Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Οταν λύσεις το πρόβλημα,γράψε μας τι έφταιγε τελικά!
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Το βρήκα!!! στο input mode button του SONY.
Thanks και συγγνώμη παιδιά που χαλάω το thread...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Το βρήκα!!! στο input mode button του SONY.
Thanks και συγγνώμη παιδιά που χαλάω το thread...
Ωραίος!:615:
Δε το χαλάς καθόλου,ίσα ίσα που καλό είναι να τα συζητάμε αυτά,ώστε να βοηθάμε και τυχόν άλλους που έχουν ανάλογο πρόβλημα!
 

Μηνύματα
247
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Κάποια mkv που τα έχω φτιάξει με Handbrake τα παίζει σαν να είναι σε fast forward για λίγα ή για πολλά λεπτά και μετά ίσως κανονικά (δεν έχω υπομονή να δω έτσι πάνω από 1-2 λεπτά). Στο ένα που έχει κεφάλαια αλλάζοντας κεφάλαιο κάποιες φορές στρώνει. Μερικές φορές ξεκινάει καλά στην αρχή και αρχίζει να τρέχει αν το πάω πχ στη μέση της ταινίας.

Είναι η μόνη περίπτωση ασυμβατότητας με αρχείο που έχω βρει μέχρι τώρα.

Κάποια ιδέα;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Με ποια έκδοση του Handbrake έχεις φτιάξει τις ματρόσκες?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Το εχω συνδέσει πλέον με το wifi stick,δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.Και 1080p παίζει μια χαρά,είναι κοντινή απόσταση όμως από το router.
Επίσης με εξωτερικό usb bd dvd drive,παίζει εμπορικά dvd κανονικά με μενού,αλλά δεν παίζει εμπορικά blu ray λόγω δικαιωμάτων φυσικά.
Φωτό θα ανεβάσω λίγο αργότερα,γιατί έμεινε από μπαταρίες η κάμερα,ενώ έπαιρνα φωτό από την αναπαραγωγή dvd και τις φορτίζω τώρα.Μάλλον μετά τον αγώνα της Εθνικής θ'ανέβουν!
 

Μηνύματα
247
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Με ποια έκδοση του Handbrake έχεις φτιάξει τις ματρόσκες?
με την 0.9.6 ή με την 0.9.3
(δεν θυμάμαι γιατί τα είχα κάνει παλιότερα για το popcorn Α100 (το οποίο τα έπαιζε ΟΚ, αν και δεν έπαιζε καλά το .avi από το οποίο είχε προέρθει το ένα!)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Μαλλον με την 0.9.3 θα ήταν.Υπήρχαν προβλήματα με το header compression στις παλιότερες εκδόσεις,αν δεν είχες τις κατάλληλες ρυθμίσεις στο handbrake.Σε όλα τα media players με realtek chipset υπήρχαν και υπάρχουν ανάλογα προβλήματα με ματρόσκες που έγιναν από κάποιες παλιότερες εκδόσεις του mkv merge,handbrake και άλλων ανάλογων προγραμμάτων.Ισως με κάποια αναβάθμιση στο firmware του AppStreamer μπορεί να λυθεί αυτό το θέμα.
 

Μηνύματα
247
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Μαλλον με την 0.9.3 θα ήταν.Υπήρχαν προβλήματα με το header compression στις παλιότερες εκδόσεις,αν δεν είχες τις κατάλληλες ρυθμίσεις στο handbrake.Σε όλα τα media players με realtek chipset υπήρχαν και υπάρχουν ανάλογα προβλήματα με ματρόσκες που έγιναν από κάποιες παλιότερες εκδόσεις του mkv merge,handbrake και άλλων ανάλογων προγραμμάτων.Ισως με κάποια αναβάθμιση στο firmware του AppStreamer μπορεί να λυθεί αυτό το θέμα.
Μπορεί να διορθωθεί αυτό στα αρχεία:
 


