Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1,Duo

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Αν σε παρει καμια μερα ο δρομος σου προς Περιστερι ελα απο δω να δεις και το δικο μου μηπως εχω και εγω προβλημα και δεν το εχω προσεξει. Απλα επειδη εγω εχω μεινει απο AV ακουω απο την τηλεοραση 50GT30

Απλα εγω στην τηλεοραση για να εχω ηχο δεν το εχω στο αυθεντικος beatstream γιατι ετσι δεν εχω καθολου ηχο γιατι ετσι περναει αυθεντικο dts-hd που φυσικα η Panasonic δεν μπορει να τον παιξει.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Αν είχες πρόβλημα θα το είχες προσέξει είναι εμφανέστατο.Και όπως είπα δε συμβαίνει πάντα.Μπορεί να συμβεί σε οποιοδήποτε σημείο της ταινίας,αρχή,μέση,τέλος.Πατώντας το stop,γυρνώντας πίσω στο μενού,ξαναπηγαίνωντας στην ταινία και πατώντας το play,η ταινία παίζει κανονικά από κει που σταμάτησε χωρίς πλέον καθυστέρηση στον ήχο.Αλλά είναι σπαστικό να κάνω αυτή τη διαδικασία κάθε φορά που παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα!
Και το πιο περίεργο είναι ότι τόσα χρόνια που δεν είχα hdmi avr,ποτέ δεν υπήρξε τέτοιο πρόβλημα με όλα τα dunes που είχα.Από τότε που σύνδεσα τον ήχο σε hdmi avr εμφανίστηκαν τα προβλήματα καθυστέρησης!:203:
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Απο την στιγμη που το προβλημα το εχεις και με απευθειας συνδεση στην τηλεοραση τοτε δεν ειναι προβλημα του 1912 που εχεις αλλα κατι αλλο.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Κάτι πρέπει να παίζει με το firmware των Dune μάλλον.Εγώ αυτό πιστεύω!
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Κατά σειρά όπως εμφανίζονται:

Original
5.1
192 Khz
Enabled
Best QualityAuto
Best Quality
Percents
Disabled
Με Original εχεις ηχο στην τηλεοραση ακομα και σε αρχεια με dts-hd? (απευθειας οχι μεσω AV) γιατι εγω πρεπει να το βαλω στο pcm και βαζω και απο κατω που εχει

7.1
5.1
stereo

την επιλογη stereo

Παντως αν πατησεις το pop up menu καθως παιζει η ταινια εχει τις επιλογες Audio sync correction και PAL sound speed correction δεν ξερω αν μπορουν να σε βοηθησουν αυτα.

Εχεις βαλει την τελευται beta εκδοση 2012 που εχω βαλει εγω;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Σε τηλεόραση δεν βάζω ήχο σχεδόν ποτέ.Τελευταία έκδοση κι εγώ έχω του firmware.Θα δοκιμάσω και με τις επιλογές του pop up menu να δω τι γίνεται.Θέλει ψάξιμο το θέμα.Τώρα το έχω από το απόγευμα το Duo και του έχω συνδέσει για τον ήχο με optical στον Denon.Παίζει η 4η ταινία τώρα και δεν έχει κανένα πρόβλημα.Κάτι υπάρχει σε μένα τουλάχιστον,με τον ήχο από hdmi.Που δεν συμβαίνει πάντα όμως.Και συμβάινει σε διαφορετικές περιόδους.
π.χ μπορεί να δω μια ματρόσκα σήμερα με το duo και να έχει πρόβλημα συγχρονισμού και να βάλω αύριο την ίδια ταινία,το ίδιο αρχείο πάλι με το duo και να είναι άψογη!Σε hdmi πάντα ο ήχος,όχι σε άλλες συνδέσεις ήχου!
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Αυτο που δεν εχω καταλαβει εγω ειναι αυτο το Deinterlacing Mode εχει τις επιλογες off, motion adaptive και bob
Ειναι στο πληκτρο Mode διπλα απο το Power στο Remote Control
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Αυτο που δεν εχω καταλαβει εγω ειναι αυτο το Deinterlacing Mode εχει τις επιλογες off, motion adaptive και bob
Ειναι στο πληκτρο Mode διπλα απο το Power στο Remote Control
Λες να φταίει αυτό?Το έχουν στο bob από default στα τελευταία firmware.Θα το δοκιμάσω κι αυτό να δω,αν και δε νομίζω να φταίει,είναι κάποια φίλτρα για την εικόνα και τα frames,για divx αφορά πιο πολύ.
 

Μηνύματα
27.785
Reaction score
26.125
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Θα μπορούσε να είναι και αυτό το deinterlace. Είναι ο τρόπος που γίνεται η απόπλεξη του σήματος εικόνας. Για δοκίμασε.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εχω τον Marantz SR 7002. Για το πρόβλημά σου Lessaros έχεις εξετάσει το ενδεχόμενο συμβατότητας του καλωδίου hdmi με τον ενισχυτή;
 

Μηνύματα
27.785
Reaction score
26.125
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Δύσκολο το βλέπω. Το hdmi, είτε κλειδώνει είτε οχι.
Στην δική μου την περίπτωση θα μπορούσε να φταίει.Στου λεωνίδα μάλλον οχι.
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Stable firmware εχουν σκοπο να βγαλουν; Απο το τελευταιο επισημο beta εχουν περασει σχεδον 4 μηνες (δεν λεω για το μη επισημο 2012)

Συν τις δορυφορικες καρτες κλπ που θα εβγαζαν για το MAX
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Η εχουν πεσει με τα μουτρα στα νεα player που εχουν σκοπο να βγαλουν η παει για φουντο η HDi αν και με αυτες τις τιμες μαλλον το δευτερο βλεπω.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ο torrent client στα dune σωζει μονο μεσω usb η μπορει και μεσω δικτυου???
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Είναι το καινούριο μοντέλο.Νομίζω τα μοντέλα που δεν δεχονται εσωτερικό σκληρό,καλύτερα θα ήταν με usb.
Εχεις κάποιο special nas server?Μπορεί να υποστηρίζει torrent client χωρίς τη χρήση pc.Για πες μου το set up σου!
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

πατωντας την εφαρμογη torrent μου βγαζει το εξης μνμ

τρεξτε το αρχειο ".torrent" απο την αναζητηση αρχειων για να προσθεσε ενα torrent.
To αρχειο πρεπει να το βαλω μεσα στον εξωτερικο που εβαλα μεσω usb για να το ανοιξει.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

οκ το βρηκα για τα torrents,με την ευκαιρια στον browser γραφουμε μονο με το πληκτρολογιο της dune?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

οκ το βρηκα για τα torrents,με την ευκαιρια στον browser γραφουμε μονο με το πληκτρολογιο της dune?
Χωρίς πληκτρολόγιο ο browser είναι ουσιαστικά άχρηστος με το παρόν firmware.Κάνουν και άλλα πληκτρολόγια αν δουλεύουν με linux λειτουργικά.Δοκίμασε με usb πληκτρολόγια που έχεις ακόμη και παλιά,θα παίξουν τα περισσότερα!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.122
Μηνύματα
2.889.334
Members
37.992
Νεότερο μέλος
Mini_r56
Top