Build Your Dreams (BYD)


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.852
Reaction score
9.767
Καλά νέα :)
Η αίτηση σας με αριθμό τάδε είναι εγκεκριμένη προς πληρωμή. Θα ενημερωθείτε με επόμενο μήνυμα για την υποβολή φορολογικής και ασφαλιστικής ενημερότητας εφ’ όσον το ποσόν της επιδότησης είναι άνω των 1500 ευρώ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.740
Reaction score
29.417
Η BYD ετοιμάζει ( ; ) το Seagull για την Ευρωπαϊκή αγορά. Φωτογραφίες από Ολλανδία.

FB_IMG_1724218441802.jpg
FB_IMG_1724218444110.jpg
 


TGD

Μηνύματα
8.036
Reaction score
8.008
Και μένα μου αρέσει το στυλ, αλλά προς θεού όχι κίτρινα χερούλια!
Τα ραντάρ/καμέρες/κεραίες επάνω σε στερεοσκοπική διάταξη τι είναι;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.740
Reaction score
29.417
Tα Seal θα είναι μάλλον τα πρώτα BYD που θα λάβουν charging planner μέσα στην πλοήγηση (Tesla like). Με ΟΤΑ βέβαια. Χθεσινό OTA από Ευρωπαϊκό Seal.

Screenshot_20240821_105219_Facebook.jpg
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.852
Reaction score
9.767
Και μένα μου αρέσει το στυλ, αλλά προς θεού όχι κίτρινα χερούλια!
Τα ραντάρ/καμέρες/κεραίες επάνω σε στερεοσκοπική διάταξη τι είναι;
Μάλλον κάποιο σύστημα γεωπροσδιορισμού/τηλεμετρίας για τις δοκιμές είναι.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.852
Reaction score
9.767
Δε λες πάλι καλά που δεν είναι ροζ;
Το κίτρινο είναι μάλλον το κανονικό χρώμα του αυτοκινήτου και από έξω είναι καλυμμένο με film-wrap.

ΥΓ Βρε gid, γιατί τόσο μένος; :errwhat:
 



gid

Μηνύματα
7.839
Reaction score
9.025
Τι να σου πω; Νομίζω καταλαβαίνεις και μόνος σου.
Αν καταλάβαινα δε θα σε ρωτούσα.

Η ανάρτηση που σχολιάζεις εμπλέκει δύο θέματα. Τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα και τη μόδα με τα πράιντ χρώματα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.740
Reaction score
29.417
Το αμάξι είναι καμουφλαρισμένο για να "μη γίνει αντιληπτό" τι είναι. Λένε τώρα. Όλα τα νέα μοντέλα που βγαίνουν στους δρόμους για tests έτσι είναι. Και προφανώς το αμάξι είναι κίτρινο όπως σωστά γράφτηκε παραπάνω, με ένα αυτοκόλλητο από πάνω με εφαρμογή της κακιάς ώρας.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.852
Reaction score
9.767
Αν καταλάβαινα δε θα σε ρωτούσα.

Η ανάρτηση που σχολιάζεις εμπλέκει δύο θέματα. Τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα και τη μόδα με τα πράιντ χρώματα.
Ποιο pride βρε συ, στο καμουφλάζ; Στο θέμα των ΕV αναφέρομαι, όπου αρπάζεσαι και με τα... χερούλια! :D
Τέλος πάντων, μπορεί να είναι παρεξήγηση...
 

gid

Μηνύματα
7.839
Reaction score
9.025
Ποιο pride βρε συ, στο καμουφλάζ; Στο θέμα των ΕV αναφέρομαι, όπου αρπάζεσαι και με τα... χερούλια! :D
Τέλος πάντων, μπορεί να είναι παρεξήγηση...
Το σχόλιο για τα χερούλια προφανώς στο πράιντ κολλούσε.

