγονός, το κάνει απαραίτητο. Είναι πραγματικά πελώρια η δικογραφία που έχει το άτιμο το Spotify, κι αυτό μετράει στην τελική.
Και πώς διαλέγεις την καλή βερσιόν από αυτές που έχει η πλατφόρμα? Εννοώ πριν κάτσεις και τις ακούσεις μία μία.
 

Μηνύματα
570
Reaction score
807
Απλούστατα,αυτον τον καιρό είμαι εν τάξει από συσκευές.Αλλως τε τις αγόρασα πριν από μερικούς μήνες.Εν τάξει κι από τη στήριξή τους.Τι μένει;Ένα καλώδιο πχ ρεύματος δύο μοντέλα πάνω από το δικό μου η ένα interconnect τρία μοντέλα πάνω.Καθολου άσχημα!
Οταν τα παρεις αυτά τι θα κάνεις; Ανηψοτήρες, καλωδίων network switches, καλωδια δικτυου, streamers, ηλ. πινακας; Δεν θα πω για περιπιηση χωρου γιατι ολοι ξερουμε πως πρωτα παίρνουμε καλωδια και καθε μλκια κατω απο τον ηλιο και μετα περιποιηση χωρου. :lol:
 

Μηνύματα
1.048
Reaction score
1.156
Οταν τα παρεις αυτά τι θα κάνεις; Ανηψοτήρες, καλωδίων network switches, καλωδια δικτυου, streamers, ηλ. πινακας; Δεν θα πω για περιπιηση χωρου γιατι ολοι ξερουμε πως πρωτα παίρνουμε καλωδια και καθε μλκια κατω απο τον ηλιο και μετα περιποιηση χωρου. :lol:
Ξαναγραφω ότι ο χώρος δεν πειραζεται για πρακτικούς λόγους.Για τους ίδιους λόγους δε μπαίνουν ανυψωτηρες.Ο,τιδηποτε ηχητικό εχει σχέση με το διαδίκτυο δε με αφορά ομως κάνει διαφορα.
Είναι καλύτερο να κοιτάς κάτω από τον ήλιο και ν' αγοράζεις καλώδια και ασφάλειες από το να κοιτάς τον ήλιο κατάματα και να γράφεις τυφλωμένος και άγευστος εμπειριών.
 

Μηνύματα
956
Reaction score
806
Κάποτε η Focal(τότε JM Lab)διέθετε δύο καλώδια ηχείων,4 και 2,5 καρέ.Επειδη ηχεία της και καλώδια της πέρασαν από τα χέρια μου,τα καλώδια της κατάφερναν να παίζουν στα ηχεία της πολύ καλύτερα από πολύ ακριβότερα.Σημερα δε γνωρίζω τι γινεται.
Μετά την συγχώνευση με την Naim τα ενισχυτικά είναι της naim για το focal diva utopia . Και η naim προσέχει την καλωδίωση
 

Μηνύματα
293
Reaction score
167
No future,όπως τραγουδούσαν οι Sex Pistols,όταν δε μπορείς να το πληρώσεις.
Μη με μπλέκεις όμως με τον κατώτερο ήχο του Spotify.Χθες μου προτάθηκε Melco σε τιμή "χώμα" και δεν το πήρα.
Γιατι το spotify με το melco τι σχεση εχουν? Εκτος αν θες το spotify για ψαξιμο.:thumbsdown:
Και πώς διαλέγεις την καλή βερσιόν από αυτές που έχει η πλατφόρμα? Εννοώ πριν κάτσεις και τις ακούσεις μία μία.
Αν το βρεις πες και σε μενα.
Γενικα κοιταγα τα remaster αλλα τελευταια πεφτω σε remaster που με απογοητευουν και ευτυχως υπαρχουν και οριτζιναλ εγγραφες
 
Last edited:

Μηνύματα
570
Reaction score
807
Ρε πήγα σε μια συναυλία σημερα με κατι ουκρανούς και οι ουκρανοί σε καποιο σημείο αρχισαν να τραγουδανε Μαζωνάκη. Stoner Μαζωνάκη. Και τραγουδουσαν κανονικά στα ελληνικά. Μονάχα για αυτο τι να πώ respect. Αλλα πολύ αναπάντεχο χαχαχα
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.084
Μηνύματα
2.927.621
Members
38.129
Νεότερο μέλος
Alexkon33
Top