Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Status
Not open for further replies.

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
@ ΜΙΧΑΗΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ οrpheus

Γιάννη, βάζω ξανά μέρος του μηνύματος μου, που αναφέρεται στο επίμαχο ζήτημα.

#398
Όσο για το θέμα του επιπέδου και τα ονόματα που αναφέρθηκαν, δεν το συζητάμε καθόλου.
Η άποψη του καθένα είναι σεβαστή και το μέτρο ας το βάζει ο καθένας μόνος του. Όποιος έχει αντίθετη άποψη ας την καταθέτει.


Για επίπληξη, σε οποίον αναφέρεται το μήνυμα, δεν τίθεται καν θέμα από μέρους μου.
 

Μηνύματα
742
Reaction score
2
Aχ ρε Αντρεα πυροσβεστης επρεπε να γινεις τελικα. Ξερεις να σβηνεις φωτιες. Απο την μερια μου μια συγνωμη αν το παρατραβηξα (εστω κι εν θερμω)...
 

Μηνύματα
742
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Γιάννη θα απευθυνθώ σε εσένα γιατί ενώ μπορεί να διαφωνούμε κρατάς ένα επίπεδο και συνήθως δεν προκαλείς.

Ποιος πιστεύεις ότι είναι ο σκοπός του forum ?
Πανω απο ολα ανταλλαγη αποψεων αρκει ομως να υπαρχουν καποια ορια και να λειπουν οι εγωισμοι.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.348
Reaction score
21.434
Ε τοτε ρε Αντρεα συγνωμη δηλαδη αλλα δεν δειχνεις εκτιμηση σε εμας. Ελεος δηλαδη σιγα την προσωπικοτητα. Οταν αυτος βριζει και συκοφαντει κανετε ολοι την παπια και μολις ο Θεοφιλακος ειπε κατι (που δεν εθιξε και κανεναν στην τελικη) κατευθειαν επιπληξη.
Κύριε Μιχαηλέ, μη μετέρχεσθε λέξεων, την έννοια των οποίων αγνοείτε, ή, καλύτερα, πάρτε ένα λεξικό να βοηθηθείτε. Δεν θέλω να χάσω την υπομονή μου.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.773
Reaction score
12.659
Eσεις τι προτεινετε λοιπον?
Εγώ είμαι κατσαβιδάκιας... και αν ένα cd player δε μου αρέσει του ανοίγω τα άντερα μέχρι να μαρτυρήσει...
Ο πολύς ο κόσμος θέλω να μάθω με τι κριτήρια ψωνίζει...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.773
Reaction score
12.659
Εχω την εντυπωση οτι για να αποφασισεις για cd player πρεπει απαραιτητα να το ακουσεις στο δικο σου συστημα το οποιο γνωριζεις καλα. Αλλιως ειναι παρα πολυ δυσκολο εως αδυνατο να απομονωσεις τα χαρακτηριστικα του cd player απο το υπολοιπο συστημα.
Δεν έχεις και πολύ άδικο.

Αυτό που προτείνεις είναι εύκολο?

Πόσες μέρες νομίζεις ότι πρέπει να έχεις ένα Player στο σπίτι σου για να καταλήξεις με βεβαιότητα?

Οι διάφορες αναφορές, βραβεύσεις και άλλα τέτοια κουραφέξαλα δε παραμυθιάζουν τον υποψήφιο αγοραστή?
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Oχι δεν ειναι καθολου ευκολο. Κατα την αποψη μου αν εχεις τρια player σπιτι σου και αφου εχεις καταληξει σε ηχεια και ενισχυτικα και εχεις μαθει τον ηχο του συστηματος σου μπορεις σε μια εβδομαδα να εχεις βγαλει ενα αποτελεσμα. Οχι απαραιτητα για το τι ειναι πιο σωστο αλλα για αυτο που αρεσει σε σενα.
Η παιρνεις ενα EMM LABS και δεν ασχολεισαι.:116:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Κύριε Μιχαηλέ, μη μετέρχεσθε λέξεων, την έννοια των οποίων αγνοείτε, ή, καλύτερα, πάρτε ένα λεξικό να βοηθηθείτε. Δεν θέλω να χάσω την υπομονή μου.
:121:
 

