Εδώ γελάμε


Μηνύματα
13.241
Reaction score
10.557
Το 2002 που σπούδαζα στην Κύπρο, είχαμε ADSL στο διαμέρισμα. :)
Εμείς τότε στο εργαστήριο πληροφορικής είχαμε κάτι συνδέσεις, T1 λέγονταν, δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά κατεβάζαμε με 10 MByte το δευτερόλεπτο. Επίσης στικάκια και εξωτερικούς σκληρούς δεν είχαμε, οπότε είχα βγάλει καλώδιο IDE και ρεύματος από πίσω από το pc και έφερνα το σκληρό από το pc του σπιτιού να πάρω τραγούδια και ταινίες.
 


JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.484
Reaction score
27.219

:acute: :errwhat:
Ρε δεν πάνε καλά. Εχουν τρελαθεί.
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.878
Reaction score
6.562
Ρε δεν πάνε καλά. Εχουν τρελαθεί.
Τι λες βρε Γιάννη!
Φυσικά και πάνε καλά. Και έχουν και δίκιο.

Μάλιστα, τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να ενταχθούν και άλλα πράγματα στον φορολογητέο μισθό:

1) Στους γάμους πετάνε ρύζι. Ρύζι που θα μπορούσε κάποιος να φάει για να χορτάσει. Ρύζι που πετιέται και δημιουργεί λύματα. Αυτό δεν πρέπει να επισύρει περιβαλλοντικό τέλος/τέλος ανακύκλωσης;
Δεν πρέπει να πληρώνεται;

2) Στους γάμους μας δίνουν μετά την χεραιτούρα μπομπονιέρες με κουφέτα (αυτά που τρώγονται, όχι σαν αυτά που μας κυβερνάνε). Άλλαξε χέρια ένα προϊόν. Δεν θα έπρεπε να αποδοθεί ΦΠΑ; Να πληρωθεί φόρος εισοδήματος;

3) Τα ανακυκλώσιμα υλικά, έχει στην περιοχή μου μια εταιρία που έχει ένα "σπιτάκι ανακύκλωσης" που ανακυκλώνεις και σου κάνει δώρο κουπόνια για τον Βασιλόπουλο ή επιλέγεις να κάνεις δωρεά σε κάποιο ίδρυμα. Αυτά δεν είναι εξτρά εισόδημα και θα πρέπει να φορολογούμαστε για αυτό;

4) Στον δρόμο βρίζουμε, και καμμιά φορά κάνουμε την γνωστή κίνηση που συνοδεύεται από την γνωστή φράση "πάρε 5 λαλάκα".
Αφού του δίνουμε 5, δεν θα έπρεπε να αποδίδουμε ΦΠΑ και να πληρώνει φόρο ο παραλήπτης;

Ποιός από το υπουργείο οικονομικών μας διαβάζει για να τον κάνω tag μην πάνε στράφι οι ιδέες και οι χαμένοι φόροι;
 

Μηνύματα
16.179
Reaction score
22.783
Επίσης στικάκια και εξωτερικούς σκληρούς δεν είχαμε, οπότε είχα βγάλει καλώδιο IDE και ρεύματος από πίσω από το pc
εγώ είχα πάρει συρταράκι για σκληρό σε ide , εποχές και αυτές...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.966
Μηνύματα
2.924.230
Members
38.115
Νεότερο μέλος
KostasZaf
Top