Λόλα να μια Λάμπα,πάρτη κι ας καίει...τζάμπα



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.198
Reaction score
56.272
Ακόμη και........ ηχείων? :biggrin:
Διορθώνω πλέον μόνο τα ελαττώματα φάσης σε κρος και τη σύζευξη με το χώρο στις πρώτες οκτάβες.
Όλα τα υπόλοιπα λογαριάζονται αδιόρθωτα, οπότε ας προσέχουμε τι μοντέλο επιλέγουμε και πώς το εγκαθιστούμε σε δεδομένο χώρο.
 

Μηνύματα
4.795
Reaction score
8.427
Διορθώνω πλέον μόνο τα ελαττώματα φάσης σε κρος και τη σύζευξη με το χώρο στις πρώτες οκτάβες.
Όλα τα υπόλοιπα λογαριάζονται αδιόρθωτα, οπότε ας προσέχουμε τι μοντέλο επιλέγουμε και πώς το εγκαθιστούμε σε δεδομένο χώρο.
Το θέμα είναι εάν θεωρούμε τους χαρακτήρες των ανθρώπων..... αδιόρθωτους:sneaky:
Αν ήταν όμως έτσι , δεν θα διορθωνες πλέον μόνον αυτά που αναφέρεις. :)
 

Μηνύματα
4.795
Reaction score
8.427
Πιο σωστό και συμφέρον θα ήταν να μην προσπαθήσω να του αλλάξω γνώμη και να τον μεταπείσω για να μπορούμε να συνεχίσουμε να περνάμε ωραία και να γελάμε, όπως και ο ίδιος εξάλλου θεωρεί ότι είναι ο κύριος σκοπός και ζητιούμενο της ζωής και της audio ενασχόλησης. :D

Εξάλλου δεν υπάρχει και ελπίδα να μεταπεισθεί ... καλύτερα να συνεχίσουμε όπως ξέρουμε αλά Ελληνικά και αλά audio people συνεννόηση αλλά πλέον απο επιλογή : :D
Διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως.
Κάτι τέτοιο θα δήλωνε απλά παραίτηση και το να περνάμε ωραία και να γελάμε δεν αποτελεί αυτοσκοπό.
Υπάρχουν χαρακτήρες που επιδέχονται διόρθωσης και δεν το λέω για τον Κώστα, γενικά μιλάω
 

Μηνύματα
15.421
Reaction score
17.691
Διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως.
Κάτι τέτοιο θα δήλωνε απλά παραίτηση και το να περνάμε ωραία και να γελάμε δεν αποτελεί αυτοσκοπό.
Υπάρχουν χαρακτήρες που επιδέχονται διόρθωσης και δεν το λέω για τον Κώστα, γενικά μιλάω
Λες (είσαι της γνώμης) να το προσπαθήσω δηλαδή ; Να επιδοθώ σε mission impossible ; :D



Καλά θα δω, είναι γνωστή και διαχρονική η άποψή του εξάλλου και μπορεί να περιμένει πότε θα έχω σοβαρή διάθεση , να δούμε τι θα πεί και ο Μπαρλάς πρώτα ως ανταπάντηση (την άλλη βδομάδα πλέον απο όσο τον ξέρω :D ) να μην μπλεξουμε τις φιλοσοφικές εξηγήσεις με αυτές της απλής κοινής λογικής.
 

Μηνύματα
15.421
Reaction score
17.691
like οπωσδήποτε για τα συμπεράσματα αφού κανένας δεν μας έχει χρίσει... διορθωτές άλλων χαρακτήρων.
Μα δεν θα διόρθωνα τον χαρακτήρα του. Ο χαρακτήρας του μου αρέσει. Την λογική που σκέφτεται θα διόρθωνα με στοιχεία και απλά πρακτικά επιχειρήματα και μόνο για ένα θέμα αυτό της ακρόασης γιατί διαβάζει, διαβάζει αλλά λάθος συμπεράσματα βγάζει. :D
 

Μηνύματα
4.795
Reaction score
8.427
Λες (είσαι της γνώμης) να το προσπαθήσω δηλαδή ; Να επιδοθώ σε mission impossible ; :D
Εγώ θεωρώ ότι οι άνθρωποι είναι ζωντανοί οργανισμοί.
Αν ήταν ρομπότ θα σου έλεγα να μην το προσπαθήσεις καθόλου. :biggrin:
Με εκπλήσσει βέβαια η λογική του να περνάμε καλά και να γελάμε που φαίνεται να υιοθετείς. Τι είδους φιλοσοφία είναι αυτή?
Σίγουρα άκουγες πανκ στα νιάτα σου?:lolsign:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.198
Reaction score
56.272
Μα δεν θα διόρθωνα τον χαρακτήρα του. Ο χαρακτήρας του μου αρέσει. Την λογική που σκέφτεται θα διόρθωνα με στοιχεία και απλά πρακτικά επιχειρήματα και μόνο για ένα θέμα αυτό της ακρόασης γιατί διαβάζει, διαβάζει αλλά λάθος συμπεράσματα βγάζει. :D
Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε ακριβώς τις λογικές διεργασίες που υφίστανται στο νου καθενός μας. Ο τρόπος σκέψης είναι τμήμα της προσωπικότητάς μας. Ο χαρακτήρας που προβάλλεται στους διαδικτυακούς μας διαλόγους είναι μια άλλη υπόθεση. Εάν θέλεις ν'αντιπαρατεθείς αποκλειστικά σε επίπεδο επιχειρηματολογίας κάνε το ελεύθερα.
I, the robot. :D (η ταινία, πως τη λέγαν ; ).
Ξέχνα τη μέτρια ταινία και το album των Alan Parsons Project, να θυμάσαι το βιβλίο του Isaac Asimov.
 

