Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
44
Reaction score
0
Για να εκτονωθεί λίγο η ατμόσφαιρα και για να επιστρέψουμε στις χαρές του χόμπυ, παίρνω την ωραία ιδέα του Μ.Φ. και για να κάνουμε στο τέλος το χόμπυ μας, βάζω τον Spectron Musician III mk2 και αν χρειαστεί και τον Gryphon Antileon Signature (απλά θέλω βοήθεια γιατί τα κιλά εδώ είναι πολλά...μα πάρα πολλά...) βρίσκουμε ένα B&W 801, 800 και ένα μεγάλο σχετικά χώρο.....και κάνουμε τις δοκιμές μας, για τη "πάρτη" μας και γιατί αυτά -νομίζω- είναι πράγματα που πρέπει να διοργανώνονται από φορουμς κλπ με ελεύθερη συμμετοχή όλων των "παρατάξεων" και να μείνει και στην ιστορία για πολλά χρόνια.

Αν θέλετε φέρνω και τον προ μου Sphinx Project 18 με αντίσταση εξόδιυ 50ΟΗΜ δεν νομίζω ότι θα υπάρξει ενισχυτής με πρόβλημα συνεργασίας.....

Επίσης και ο dolfon θα μπορούσε να φέρει τον Sphinx του, o Nίκος ο Κορακάκης τον δικό του ή τα ηχεία του, ο Ανδρέας κάνα Halcro κλπ άλλα βαρβάτα μηχανάκια......

Φυσικά δεν περιμένω να ομονοήσουμε ή να βγουν ομόφωνα συμπεράσματα, το αποκλείω κιόλας, αλλά το σίγουρο είναι ότι θα περάσουμε καλά και θα αμβλυνθούν πολλές από τις διαφορές μας (να είστε σίγουροι) και φυσικά να είναι διαφορουμική οργάνωση γιατί η εμπειρία όλων (και στο avsite, avclub, aca, avmentor κι αλλού ενδεχομένως υπάρχουν άτομα με προσφορά και εμπειρίες) θα βοηθήσει σε μια καλή διοργάνωση.

Άντε και στο τέλος, το πολύ να γίνουμε American bar με σκηνές από ταινίες γουέστερν σε σαλούν, όπου ο πρωταγωνιστής έβγαζε κρυμμένους άσσους και μετά έπεφτε το ξύλο της αρκούδας...............ή το πιθανότερο να καταλήξουμε όλοι σε ταβερνάκι και να καταλάβουμε ότι έχουμε περισσότερα κοινά- επιτέλους!
 


Μηνύματα
99
Reaction score
3
Aπλα εχουν τον πιο φυσικο και απαραμορφωτο ηχο που "παιζει" στην αγορα.
Νταξ...
Φέρε μου τον πιο ακριβό ενισχυτή του κόσμου να σου τον κάνω να παίζει χειρότερα από τρανζιστοράκι... :143:
Δυστυχώς δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα.

Την Παρασκευή άκουσα ενισχυτή μερικών χιλιάδων ευρώ να παίζει ΠΟΛΥ χειρότερα από ενισχυτή των 45 ευρώ...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Στους LAMM ειναι τοσο απλα. Γιατι ο LAMM ειναι μια κατηγορια μονος του. Period
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Nικο τα LAMM, 15 χρονια τωρα εχουν σαρωσει οτι βραβειο-διακριση-review υπαρχει και δεν υπαρχει παγκοσμιως.
Δεν νομιζω οτι θελει και ιδιαιτερη εμπειρια για να "καταλαβεις". Aπλα εχουν τον πιο φυσικο και απαραμορφωτο ηχο που "παιζει" στην αγορα.
Εγώ σε πιστεύω. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορούμε να υποχρεώσουμε τον καθένα να κάνει το ίδιο. Χρειαζόμαστε και πέντε επιχειρήματα. :126:

...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Την Παρασκευή άκουσα ενισχυτή μερικών χιλιάδων ευρώ να παίζει ΠΟΛΥ χειρότερα από ενισχυτή των 45 ευρώ...
Ρε Μιχαλη εβαλες ενα ενισχυτη 8 watt να οδηγησει ενα ηχειο 84 db, τι περιμενες?
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
Στους LAMM ειναι τοσο απλα. Γιατι ο LAMM ειναι μια κατηγορια μονος του. Period
ρε συ κάπου το είχα ξαναδιαβάσει αυτό, αλλά όπου Lamm, έγραφε McIntosh....


----> είχα βάλει πολλές πράσινες φατσούλες, αλλά δεν βγήκαν, τι λάθος έκανα?

diabolical μη μου θυμώσεις, είχε και πράσινες φατσούλες ξεδοντιάρες κιόλας......
 


