Eρωτευτηκα ενα fyne

Μηνύματα
4.930
Reaction score
4.088
Και τα αυτιά μας μετριούνται αλλά δεν έχω δει κανέναν να ανεβάζει το ακουόγραμμα του για να δούμε κατά πόσο ακούει αυτή την πιστότητα.
Για φαντάσου να αγοράσεις ένα ηχείο που δε μετράει καλά αλλά ο ήχος που αντιλαμβάνεσαι να είναι ο σωστός λόγω των όποιων θεμάτων μπορεί να έχεις στα αυτιά.
Θεωρία δική μου (του κώλου) :lol:
Αυτο που το βαζεις. Να χρυσοπληρωνουμε ηχεια και να μην ακουμε καλα. Το ιδιο ισχυουν και για τα ματια σε σχεση με την εικονα.
Βλακείες. Από πότε ο Κώστας ear και κάθε μέλος θα αποφασίζει τι θα κάνουμε με τα λεφτά μας και με την ζωή μας; Δικά μου είναι τα λεφτά, εγώ δούλεψα σκληρά για να τα βγάλω και εγώ θα αποφασίσω πως να τα χαλάσω. Δεν μου τα χάρισε κανείς. Δεν είναι κανενός άλλου τα λεφτά για να έχει άποψη στο πώς θα τα χαλάσω. και φωτιά τους βάζω και δεν θα ζητήσω την άποψη κανενός. Υποτίθεται είμαστε ενήλικες και έχουμε την δικιά μας ζωή. Ο καθένας υπεύθυνος για τις αποφάσεις του. Μου αρέσει που λες ότι είναι λογικό κι άλας. Για εμένα το λογικό θα ήταν να κάνεις μια έρευνα, να καταλήξεις σε αυτό, πας να το ακούσεις και άμα σου αρέσει το παίρνεις. Τέλος. Τόσο απλά. Ο Κώστας ear θα ακούει το ηχείο που θα αγοράσει κάποιος τρίτος; Εσύ θα ακούς το ηχείο που θα αγοράσει κάποιος τρίτος; Γιατί να έχει άποψη κάποιος για τα ηχεία κάποιου άλλου και όχι μόνο άποψη αλλά και την απαίτηση να τα πετάξει άμα δεν πληρούν τις απόψεις σου; Ρε παιδιά πάμε καλά; "Νομίζω έχει καλύτερα πράγματα να κάνει με τον χρόνο του" συγγνώμη κύριος ποιος σας ρώτησε ποτέ; Ποιος σας ρώτησε τι θα κάνει κάποιος με το χρόνο του και από πότε αποφασίζετε εσείς τι είναι καλύτερο και τι χειρότερο για την ζωή κάποιου; Αλήθεια δεν βλέπετε το πρόβλημα εδώ; Πραγματικά τι είστε; Αίρεση;
Δεν μπορω να σε καταλαβω. Ποιος αποφασισε για λογαριασμο καποιου τι ηχεια (η οτιδηποτε αλλο) θ αγορασει?

Οταν καποιος μπαινει στο φορουμ μοιραζεται αποψεις. Αλλιως δεν μπαινει. Ψαχνει αποφασιζει κι αγοραζει. Ποιος ο λογος ν ανοιγονται εδω μεσα τετοιες συζητησεις.

Εδω μεσα ακουγονται και διαμετρικα τελειως διαφορετικες αποψεις. Μπαινουν επειχηρηματα. Στο τελος αποφασιζει ο νηματοθετης τι θα κανει. Μπορει να επηρεαστει η οχι απ την ολη συζητηση. Αλλα κανεις δεν ειναι σε θεση να επιβαλει τις αποψεις του.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.802
Reaction score
133.308
Από πότε ο Κώστας ear και κάθε μέλος θα αποφασίζει τι θα κάνουμε με τα λεφτά μας
Από ποτέ. 😁🤣🤭

Ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα λεφτά του, αυτό έλλειπε να βάζει ο ένας χέρι στην τσέπη του αλλουνού! 😁🤣🤭

Ρε τι πλάκα που έχετε! 😁🤣🤭


Πέστα, έτσι, ο Kostas ear φταίει :D
Άμα σε πχιάσω σένα παλιοπανκιό.. 😁🤭



Πραγματικά τι είστε; Αίρεση;
Όχι, είμαστε το επίσημο δόγμα, η εκκλησία του hi-fi.

