Γιατί το πικάπ μου αρέσει πιο πολύ από τις υπόλοιπες πηγές μου?

Μηνύματα
14.509
Reaction score
16.357
Αυτοί που ακούνε βινύλιο και κλασική μπορούν να μου πούνε εάν στο σύστημα τους ακούγονται καλύτερα οι εγγραφές (οι παλιές) της DG ή της Decca ;

Η σύγκριση μόνο μεταξύ των δυο αυτών εταιριών. Οι άλλες εταιρίες, ας είναι στο μυαλό τους αλλά μόνο για να τους βοηθήσουν να πιθανολογήσουν τις όποιες διαφορές (θετικές ή αρνητικές) υπάρχουν μεταξύ αυτών των δύο εταιριών (πάντα στο σύστημα τους εννοείται).

Μας ενδιαφέρει πιο πολύ τονικά η αναπαραγωγή. Αλλά και άλλες παράμετροι θα εκτιμηθεί εαν αναφερθούν.

@kanakiani @Vakis2000 @JOHN MARKOU @christos77 @marlboro @Abessalom @Mr Spock @Bhutia (όταν άκουγες χα χα) @editor @TGD και όποιοι άλλοι ακούνε βινύλιο και δεν το γνωρίζω.
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.389
Reaction score
13.444
Αυτοί που ακούνε βινύλιο και κλασική μπορούν να μου πούνε εάν στο σύστημα τους ακούγονται καλύτερα οι εγγραφές (οι παλιές) της DG ή της Decca ;
Εχω την εντυπωση η κοκκινη ετικετα της Decca ακουγεται καλυτερα πολυ μικρες ομως η διαφορες
Μας ενδιαφέρει πιο πολύ τονικά η αναπαραγωγή.
Δεν εχω καταλαβει τι σημαινει αυτο το τονικα στην αναπαραγωγη ενα τρανζιστορακι της δεκαετιας του 60 δεν εχει τονικα σωστη αναπαραγωγη;;;
Οταν αγοραζουμε ενισχυτες-ηχεια δεν κανουμε τιποτα αλλο παρα να μεγενθυνουμε το θεμα αλλος πολυ αλλος λιγοτερο Ο Χερ ΝΤΟΚΤΟΡ το εχει τερματισει εγω εντρυ λεβελ ;) :errwhat::drinks:
ΙΣΧΥΕΙ παντα οτι ειπε ο οττο Κλεμπερερ;)
 
Last edited:

Μηνύματα
28.282
Reaction score
26.833
Γιατί μόνο αυτές τις δύο εταιρίες?
Εχω πολύ καλά παραδείγματα από Living stereo , JVC , DENON , και από πολλές άλλες.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.600
Μηνύματα
2.910.655
Members
38.072
Νεότερο μέλος
melkon
Top