Μηνύματα
99
Reaction score
3
Στους LAMM ειναι τοσο απλα. Γιατι ο LAMM ειναι μια κατηγορια μονος του. Period
Αυτό είναι ένα από τα πέντε επιχειρήματα;
Και οι SET με την 300Β είναι μία κατηγορία από μόνοι τους αλλά άμα τους βάλεις στα ATC κλάνουν...
 


Μηνύματα
99
Reaction score
3
Ρε Μιχαλη εβαλες ενα ενισχυτη 8 watt να οδηγησει ενα ηχειο 84 db, τι περιμενες?
Να γελάσουμε βρε! Εσύ τι άλλο θα περίμενες; :135:

Πλάκα πλάκα ο Trends έπαιξε κλάσεις καλύτερα στα ATC από τον SET... :140:
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
Αυτό είναι ένα από τα πέντε επιχειρήματα;
Και οι SET με την 300Β είναι μία κατηγορία από μόνοι τους αλλά άμα τους βάλεις στα ATC κλάνουν...
πουφφφφφφφφφ:137:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Αυτό είναι ένα από τα πέντε επιχειρήματα;
Και οι SET με την 300Β είναι μία κατηγορία από μόνοι τους αλλά άμα τους βάλεις στα ATC κλάνουν...

Οχι οι SET ειναι στη κατηγορια SET και οι LAMM στη κατηγορια LAMM.
 


Μηνύματα
111
Reaction score
0
Να γελάσουμε βρε! Εσύ τι άλλο θα περίμενες;

Πλάκα πλάκα ο Trends έπαιξε κλάσεις καλύτερα στα ATC από τον SET...
ΔΟΛοΦΟΝ
γράψε ένα ποιημα για το παιδί

γραψτο και σε δισκο να το έχουμε για τεστ
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Να γελάσουμε βρε! Εσύ τι άλλο θα περίμενες;

Πλάκα πλάκα ο Trends έπαιξε κλάσεις καλύτερα στα ATC από τον SET...
Ε τοτε μην μου λες οτι δεν ειναι απλα τα πραγματα και οτι ενας ενισχυτης χιλιαδων ευρω (1000 ευρω) επαιξε ΠΟΛΥ χειρότερα απο ενα ενισχυτη των 45 ευρω. Πες οτι το κανατε για χαβαλε.:116:

Αλλιως δημιουργεις εντυπωσεις.:126:
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Ευχαριστούμε Γιώργο πολύ για την εκτόνωση.

Να θέσω και εγώ, ο αφελής, μια ερώτηση για την συγκεκριμένη ιδέα.

Δεν έχω καταλάβει τι έχει μεγαλύτερη σημασία: Nα «σπρώξεις» ένα ηχείο η αν παίζει;

Διότι το σπρώξιμο κοστίζει μια δεκάρα στου Κωσταντάρα.

Σε αντίθεση με την ποιότητα, που κοστολογείται ακριβά.

Αν είναι έτσι, θα φέρω ένα ενισχυτή για συναυλίες με μερικές οκάδες Watt, για να παίξω

με διαβασμένη τράπουλα. Να μην έχω και εκπλήξεις…
 


Μηνύματα
44
Reaction score
0
Μιχάλη, η πρόταση είναι συγκεκριμένη, ο καθείς θα βγάλει τα συμπεράσματα του, που δεν θα συμφωνεί με τους περισσότερους έτσι κι αλλιώς. Αλλά και η ποιότητα θα φανεί επίσης.
Δηλαδή αν δεν οδηγείται ένα ηχείο, πως βγάζει ποιότητα?
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Ευχαριστούμε Γιώργο πολύ για την εκτόνωση.

Να θέσω και εγώ, ο αφελής, μια ερώτηση για την συγκεκριμένη ιδέα.

Δεν έχω καταλάβει τι έχει μεγαλύτερη σημασία: Nα «σπρώξεις» ένα ηχείο η αν παίζει;

Διότι το σπρώξιμο κοστίζει μια δεκάρα στου Κωσταντάρα.

Σε αντίθεση με την ποιότητα, που κοστολογείται ακριβά.

Αν είναι έτσι, θα φέρω ένα ενισχυτή για συναυλίες με μερικές οκάδες Watt, για να παίξω

με διαβασμένη τράπουλα. Να μην έχω και εκπλήξεις…

Ασε ρε dolfon. Eμεις σε αυτο το site μαθαμε οτι αν εχεις οδηγηση εχεις και χροιες και απο ολα. Μην μου χαλας το ονειρο...:137:
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.207
Μηνύματα
2.932.920
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top