Μηνύματα
377
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Καλημέρα να πώ και εγώ τις εμπειρίες μου με την μικρή συμβίωση (δεν έχω προλάβει ακόμα... με τα παιδιά...)
Το μηχανάκι είναι άψογο κατά την γνώμη μου...και ματρόσκες και 3D αλλά δεν ξέρω κατά πόσον είναι αντικειμενική η γνώμη μου...και εξηγώ.
Παράλληλα αγόρασα την Samsung 46ES7000. Η τηλεόραση δεν παίζεται!!! εκπληκτικό player ενσωματωμένο!!! συγκριτικά πάντα με το appstreamer, κάποιες φορές (στην ταινία π.χ. The hurt locker) η τηλ. έπαιζε απειροελάχιστα καλύτερα απο USB σκληρό, (μου φαίνεται...) αλλά επειδή πάνω στο appstreamer έχω συνδέση 2 σκληρούς δεν έκανα πολλές δοκιμές για να έχω πιο ξεκάθαρο αποτέλεσμα. Επίσης, torrent files κατευθείαν με powerline (αυτό που με ενδιέφερε) απροβλημάτιστα...
Θα ήθελα λίγο πιο ωραίο menu.
Επίσης παιδιά ερώτηση, υπάρχει πληκτρολόγιο και mouse που μπορώ να συνδέσω;

Αυτά,
Chris.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Σήμερα το αγόρασα κι' εγώ.Μόλις είδα μια ταινία blu - ray (Folder οχι ISO) και μπορώ να πω ότι την έπαιξε τζάμι χωρίς σπασίματα.Το πρόβλημα που έχω είναι μόλις κάνω παύση, μετά αναπαραγωγή η πατάω το στοπ ακούγονται παράσιτα που σε ξεκουφαίνουν!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό συμβαίνει μόνο σε HD ήχο μιας και το έχω πάνω στον ενισχυτή (Yamaha RX- V3900). Έχει κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Στον δικό μου ενισχυτή (Marantz NR1602) δεν έχω αυτό το πρόβλημα.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Τελικά το (πρόβλημα) ήταν στον ενισχυτή.Είχα το audio selection στο auto και με το skip, stop, pause υποθέτω ότι έψαχνε άλλη πηγή ήχου (γύρναγε σε coaxial / optical , analogue) .Το έβαλα manual στο hdmi και παίζει μια χαρά.

Βοήθησες αρκετά.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Κατά κανόνα,το Auto σε όλες τις συσκευές μας θα πρέπει να το αποφεύγουμε.Προβλήματα δημιουργεί περισσότερο!
Μου έχουν συμβεί ανάλογα θέματα με επιλογή Auto,ειδικά σε συσκευές audio/video!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Να επανέρθω με το AppStreamer για κάποιες προσθήκες που ξέχασα,καθώς και μια πολύ σημαντική διόρθωση:

Εξωτερικούς ελληνικούς υπότιτλους srt σε bdmv folder παίζει κανονικά.
Φτιάχνουμε τον κύριο φάκελλο με το όνομα της ταινίας πχ My Movie (2012) και μέσα σ'αυτόν βάζουμε τον bdmv folder και τον εξωτερικό srt υπότιτλο που του δίνουμε το όνομα το αρχικού φακέλλου.Στην περίπτωση μας δηλ. My Movie (2012).srt και θα το δει κανονικά.Αρα με το bdmv και εξωτερικό srt δεν έχουμε κανένα θέμα!



 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Εδώ συνδεδεμένο με εξωτερικό bd dvd rom.Εμπορικά blu ray δεν παίζει λόγω δικαιωμάτων,εμπορικά dvd κανονικά και με μενού.





Σε λίγο θα δούμε το wifi στικάκι του και τις ρυθμίσεις.
Φτιάχνω μια φραπεδιά και ξανά μαζί!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Εδώ το μικροσκοπικό αλλά πολύ καλό wifi stick το οποίο πωλείται ξεχωριστά.



 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Πάμε στο Μενού/Δίκτυο για να ρυθμίσουμε το wifi



Σκανάρει για να βρει τα διαθέσιμα δίκτυα και επιλέγουμε το δικό μας

 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.901
Μηνύματα
2.922.162
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top