Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Μας ζητάει το password το οποίο και πληκτρολογούμε



Στη συνέχεια το AppStreamer ελέγχει αν τα στοιχεία που δώσαμε είναι σωστά και κάνει δοκιμή σύνδεσης



 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Εδώ με το wifi συνδέομαι στο Nas και επιλέγω μια ματρόσκα 1080p.Δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα στην αναπαραγωγή,αλλά το μηχανάκι και το router είναι σε κοντινή απόσταση.Σε μεγάλες αποστάσεις,παρεμβολή τοίχων κλπ πιθανόν να παρουσιαστούν προβλήματα σε βαριά αρχεια 720p/1080p.Προτιμήστε καλώδιο δικτύου για να είστε σίγουροι.





 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Πριν τρεις μέρες απόκτησα και γω το appstreamer. Παρατηρώ σημαντικά σφάλματα στην αναπαραγωγή περιεχομένου DVD είτε από φάκελο είτε από iso. Συγκεκριμένα δεν διαβάζει σωστά την δομή του DVD, με απότέλεσμα επιλέγοντας κάποιο κεφάλαιο στο menu του DVD να μεταφέρεσαι σε διαφορετική στιγμή της ταινίας απ' αυτή που αναφέρεται το κεφάλαιο. Το πρόβλημα το εμφανίζει συνήθως μετά από τα 7-8 πρώτα κεφάλαια. Επίσης συμβαίνει να σταματάει η αναπαραγωγή της ταινίας DVD πριν αυτή ολοκληρωθεί. Κι αυτό γιατί μπορεί η ταινία χρονικά να βρίσκεται π.χ στη 1ώρα αλλά το player διαβάζει π.χ 1 ώρα και 30 λεπτά.
Επίσης σε φάκελο με AVCHD structure από μια panasonic sd90 διαβάζει μόνο ένα κεφάλαιο-section και τα υπόλοιπα δεν τα εμφανίζει.
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ειδική ρύθμιση που να διορθώνει τα παραπάνω.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Το AppStreamer τη Δευτέρα επιστρέφεται στην Crystal Audio,την οποία και ευχαριστώ πολύ που μας το έδωσε για την παρουσίαση στο avsite.
Eλπίζω και σε μελλοντικές παρουσιάσεις προϊόντων της εταιρίας!
Οτι απορίες/ερωτήσεις ή κάτι που μου διέφυγε και θέλετε να το δω,μέχρι την Κυριακή το βράδυ!:126:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Πριν τρεις μέρες απόκτησα και γω το appstreamer. Παρατηρώ σημαντικά σφάλματα στην αναπαραγωγή περιεχομένου DVD είτε από φάκελο είτε από iso. Συγκεκριμένα δεν διαβάζει σωστά την δομή του DVD, με απότέλεσμα επιλέγοντας κάποιο κεφάλαιο στο menu του DVD να μεταφέρεσαι σε διαφορετική στιγμή της ταινίας απ' αυτή που αναφέρεται το κεφάλαιο. Το πρόβλημα το εμφανίζει συνήθως μετά από τα 7-8 πρώτα κεφάλαια. Επίσης συμβαίνει να σταματάει η αναπαραγωγή της ταινίας DVD πριν αυτή ολοκληρωθεί. Κι αυτό γιατί μπορεί η ταινία χρονικά να βρίσκεται π.χ στη 1ώρα αλλά το player διαβάζει π.χ 1 ώρα και 30 λεπτά.
Επίσης σε φάκελο με AVCHD structure από μια panasonic sd90 διαβάζει μόνο ένα κεφάλαιο-section και τα υπόλοιπα δεν τα εμφανίζει.
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ειδική ρύθμιση που να διορθώνει τα παραπάνω.
Για το dvd που λες θα το δω τώρα με την ενναλαγή κεφάλαιων και θα σου πω.
Αρχεία από κάμερα δεν έχω οπότε δεν το ξέρω αυτό που λες.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Δοκιμασα 2 διαφορετικά εμπορικά dvd και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα,ούτε στην εναλλαγή στα κεφάλαια ενώ και την διάρκεια και στις 2 ταινίες την έδειχνε σωστά :203:
 

