Ακουστικά μέχρι 160-200 ευρώ

Μηνύματα
123
Reaction score
41
Καλησπέρα στην παρέα μετά από καιρό. Εύχομαι να είστε καλά και όσο το δυνατό λιγότερο επηρεασμένοι από τη δυσαρεστη επικαιρότητα και υγιείς.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ζευγάρι ακουστικά γύρω στα 150-160 ευρώ, άντε μέχρι 200 αν είναι κάτι ιδιαίτερα καλό. Η πηγή θα είναι, προς το παρόν το iFi Zen Air Dac. Τα θέλω για multimedia, ακρόαση μουσικής και gaming στο pc. Δεν έχω ιδιαίτερη προδιάθεση προς συγκεκριμένη μάρκα. Είχα κατά καιρούς Sennheiser, AKG και ήμουν ικανοποιημένος. Αν δε ζεσταίνουν και πολύ τα αυτιά, αυτό θα είναι ευπρόσδεκτο. Τί έχετε κατά νου;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.279
Reaction score
7.360
Μιλάς αποκλειστικά για over ear ή και άλλους τύπους, όπως IEMs;

Υπάρχουν αλλά χαρακτηριστικά που χρειάζεσαι; Π.χ. wireless ή noise cancelling;
 

Μηνύματα
123
Reaction score
41
θα προτιμήσω over ear ενσύρματα τα οποία θα συνδέονται στο Zen Air Dac. Ένα από αυτά που εξετάζω είναι το BeyerDynamic DT 770 Pro. Μου φαίνονται ωραία και τα 990 αλλά επειδή είναι ανοιχτά, από ότι διαβάζω, ακούγονται αρκετά στο χώρο ακόμα και σε μικρές εντάσεις.
 

Μηνύματα
1.680
Reaction score
1.523
Τι μουσικές ακούς? Γενικά πάντως τα beyerdynamic έχουν μπόλικα πρίμα.
Μήπως κανένα sennheiser 599? Κανένα 560?
 


Μηνύματα
1.680
Reaction score
1.523
Μέτρια είναι. Σκοτεινά και ταυτόχρονα τσιριχτα ψηλά, θολά στη μεσαία και με μπόλικο μπάσο. Αν τα θέλει για games μαμανε. Λόγω σκηνής και μπάσου. Εγώ τα έχω με έξτρα μικρόφωνο για να καταλάβεις.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.500
Μηνύματα
2.906.820
Members
38.053
Νεότερο μέλος
Hustler69
Top