Για τα ηλεκτρικά δεν έχω κανένα μένος, τα θεωρώ το μέλλον της αυτοκίνησης, αλλά όχι και το παρόν. Υπάρχουν ακόμη σοβαρά θέματα προς επίλυση. Και μου ξενίζει το συστηματικό λιβάνισμα που γίνεται στα ηλεκτρικά στο φόρουμ, ηλεκτρο-ταλιμπάν έχουν γίνει μερικοί.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.740
Reaction score
29.417
Μια χαρά παρόν είναι. Αλλά αν κάθεσαι και ακούς τύπους σαν το καγκουρό όχι απλά δεν είναι το μέλλον, δεν έχουν καν λόγο ύπαρξης. 😅
 

gid

Μηνύματα
7.839
Reaction score
9.025
Μια χαρά παρόν είναι. Αλλά αν κάθεσαι και ακούς τύπους σαν το καγκουρό όχι απλά δεν είναι το μέλλον, δεν έχουν καν λόγο ύπαρξης. 😅
Ο Αυστραλός τα χώνει σε όλους τους κατασκευαστές εδώ και χρόνια, ανεξαρτήτως κινητήρα. Τα χώνει σε κάθε εταιρία (ή και ρυθμιστική αρχή) που εμπαίζει τον καταναλωτή είτε με το σκάρτο προϊόν όπως βγαίνει καινούριο από την έκθεση, είτε με το κακό σέρβις.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.279
Reaction score
7.363
Και μου ξενίζει το συστηματικό λιβάνισμα που γίνεται στα ηλεκτρικά στο φόρουμ, ηλεκτρο-ταλιμπάν έχουν γίνει μερικοί.
Δεν σου κάνει καμία εντύπωση ότι αυτοί που -όπως λες- "λιβανίζουν" τα ηλεκτρικά είναι όσοι τα έχουν στην κατοχή τους; Σήμερα, όχι στο μέλλον.

Και κάθε ένας που προστίθεται στο "club" γίνεται κι αυτός... ηλεκτρο-ταλιμπάν!;

Όχι φυσικά πως δεν αναφέρουμε και τους περιορισμούς/μειονεκτήματα, αλλά η συνολική εμπειρία χρήσης είναι τόσο συντριπτικά θετική που βγάζει την εντύπωση που λες.

Αντίθετα, όσοι ανακαλύπτουν μόνο προβλήματα με τα ηλεκτρικά (τα περισσότερα φανταστικά), είναι είτε παντελώς άσχετοι με αυτά, είτε παντελώς άσχετοι με το οτιδήποτε (επιπέδου ταξιτζήδες) είτε όσοι θίγονται τα συμφέροντά τους.

Εμένα πάντως θα με προβλημάτιζαν τα παραπάνω.
 

gid

Μηνύματα
7.839
Reaction score
9.025
Δεν σου κάνει καμία εντύπωση ότι αυτοί που -όπως λες- "λιβανίζουν" τα ηλεκτρικά είναι όσοι τα έχουν στην κατοχή τους; Σήμερα, όχι στο μέλλον.
Δε κρατώ τεφτέρι τι αμάξι έχει ο καθένας που γράφει εδώ. Μόλις για τρία μέλη ξέρω να πω με βεβαιότητα πως έχουν πάρει ηλεκτρικό. Πάντως ποτέ δεν αμφισβήτησα το initial value των ηλεκτρικών. Με το πέρασμα των χρόνων οι τωρινοί κάτοχοι θα καταλήξουν σε συμπεράσματα. Μακάρι να μην τους αγγίξουν ποτέ τα "κουσούρια" που καταγράφονται στις ειδήσεις. Κάποιους άλλους, τους έχουν ήδη αγγίξει.

Αντίθετα, όσοι ανακαλύπτουν μόνο προβλήματα με τα ηλεκτρικά (τα περισσότερα φανταστικά), είναι είτε παντελώς άσχετοι με αυτά, είτε παντελώς άσχετοι με το οτιδήποτε (επιπέδου ταξιτζήδες) είτε όσοι θίγονται τα συμφέροντά τους.
Αυτή η διαπίστωση δεν κολλάει με τα στοιχεία που έχω παραθέσει. Που βασίζονται σε συγκεκριμένα περιστατικά και όχι σε υποκειμενικές γνώμες.

Και ναι, αυτή η χολή προς οποιονδήποτε επισημαίνει τέτοια περιστατικά μου φέρνει προς ηλεκτρο-ταλιμπάν.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.500
Μηνύματα
2.906.825
Members
38.053
Νεότερο μέλος
Hustler69
Top