Μηνύματα
235
Reaction score
110
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Λεωνίδα,
μήπως δοκίμασες να αλλάξεις τη γραμματοσειρά του; Με τον γνωστό τρόπο (σε φάκελο Resource με το δικό μας font) γίνεται;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Δεν δίνει τέτοια δυνατότητα το μενού.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Να αναφέρω για όσους δεν το ξέρουν ότι κυκλοφόρησε σήμερα και το AppStreamer TV που πλέον εκτός από ένα πολύ καλό media player έχει και 2πλό ψηφιακό δέκτη mpeg 4/2 με δυνατότητες pvr,timeshift κλπ και δέχεται και εσωτερικό σκληρό δίσκο 3.5".Η τιμή του από την Crystal Audio είναι 169 ευρώ,αλλά σε διάφορα καταστήματα θα το βρείτε με 149 ευρώ.
Νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο μπορεί να αγοράσει κανείς αυτήν την περίοδο,ειδικά αν δεν έχει τηλεόραση με mpeg4 για τα ψηφιακά.
Δείτε το στο site της Crystal Audio:Εδώ

 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Δοκιμασα 2 διαφορετικά εμπορικά dvd και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα,ούτε στην εναλλαγή στα κεφάλαια ενώ και την διάρκεια και στις 2 ταινίες την έδειχνε σωστά :203:
Θα προσπαθήσω να ανεβάσω βιντεάκι που να φαίνεται το σφάλμα. Και δεν αναφέρομαι στην συνολική διάρκεια της ταινίας αλλά στο χρονικό σημείο της ταινίας.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

μέχρι να ανέβει το βιντεάκι ορίστε μερίκες εικόνες

εδώ φαίνεται η διαφορά του χρονικού σημείου για το ίδιο στιγμιότυπο.



εδώ στο appstreamer πατόντας το κεφάλαιο 11-12



και εδώ πατόντας το ίδιο κεφάλαιο στο media player στο PC


Σημειώνω επίσης ότι η ταινία διακόπτεται στο appstreamer προτού ολοκληρωθεί εμφανίζοντας τo τίτλο με τα Warnings του DVD.
 

Attachments


Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Ορίστε και σε βίντεο....
παρατηρώντας το χρόνο που δείχνει πατώντας το info φαίνεται στο 1:20 του βίντεο το χρονικό στιγμιότυπο να είναι 2:22:37 και στο αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο στο 1:18:48. Παρόμοιες αλλαγές γίνονται και σε άλλα σημεία κατά τη διάρκεια του sample που ανέβασα.
Επίσης στο 4:51 φαίνεται η διακοπή της ταινίας και η εμφάνιση των "warnings".

Παρακαλώ πείτε μου όσοι το έχετε αν συμβαίνουν και σε σας παρόμοιες συμπροφορές κατα την αναπαραγωγή DVD folder ή ISO
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Το δοκίμασες και σε άλλες ταινιες dvd και στο έκανε,ή μόνο στη συγκεκριμένη?
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Το παρατήρησα πρώτα σε DVD δικής μου παραγωγής:137: και έπειτα βλέποντας ότι στα άλλα DVD player δεν είχε πρόβλημα δοκίμασα άλλα δύο επίσης δικά μου. Είπα μήπως έχουν κάποια ασυμβατότητα τα δικά μου και δοκίμασα και ένα του εμπορίου απ' όπου και το δείγμα.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Εγω με 2 original dvd που δοκίμασα εχθές ήταν οκ,δεν είχε πρόβλημα.Θα δοκιμάσω αύριο και με dvd iso μήπως στα iso έχει πρόβλημα και όχι στα δισκάκια και θα σου πω.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Επισης πες μου, τα iso μέσω σκληρού σε usb τα είδες ή μέσω δικτύου?
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Και μέσω σκληρού και μέσω δικτύου, ίδια συμπεριφορά είχαν. Επίσης DVD folder ή iso ίδια συμπεριφορά.

edit. Αν εννοείς ότι δοκίμασες δισκάκια DVD σε εξωτερικό dvd drive συνδεδεμένο στο appstreamer και δεν υπήρχε πρόβλημα, αυτό δεν το δοκίμασα.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Με δισκάκια δοκίμασες καθόλου?
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

έκανα edit στο προηγούμενο post αλλά δεν σε πρόλαβα . Οχι σε δισκάκια δεν δοκίμασα
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του AppStreamer της Crystal Audio

Εντάξει δεν υπάρχει πρόβλημα.Θα δοκιμάσω σε dvd iso και θα σου πω αύριο!
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.901
Μηνύματα
2.922.164
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top