Απάτες



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.097
Reaction score
96.849
Μόλις τώρα (18:00) κλήση από το κινητό 6972 503082 με αυτοματοποιημένο μήνυμα στα αγγλικά, σε καλεί να δεχθείς ή να αρνηθείς συναλλαγή στο Paypal για 635 €, πατώντας 1 ή 2.

Κλείσιμο και αποκλεισμός του αριθμού, αφού από το Paypal δεν θα καλέσουν ποτέ τηλεφωνικά για έγκριση συναλλαγής.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.163
Reaction score
88.172
Μόλις τώρα (18:00) κλήση από το κινητό 6972 503082 με αυτοματοποιημένο μήνυμα στα αγγλικά, σε καλεί να δεχθείς ή να αρνηθείς συναλλαγή στο Paypal για 635 €, πατώντας 1 ή 2.

Κλείσιμο και αποκλεισμός του αριθμού, αφού από το Paypal δεν θα καλέσουν ποτέ τηλεφωνικά για έγκριση συναλλαγής.
Είναι το ίδιο team που στέλνει SMS για τον ίδιο λόγο. Χρησιμοποιούν αμέτρητους ελληνικούς αριθμούς και το μπλοκάρισμα δεν φτάνει. Από τον Ιούλιο έχω δεχτεί κλήση από 3 διαφορετικούς αριθμούς μαζί με 2 SMS.
 


Μηνύματα
1.156
Reaction score
1.728
Silence unknown callers και τα μυαλά στα κάγκελα!

.
και αν σε καλέσει η (άγνωστη ακόμα) β#ζ@ρού γειτόνισα 3 ορόφους πιο κάτω
για να σου πει για το καλώδιο που έκανε τη διαφορά στον ήχο,
θα χάσεις την κλήση και θα μείνεις με το .... λάθος καλώδιο στο χέρι

άσε εγώ θα το ρισκάρω :p
 

Μηνύματα
2.498
Reaction score
3.804
Phone spoofing το λένε και είναι πραγματικοί αριθμοί συνδρομητών που δεν έχουν ιδέα ότι κάποιος χρησιμοποίησε το αριθμό τους όχι το τηλέφωνό τους, κοινώς προσποιήθηκαν ότι σε κάλεσε το x νούμερο τηλεφώνου.
Αν το καλέσεις απαντά κανονικά συνδρομητής που δεν έχει ιδέα φυσικά.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.097
Reaction score
96.849
Αν το καλέσεις απαντά κανονικά συνδρομητής που δεν έχει ιδέα φυσικά.
Βγαίνει μήνυμα στα ελληνικά ότι ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει την απόρριψη εισερχομένων κλήσεων.
 


Μηνύματα
3.345
Reaction score
11.004
Εγώ εκτός απο αποκλεισμό του καλούντος, κλείνω (πρώτα) άμεσα το τηλέφωνο και το ξανά ανοίγω μετά απο 1’
 



Μηνύματα
3.345
Reaction score
11.004
πουρκουά;
Επειδή ανοίγω τη γραμμή (μη ξέροντας τον καλούντα ) παρότι δεν υπάρχει απόκρυψη, φοβάμαι μήπως ήδη έχει ξεκινήσει καμία εγκατάσταση κακόβουλου λογισμικού.

λιγο υπερβολικό αλλά φύλαγε τα ρούχα σου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.711
Μηνύματα
2.914.436
Members
38.088
Νεότερο μέλος
orfi georg
Top