Αλλά έχουμε γεμίσει αιρέσεις.

Μία είναι η αίρεση των καβλωδίων, που λατρεύουν κάποιον ασημένιο Θεό, πχ τον φούμαροτεκχά.

Μιά άλλη αίρεση είναι οι αρνητέθ των σαμπ, γνωστοί ως αντισαμπίστες, αυτοί λατρεύουν τα 5-ιντσα.

Άλλοι είναι πιστοί του μαύρου θεού του βινυλίου. Οι μορμόνοι του παλιού παραδοσιακού Χάι Ενδ.

Τίγκα στις αιρέσεις είμαστε. Γιατί; Ελάτε στην αγκαλιά της εκκλησίας.. 🤣😁🤭




ΥΓ. Άκουγα μουσική και τα κάνατε μαντάρα. Κανονίστε, πάμε να δούμε ταινία τώρα. Η δεύτερη στη σειρά. Κάναμε διάλειμμα για να ψηθούν οι πίτσες. Ενημερώνω, χαλαρώστε, αύριο πρωί πρωί ξεκινάνε οι εξομολογήσεις για άφεση αμαρτιών. Θα σας περιμένω όλους να ζητήσετε και να λάβετε συγχώρεση από την θεά της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.
 
Last edited:


Μηνύματα
513
Reaction score
675
Από ποτέ. 😁🤣🤭

Ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα λεφτά του, αυτό έλλειπε να βάζει ο ένας χέρι στην τσέπη του αλλουνού! 😁🤣🤭

Ρε τι πλάκα που έχετε! 😁🤣🤭



Άμα σε πχιάσω σένα παλιοπανκιό.. 😁🤭




Όχι, είμαστε το επίσημο δόγμα, η εκκλησία του hi-fi.

Αλλά έχουμε γεμίσει αιρέσεις.

Μία είναι η αίρεση των καβλωδίων, που λατρεύουν κάποιον ασημένιο Θεό, πχ τον φούμαροτεκχά.

Μιά άλλη αίρεση είναι οι αρνητέθ των σαμπ, γνωστοί ως αντισαμπίστες, αυτοί λατρεύουν τα 5-ιντσα.

Άλλοι είναι πιστοί του μαύρου θεού του βινυλίου. Οι μορμόνοι του παλιού παραδοσιακού Χάι Ενδ.

Τίγκα στις αιρέσεις είμαστε. Γιατί; Ελάτε στην αγκαλιά της εκκλησίας.. 🤣😁🤭




ΥΓ. Άκουγα μουσική και τα κάνατε μαντάρα. Κανονίστε, πάμε να δούμε ταινία τώρα. Η δεύτερη στη σειρά. Κάναμε διάλειμμα για να ψηθούν οι πίτσες. Ενημερώνω, χαλαρώστε, αύριο πρωί πρωί ξεκινάνε οι εξομολογήσεις για άφεση αμαρτιών. Θα σας περιμένω όλους να ζητήσετε και να λάβετε συγχώρεση από την θεά της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.
Χαχαχαχα θεος
 

Μηνύματα
920
Reaction score
994
Από ποτέ. 😁🤣🤭

Ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα λεφτά του, αυτό έλλειπε να βάζει ο ένας χέρι στην τσέπη του αλλουνού! 😁🤣🤭

Ρε τι πλάκα που έχετε! 😁🤣🤭



Άμα σε πχιάσω σένα παλιοπανκιό.. 😁🤭




Όχι, είμαστε το επίσημο δόγμα, η εκκλησία του hi-fi.

Αλλά έχουμε γεμίσει αιρέσεις.

Μία είναι η αίρεση των καβλωδίων, που λατρεύουν κάποιον ασημένιο Θεό, πχ τον φούμαροτεκχά.

