Αυτοκίνητο μιας άλλης εποχής.


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.609
Reaction score
32.507
ΔΙΑΔΟΧΟΣ ΤΗΣ 02 ΗΤΑΝ Η ΣΕΙΡΑ 3.

Η ΚΟΥΠΕ E9 HTAN ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΙΑΔΟΧΟΣ ΤΗΣ 3200CS....

Εξαιρετική σειρά κουπέ, με καταληξη τη διχως συνεχιστη σειρα 6 (E24)



Αλλα η Ε9 ειναι ονειρο...
Ειχε μια τετοια στο περσινο Knives Out, την οδηγουσε το μαυρο προβατοντης οικογένειας ο Chris Evans... τριλιτρη ασημογκριζα Ε9 csi... Με ρωτουσε η συζυγος τι ηταν αυτο

 



Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
Τι μου θυμισες τωρα το ειχε ενας φιλος και μετα το αλλαξε με τα παρακατω με την σειρα που τα βαζω.Απιστευτα αυτοκινητα και τα τρια.

RX7_mk1_4.jpg


caterham.jpg

Kάτι δεν κολλάει εδώ...
Για πες.
Δες εδω τερματισαν τριτο και τεταρτο γενικης στο ιδιο δευτερολεπτο ,και δες ποσες ειδικες κερδισαν ομως.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Εξαιρετική σειρά κουπέ, με καταληξη τη διχως συνεχιστη σειρα 6 (E24)



Αλλα η Ε9 ειναι ονειρο...
Ειχε μια τετοια στο περσινο Knives Out, την οδηγουσε το μαυρο προβατοντης οικογένειας ο Chris Evans... τριλιτρη ασημογκριζα Ε9 csi... Με ρωτουσε η συζυγος τι ηταν αυτο

Η Ε9 είναι έρωτας 😍😍😍
Να ανοίξουμε ένα νήμα για Μπέμπες...
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.609
Reaction score
32.507
Μωρε και η Ε39 μου μια χαρά ειναι... Μετα το γυρισαν στους καρχαριες και τα ψάρια. Δεν νοειται μπεμπα ανευ στρογγυλου φανου, εστω και εσωτερικού
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.515
Reaction score
75.161
Ωραία ήταν τότε. Τώρα όχι.

Το χρυσούλι 1500 X1/9 μου του '83 δεν είχε a/c, είχε όμως μυθικά πολύ χώρο για αποσκευές. Γύρισε τη χώρα μα με κούρασε λίγα χρόνια μετά αφού το είχα σχεδόν πάντα ανοιχτό. Το μόνο πρόβλημα (σε πολύ μικρότερο βαθμό απο τις Montecarlo) λύθηκε με σιδερένιες πλάκες στους θόλους επάνω απ' τα πίσω αμορτισέρια.
Ansa Marmitte, 2x2 Weber 40 που χρειάστηκαν ηλεκτρική τρόμπα βενζίνης αφού εξατμιζόταν όλη το καλοκαίρι με την παράκαμψη του αεραγωγού με τη φάνα... :rolleyes:

Η γαλάζια E3 3.0Si μου του '75 είχε a/c (που τοποθετήσαμε στην Ιταλία το '80 αφού αγοράσαμε μια 2800 γι' αυτό και τις Campagnolo) αλλά όλο ήθελε όταν την κληρονόμησα 13 χρόνων (αυτή, εγώ 23). Γύρισα τη χώρα με ταχύπλοο απο πίσω και πολύ υψηλές ταχύτητες αφού οι δικοί μου γύρισαν(με) την Ευρώπη 7-8 φορές (twice in England). 2 διαφορικά απ' τα κωλίκια, 2 σανζμάν, πολλά πίσω αμορτισέρ, αλλά το μοτέρ σκυλί. :hi:Σκούριαζαν στην πίσω κολώνα απο κακό σχεδιασμό του αεραγωγού.

Για τις Alfa μου τα έχω γράψει. Μια χαρά και τρεις πίκρες. :p
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.515
Reaction score
75.161
Ειχες Ε9 θηριο;
E3, sedan. Γαλάζια, μπλε μέσα και σκούρα καρυδιά. 😍 😍
Manual τετρατάχυτη, 200hp K-Jetronic, 25% LSD, 8-200.

Μόνο ηλιοροφή δεν είχε απο έξτρα. >:( Είχε και καθαριστήρια στα προβόλια. :roflmao:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.264
Reaction score
11.612
E3, sedan. Γαλάζια, μπλε μέσα και σκούρα καρυδιά. 😍 😍
Manual τετρατάχυτη, 200hp K-Jetronic, 25% LSD, 8-200.

Μόνο ηλιοροφή δεν είχε απο έξτρα. >:( Είχε και καθαριστήρια στα προβόλια. :roflmao:
Βάλε φωτο,και εγώ ειχα
matchbox:p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.515
Reaction score
75.161
Βάλε φωτο
Δεν έχω καμία φωτό απο παλιά μου αυτοκίνητα, μόνο απο την ψηφιακή εποχή. Κάτι είχα δει απο τις Alfa πριν αρκετά χρόνια μα ούτε ξέρω πού είναι, όχι εδώ πάντως.

EDIT: Θυμάμαι όμως όλες τις πινακίδες των παλιών (των τωρινών όχι :p ). ΤΤ4211 το X1/9, ΖΑ7158 το BMWδάκι.
 


Μηνύματα
29.600
Reaction score
23.744
E3, sedan. Γαλάζια, μπλε μέσα και σκούρα καρυδιά. 😍 😍
Manual τετρατάχυτη, 200hp K-Jetronic, 25% LSD, 8-200.

Μόνο ηλιοροφή δεν είχε απο έξτρα. >:( Είχε και καθαριστήρια στα προβόλια. :roflmao:
ΑΥΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ 78 ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΡΜΠ

3,0s ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΕ 180ΗΡ ΜΠΛΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ 3,3Li auto.

ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ 3,0csi ΑΛΛΑ Ο ΕΜΠΟΡΟΣ ΣΤΗΝ ΘΗΣΕΩΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ

ΗΘΕΛΕ ΤΑ ΤΡΙΠΛΑ ΛΕΦΤΑ!
 






Μηνύματα
29.600
Reaction score
23.744
MATRA-SIMGA-BAGHEERA KAI TALBOT-MATRA-BAGHEERA ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ?

ΤΡΙΘΕΣΙΟ!!!


 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.053
Μηνύματα
2.886.820
Members
37.978
Νεότερο μέλος
STAMATIOS TZOUMAS
Top