Μηνύματα
742
Reaction score
2
Εγώ είμαι κατσαβιδάκιας... και αν ένα cd player δε μου αρέσει του ανοίγω τα άντερα μέχρι να μαρτυρήσει...
Ο πολύς ο κόσμος θέλω να μάθω με τι κριτήρια ψωνίζει...
Νομιζω πως εχει ηδη απαντηθει. Ακουγοντας.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Κύριε Μιχαηλέ, μη μετέρχεσθε λέξεων, την έννοια των οποίων αγνοείτε, ή, καλύτερα, πάρτε ένα λεξικό να βοηθηθείτε. Δεν θέλω να χάσω την υπομονή μου.
Κωστη, σε παρακαλω παρα πολυ φιλε....
Γιατι να χαλαμε τις καρδιες μας?
 

Μηνύματα
742
Reaction score
2
Κύριε Μιχαηλέ, μη μετέρχεσθε λέξεων, την έννοια των οποίων αγνοείτε, ή, καλύτερα, πάρτε ένα λεξικό να βοηθηθείτε. Δεν θέλω να χάσω την υπομονή μου.
Τωρα τι να σου πω. Πραγματικα εισαι μοναδικος στο ειδος σου...
 


Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
σαν τα μικρα παιδια τρωγεστε. Σε ενα φορουμ ολοι ειναι χρησιμοι. Και ο Κωστας που οι γνωσεις του για μενα ειναι εταγγελιο αλλα και σαν εμποροι ο Γιαννης και ο Γιωργος ειναι σωστοι στην αντιμετωπιση των πελατων τους, προσωπικες εμπειριες απο τον Γιωργο και φιλων απο τον Γιαννη. Τωρα βεβαια τα προιοντα τους θα υποστηριξουν και για τα μεταχειρισμενα οταν παει καποιος να κανει τραμπα ενα μηχανημα για να παρει ενα αλλο τι βα το κανουνε να το πεταξουνε; Εγω παντως αν ημουν εμπορος τις τραμπες θα τις καταριομουν.
Τωρα ο Κωστας εχει τον δικο του τροπο εκφρασης που καποιος μπορει να τον δεχτει η να τον αποριψει, στο κατω κατω δεν απαιτει κατι τετοιο, παντως στην δευτερη περιπτωση εχει πολλα να χασει, απλως οπως και ο Γιωργος, που του το εχω πει και κατ ιδιαν πρεπει να προσεχουν λιγο τις εκφρασεις τους. Δεν χρειαζεται αναφορες σε αλλους, ποσο μαλλον οταν δεν λειπουν τα επιχειρηματα.
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Πόσες μέρες νομίζεις ότι πρέπει να έχεις ένα Player στο σπίτι σου για να καταλήξεις με βεβαιότητα?
επι του θεματος
τουλαχιστον ενα μηνα μεχρι η ακουστικη συνηθεια του προηγουμενου να φυγει απ το μυαλο μου. Εχω παρατηρησει οτι οποαδηποτε αλλαγη συσκευης στο συστημα μου, προσωπικα στην αρχη μου φαινεται αρνητικη.
 

Μηνύματα
4.853
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κό

Πανω απο ολα ανταλλαγη αποψεων αρκει ομως να υπαρχουν καποια ορια και να λειπουν οι εγωισμοι.
Αν και φευγουμε από το θέμα θα σου πω την γνώμη μου.
Εδώ οι περισσότεροι θέλουν να ενημερωθούν για συσκευές, για εντυπώσεις και για τεχνικά έτσι ώστε να αποκτήσουν μια καλύτερη δική τους κρίση-άποψη.
Οι επαγγελματίες που έχετε βοηθήσει τον απλό χομπίστα ?
 

