Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1,Duo

Μηνύματα
3.204
Reaction score
784
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

απο οτι καταλαβα, οχι blu tay drive και δυο δισκοι, αλλα μονο δυο δισκοι ...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

απο οτι καταλαβα, οχι blu tay drive και δυο δισκοι, αλλα μονο δυο δισκοι ...
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ!

Ο ενθουσιασμός μου ήταν τέτοιος,που δεν διάβασα προσεκτικά το post από το mpcclub!
Ευτυχώς με πρόλαβες γιατί ήμουν έτοιμος να ακυρώσω την προπαραγγελία για το Max,για να πάρω το Duo νομίζοντας ότι παίρνει 2 σκληρούς αλλά έχει και optical drive!

Ανθρωποι είμαστε και σφάλματα κάνουμε...όπως έλεγε η αείμνηστη Δούκισσα,ή στα νεοελληνικά...ουδείς άσφαλτος κατά την Αντζελα :126:
 

Μηνύματα
3.204
Reaction score
784
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Κοιτα, αν ειναι εστω και 50-60ε φθηνοτερο απο το ΜΑΧ, νομιζω οτι αξιζει πολυ τα λεφτα του.
Σκεψου 2 εσωτερικους των 2gb (συνολο 4) και αλλους 3 εξωτερικους ...
Της κακομοιρας!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Οποιαδήποτε φθηνότερη τιμή και ειδικά για τις εποχές που ζούμε είναι ευπρόσδεκτες.Οπότε μάλλον είναι σωστή η τιμή στο mpcclub!
Εγώ πάντα υπολογίζω και σ'ένα bd-drive/dvd-drive για τεστ και κυρίως την επίσκεψη ενός φίλου με δισκάκια!
Τότε θέλουμε MAX!
 





Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

στα smart H1 από ότι διαβάζω υπάρχει ανεμιστήρας. Πόσο θόρυβο κάνει;
Για σαλόνι δεν ακούγεται ιδιαίτερα,δε νομίζω να ενοχλήσει κανένα!
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Το Smart Duo εμφανίστηκε στο site της Hdi με ενδεικτική τιμή 349 ευρώ!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Δεν καταλαβαινω πως οι τυποι εκ του Ισραηλ εξισωνουν δυο νομισματα με συναλλαγματικη διαφορα 35% (1€=1,35$). Αυτο πως λεγεται αν οχι απατη και εκμεταλλευση; ξερω, ξερω, "τοσο θελω να στο δωσω φιλε, αν γουσταρεις παρτο και ...σκασε" - ειναι ετσι ομως;
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
383
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

To Max για παραδειγμα εχει 398 ευρο + φπα. Στην Αμερικη εχει $499 + φπα. Αντε να μας τον πιανουν δηλαδη κατα 8%, οχι και 35% !!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Re: Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

To Max για παραδειγμα εχει 398 ευρο + φπα. Στην Αμερικη εχει $499 + φπα. Αντε να μας τον πιανουν δηλαδη κατα 8%, οχι και 35% !!
Μαλλον εχω ενα "λαθακι":
ΜΑΧ=499€ με VAT εδω
USA=499$+VAT ή 499/1,35=370€ +ΦΠΑ
εαν οι τιμες ηταν ιδιες θα στοιχιζε με +23%=455€ (-44€ απο την τιμη εδω), αρα εισαγεται ακριβοτερα σε ευρω! προτιμουν τα δολλαρια των αφεντικων!
ποσο ειναι στην Αμερικη ο φπας;
 

Μηνύματα
339
Reaction score
0
Συνηθως τιποτα. Σε μερικες μονο πολιτειες εχουν ενα μικρο 5% (ετσι για το ζητω). Ο ΦΠΑ ειναι γαλλικη εφευρεση, ειναι αδικος οπως ολοι οι εμμεσοι φοροι, και χρησιμοποιειται απο χωρες με σαπιους φοροεισπρακτικους μηχανισμους οπως η δικη μας.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Συνηθως τιποτα. Σε μερικες μονο πολιτειες εχουν ενα μικρο 5% (ετσι για το ζητω). Ο ΦΠΑ ειναι γαλλικη εφευρεση, ειναι αδικος οπως ολοι οι εμμεσοι φοροι, και χρησιμοποιειται απο χωρες με σαπιους φοροεισπρακτικους μηχανισμους οπως η δικη μας.
...αλλα καταληγει στην τσεπη των ξυπνιων της αγορας:141:


Αρα και με 5% ΦΠΑ (=525€) τα "αμερικανακια" το πληρωνουν 388€ - κανονικα δηλ (370€ +5%=388€), ενω εμεις οι "ξυπνιοι" ....

Οταν η εταιρεια λεει "με τον VAT" ποιανης ευρωπαϊκης χωρας "VAT" εννοει;
 

Che

Μηνύματα
31
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ελεος βρε παιδια με τα φοροτεχνικα , σας διαβαζω τοση ωρα και δεν εχω καταλαβει τι λετε.......νομιζω οτι ειστε εκτος .......θεματος!:613:
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Re: Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ελεος βρε παιδια με τα φοροτεχνικα , σας διαβαζω τοση ωρα και δεν εχω καταλαβει τι λετε.......νομιζω οτι ειστε εκτος .......θεματος!:613:
Γιατι βρε Che, τα οικονομικα δεν συμμετεχουν στη δοκιμη ενος προϊόντος;
 

Μηνύματα
18
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Έχω το dune max και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω password στη πρόσβαση του εσωτερικού σκληρού δίσκου.
Ευχαριστώ
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.966
Μηνύματα
2.924.335
Members
38.117
Νεότερο μέλος
tasnt
Top