Μιά άλλη αίρεση είναι οι αρνητέθ των σαμπ, γνωστοί ως αντισαμπίστες, αυτοί λατρεύουν τα 5-ιντσα.

Άλλοι είναι πιστοί του μαύρου θεού του βινυλίου. Οι μορμόνοι του παλιού παραδοσιακού Χάι Ενδ.

Τίγκα στις αιρέσεις είμαστε. Γιατί; Ελάτε στην αγκαλιά της εκκλησίας.. 🤣😁🤭




ΥΓ. Άκουγα μουσική και τα κάνατε μαντάρα. Κανονίστε, πάμε να δούμε ταινία τώρα. Η δεύτερη στη σειρά. Κάναμε διάλειμμα για να ψηθούν οι πίτσες. Ενημερώνω, χαλαρώστε, αύριο πρωί πρωί ξεκινάνε οι εξομολογήσεις για άφεση αμαρτιών. Θα σας περιμένω όλους να ζητήσετε και να λάβετε συγχώρεση από την θεά της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.
Χαρακτηριστικό των αιρέσεων είναι το ότι έχουν περιορισμένο αριθμό οπαδών.Μετρηθειτε λοιπόν!
Άλλο χαρακτηριστικό τους είναι ότι η Εκκλησια προϋπήρξε κι αυτές ακολούθησαν χρονικα.Εμεις προυπαρχουμε.Εσεις,αιρετικοι στο τετράγωνο!
 

Μηνύματα
513
Reaction score
675
Από ποτέ. 😁🤣🤭

Ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα λεφτά του, αυτό έλλειπε να βάζει ο ένας χέρι στην τσέπη του αλλουνού! 😁🤣🤭

Ρε τι πλάκα που έχετε! 😁🤣🤭



Άμα σε πχιάσω σένα παλιοπανκιό.. 😁🤭




Όχι, είμαστε το επίσημο δόγμα, η εκκλησία του hi-fi.

Αλλά έχουμε γεμίσει αιρέσεις.

Μία είναι η αίρεση των καβλωδίων, που λατρεύουν κάποιον ασημένιο Θεό, πχ τον φούμαροτεκχά.

Μιά άλλη αίρεση είναι οι αρνητέθ των σαμπ, γνωστοί ως αντισαμπίστες, αυτοί λατρεύουν τα 5-ιντσα.

Άλλοι είναι πιστοί του μαύρου θεού του βινυλίου. Οι μορμόνοι του παλιού παραδοσιακού Χάι Ενδ.

Τίγκα στις αιρέσεις είμαστε. Γιατί; Ελάτε στην αγκαλιά της εκκλησίας.. 🤣😁🤭




ΥΓ. Άκουγα μουσική και τα κάνατε μαντάρα. Κανονίστε, πάμε να δούμε ταινία τώρα. Η δεύτερη στη σειρά. Κάναμε διάλειμμα για να ψηθούν οι πίτσες. Ενημερώνω, χαλαρώστε, αύριο πρωί πρωί ξεκινάνε οι εξομολογήσεις για άφεση αμαρτιών. Θα σας περιμένω όλους να ζητήσετε και να λάβετε συγχώρεση από την θεά της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.
Ως μέλος των αντισαμπιστών, (6.5 παρακαλώ οχι 5 ειπαμε οχι τοσο αχημα):lol: ξεχασες να αναφέρεις τους measurebators που φτιαχνονται με τις μετρήσεις, και τους home theater που ειναι οι αντιθετοι των αντισαμπιστών
δεν εχω χωρο για σαααααααμπ.
 


Μηνύματα
303
Reaction score
870
Εχω να καταθέσω ότι δέχτηκα αφόρητες πιέσεις απο κάποια θερμοκέφαλα,θερμοκαραφλοκέφαλα για την ακρίβεια μέλη τούτης της Σέχτας,να κάψω τα παθητικά ηχεία μου και να μεταφερω στο συνεργάτη τους(το όνομα του βρίσκεται στα χέρια του Εφέτη Ανακριτή Genelic)234.000€.Ας αντισταθούμε Σύντροφοι, αυτή η σκοτεινή σελίδα, πρέπει επιτέλους να γυρίσει!
 