Μηνύματα
15.421
Reaction score
17.691
αποκλειστικά σε επίπεδο επιχειρηματολογίας
Ε, αυτό δεν σου λέω, με επιχειρήματα θα το έκανα. Εσύ μου καταλόγισες αλλαγή χαρακτήρα.

Τα άλλα που λές ενώ ισχύουν μεν θεωρητικά ... η επιλογή μετά την επιχειρηματολογία μου να την δεχθεί ή όχι είναι δική του υπόθεση. Η προσωπικότητα δε, είναι άλλο πράγμα απο τον χαρακτήρα. Τα έχεις μπερδέψει πολύ τα πράγματα και καλά αυτό αλλά μην τα κάνεις προβολή σε εμένα. :D
Ξέχνα τη μέτρια ταινία
Μα δεν ασχολούμαι με τη ταινία αλλά με το νόημα της. Το οποίο φυσικά για τον καθένα μπορεί να είναι διαφορετικό. Ο Ν.Κ. άμα την έχει δει είμαι σίγουρος ότι κατάλαβε αρκετά απο την ταινία και καταλαβαίνει νομίζω τι μπορεί να εννοώ και εγώ στην προκειμένη. Εμένα μου άρεσε πάντως η ταινία.
 
Last edited:

Μηνύματα
4.795
Reaction score
8.427
Δεν την είδα, αλλά μ αρέσουν αυτού του είδους οι ταινίες. Το Robocop θέλω να δω ξανά, να την μελετήσω καλύτερα :)
 

Μηνύματα
15.421
Reaction score
17.691
Δεν την είδα, αλλά μ αρέσουν αυτού του είδους οι ταινίες. Το Robocop θέλω να δω ξανά, να την μελετήσω καλύτερα :)
Τι βλακείες τον βάζαν τον κακομοίρη τον Βερχόφεν (και όλους τότε, τους δένανε με τα χαζοσυμβόλαιο, ένα καλό όπως θες , δέκα σαχλααμάρες να βγάλουμε λεφτά) να γυρίζει οι Αμερικάνοι όταν έφυγε απο Ευρώπη για Αμερική. Πάλι καλά το έκανε και μετά έφυγε πίσω άρον άρον νομίζω όπως πολλοί άλλοι που σεβάστηκαν τον ευατό τους τότε. Μόνο οι άντε μην πω κάθισαν ... για τα φράγκα και γίνανε και "ινδάλματα" και "εκφραστές" του σινεμά, για τις επόμενες γενιές ...ας γελάσω.... :D
 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.820
Reaction score
29.466
I, the robot. :D (η ταινία, πως τη λέγαν ; ).
Αυτό:
Ξέχνα τη μέτρια ταινία και το album των Alan Parsons Project, να θυμάσαι το βιβλίο του Isaac Asimov.
I Robot. Δεν είδα την ταινία. Δεν βλέπω ταινίες από βιβλία που έχω διαβάσει.
 

Μηνύματα
15.421
Reaction score
17.691
Αυτό:

I Robot. Δεν είδα την ταινία. Δεν βλέπω ταινίες από βιβλία που έχω διαβάσει.
Δεν ξέρω που κολλάω εγώ στην απάντηση σου αυτή (στον Bhutia ?) ... αλλά εάν λές για μένα , δεν έχω διαβάσει το βιβλίο. Οπότε ...

Εάν ότι λέγεται : I, Robot .... ΟΚ.
 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.820
Reaction score
29.466
Δνε ξέρω που κολλάω εγώ στην απάντηση σου αυτή (στον Bhutia ?) ... αλλά εάν λές για μένα , δεν έχω διαβάσει το βιβλίο. Οπότε ...
Να διαβάσεις τη Γαλαξιακή Αυτοκρατορία. Δεν είναι πολύ, μόνο πέντε τόμοι και ένας έκτος φλασμπάκ.
Και Το Τέλος Της Αιωνιότητας.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.198
Reaction score
56.272
Ε, αυτό δεν σου λέω, με επιχειρήματα θα το έκανα. Εσύ μου καταλόγισες αλλαγή χαρακτήρα.

Τα άλλα που λές ενώ ισχύουν μεν θεωρητικά ... η επιλογή μετά την επιχειρηματολογία μου να την δεχθεί ή όχι είναι δική του υπόθεση. Η προσωπικότητα δε, είναι άλλο πράγμα απο τον χαρακτήρα. Τα έχεις μπερδέψει πολύ τα πράγματα και καλά αυτό αλλά μην τα κάνεις προβολή σε εμένα. :D

Μα δεν ασχολούμαι με τη ταινία αλλά με το νόημα της. Το οποίο φυσικά για τον καθένα μπορεί να είναι διαφορετικό. Ο Ν.Κ. άμα την έχει δει είμαι σίγουρος ότι κατάλαβε αρκετά απο την ταινία και καταλαβαίνει νομίζω τι μπορεί να εννοώ και εγώ στην προκειμένη. Εμένα μου άρεσε πάντως η ταινία.
Διαχώρισα τον χαρακτήρα από την προσωπικότητα και είναι φανερό. Ας κρίνει όποιος διάβασε την ανάρτηση περί αλλαγής γνώμης του EAR άμα σκόπευες μονάχα ν'αντιπαρατεθείς σε επίπεδο επιχειρημάτων.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.113
Μηνύματα
2.929.405
Members
38.135
Νεότερο μέλος
Γιώργος Λυμπεροπουλος
Top