Μηνύματα
250
Reaction score
0
Αυτο που γνωριζει ο Καφατος ειναι η μεγαλη εκτιμηση/σεβασμος
προς τον
ανθρωπο και επιστημονα Κογια, αλλα και η ελευθερη διακινηση
αποψεων και ιδεων εντος του AVSite...

απ' τα ελληνικά που έμαθα στο λιμάνι επιστήμονας είναι και συνώνυμο του απλού ερευνητή χωρίς καμία αναγνώριση στο είδος του, αλλά αντιθέτως επιστήμονας ονομάζεται και ο πυρηνικός φυσικός με 100 αναγνωρισμένα πτυχία στο κλάδο του:

Μπορείς σε παρακαλώ εσύ η κάποιος άλλος να μου εξηγήσει τι ακριβώς εννοείς;
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.773
Reaction score
12.659
επι του θεματος
τουλαχιστον ενα μηνα μεχρι η ακουστικη συνηθεια του προηγουμενου να φυγει απ το μυαλο μου. Εχω παρατηρησει οτι οποαδηποτε αλλαγη συσκευης στο συστημα μου, προσωπικα στην αρχη μου φαινεται αρνητικη.
Ακριβώς έτσι είναι Θανάση.
Πες μου τώρα ποιος σου δίνει συσκευή για ένα μήνα μέχρι να καταλήξεις... :126::126:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Oποτε φταινε οι κακοι οι εμποροι που δεν σου δινουν συσκευη για ενα μηνα?

Τι λετε ρε παιδια, αμα οι αντιπροσωποι εδιναν τις συσκευες τους για ενα μηνα, θα το ειχαν κλεισει το μαγαζι.

Προσωπικα αγοραζω κατι ΜΟΝΟ αν το βαλω στο συστημα μου και μου πεσει το σαγονι απο το πρωτο κομματι. Στη συνεχεια ακολουθει προσεκτικη ακροαση και αν συνεχιζει να με εντυπωσιαζει τοτε βαζω το χερι στη τσεπη.
Αν το βαλω και δεν ειμαι σιγουρος, και μου φαινεται αρνητικο κτλ ειμαι σιγουρος πως δεν μου κανει.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.773
Reaction score
12.659
Oποτε φταινε οι κακοι οι εμποροι που δεν σου δινουν συσκευη για ενα μηνα?

Τι λετε ρε παιδια, αμα οι αντιπροσωποι εδιναν τις συσκευες τους για ενα μηνα, θα το ειχαν κλεισει το μαγαζι.

Προσωπικα αγοραζω κατι ΜΟΝΟ αν το βαλω στο συστημα μου και μου πεσει το σαγονι απο το πρωτο κομματι. Στη συνεχεια ακολουθει προσεκτικη ακροαση και αν συνεχιζει να με εντυπωσιαζει τοτε βαζω το χερι στη τσεπη.
Αν το βαλω και δεν ειμαι σιγουρος, και μου φαινεται αρνητικο κτλ ειμαι σιγουρος πως δεν μου κανει.
Όχι αγαπητέ δεν είναι αυτό το συμπέρασμα...

Ο λόγος που έκανα τη προηγούμενη αναφορά είναι ότι τις περισσότερες φορές ΔΕ ξέρεις και ΔΕ μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι αγοράζεις.

Αν παρασυρθείς από τον <<ειδικό τύπο>>, δουλέψει και λίγο το παραμύθι πήρες τη καινούργια συσκευή, συνήθισες τον ήχο της και καλορίζικη η πλύση εγκεφάλου.

ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Θα γλιτώναμε πολλά χρήματα αν είχαμε κατά νου το παραπάνω.
 

Status
Not open for further replies.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.901
Μηνύματα
2.922.168
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top