Μηνύματα
15.252
Reaction score
17.308
Κιομος δουλευουν εβαλα το χερι μου πανω και τα ενιωσα ;) xD
Δεν είμαι ειδικός .... αλλά άμα έκανες τέτοιο πράγμα ανήκεις σε - κάποια τουλάχιστον - αίρεση. :D :D

Πάντως εγώ που είδα το αρχικό πόστ του νηματοθέτη, ο άνθρωπος δε ρωτάει τίποτε, οπότε τι του λέτε όλοι ... δεν ξέρω. :D
 


Μηνύματα
920
Reaction score
994
Κιομος δουλευουν εβαλα το χερι μου πανω και τα ενιωσα ;) xD
Ε,τώρα θα σε παρατηρήσω!Να είσαι με μας κι όχι με τους άλλους και να μην έχεις υποδείξει στο συγκροτημα να πετάξει τα βρωμοκαλωδια που χρησιμοποιεί και να στηρίξει σε ποιοτικές βάσεις τις ψαροκασελες!
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.117
Reaction score
55.846
Κοινώς δεν ζεις τη ζωή σου όπως εσύ θέλεις .. ..άρα δεν ζεις ...
Θεμελιώδης προϋπόθεση για να ζήσει κάποιος τη ζωή του όπως ακριβώς θά ήθελε είναι να γνώριζε και... τι ακριβώς θα ήθελε - δηλαδή να μην ήταν ευμετάβλητες οι προτιμήσεις του στη ζωή.
...
Αλήθεια δεν βλέπετε το πρόβλημα εδώ; Πραγματικά τι είστε; Αίρεση;
Με τη δική μου κρίση θα πρότεινα τον όρο... δημαγωγοί. Άμα είναι να προσάπτονται ιδιότητες σε πλαίσιο διαδικτυακών αντιρρήσεων τουλάχιστον ας είναι λιγότερο άστοχοι στους χαρακτηρισμούς οι εκάστοτε αντιρρησίες.
Έρχεται το σχίσμα...
Πρώτα έρχεται το σχίσμα και ύστερα το...κλύσμα.
 

Μηνύματα
149
Reaction score
506
Η λογική λέει ότι ξεκινάμε από ηχεία με σωστές μετρήσεις (που πολύ πιθανό να έχουν και τα συγκεκριμένα), οπότε πετάμε εκτός τα διάφορα χρέπια που λεει και ο costas Ear και ακολούθως διαλέγουμε από αυτά με τις σωστές μετρήσεις εκείνο που ταιριάζει στο χώρο, στο μάτι, το αυτί και την καρδιά μας!
Ακριβώς αυτό. Γιατί ό,τι χώρο και μηχανήματα να έχεις, το μετρητικά καλύτερο ηχείο θα παίξει καλύτερα στο χώρο σου. Ευτυχώς δεν υπάρχουν εξαιρέσεις σε αυτόν τον κανόνα
 

Μηνύματα
4.742
Reaction score
8.267
Κουκλάκι αυτό το 5ιντσο. 4500 ευρώ το ζευγάρι βλέπω, το αφεντικό τρελάθηκε :biggrin:
1728244579539.jpeg
 

Μηνύματα
920
Reaction score
994
Ακριβώς αυτό. Γιατί ό,τι χώρο και μηχανήματα να έχεις, το μετρητικά καλύτερο ηχείο θα παίξει καλύτερα στο χώρο σου. Ευτυχώς δεν υπάρχουν εξαιρέσεις σε αυτόν τον κανόνα
Υπάρχει και δεν είναι εξαίρεση αλλά κανόνας.Η συνέργεια.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.117
Reaction score
55.846
Υπάρχει και δεν είναι εξαίρεση αλλά κανόνας.Η συνέργεια.
Πράγματι, τα εγκλήματα στο χόμπι της υψηλής πιστότητας χρειάζονται και... συνεργούς.:sneaky:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.001
Μηνύματα
2.924.999
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top