Επαναφορτιζόμενο σουφράκι και άλλες οικιακές συσκευές


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Και εσύ κουρουδέυς τέκνον βρούτε?

Έγινε στο σκουπάκι unboxing από άλλους (είμαι εκτός Αθήνας εγώ) και με είπαν ότι σπέρνει, άρχισαν να σκουπιζουν όλο το σπίτι και τέτοια, με είπαν ότι είναι σχετικά αθόρυβο σε σχέση με ένα Black & decker που έχουμε. Αύριο θα το επεξεργαστώ ιδίοις όμμασι.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.444
Reaction score
27.173
Πες τους μόνο να το βάλλουν για φόρτιση όταν αρχίσει να αναβοσβήνει το πράσινο ενδεικτικό LED.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Άκου κάτι, από τότε που κατέστρεψα ένα πλυντήριο και τη μισή κουζίνα, υπάρχει η πολιτική να διαβάζουμε και να αποστηθίζουμε της οδηγίες χρήσης.
Διαβάζω μέχρι και τις οδηγίες χρήσης στα ξυραφάκια...
Δεν έβγαλα ποτέ τα στριφώνια του κάδου και το έβαλα για πλύση με ρούχα , στο στύψιμο παραλίγο να βγει από το ταβάνι :biggrin:
Οπότε έχουν ενημερωθεί για αυτό που λες.
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Γκασμάς είσαι παιδάκι μου ?
Εντελώς, δεν ξέρς αυτό που λέει, το έξυπνο πλί από τη μύτη πχιάνεται?
Οταν καταλαγιασε η σκόνη από τη μπόμπα που έπεσε στη κουζίνα, άνοιξα το βιβλιαράκι με τις οδηγίες χρήσης και έλεγε πρώτη σελίδα "προσοχή" βγάλτε τα στριφώνια ασφαλείας κλπ.
Με μεγάλα, κόκκινα γράμματα!! :biggrin:
 
Last edited:

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.034
Reaction score
35.235
ρε σεις τι φαση??

τι γινεται τελευταια??
ανοιγω το σαιτ και βλεπω απο δω κι απο κει και για σκουπακια?
σκουπακια??

και το ακομα χειροτερο ειναι πως καθομαι και τα διαβαζω ολα??

α ρε που παμε....

:roflmao: :fuckyou:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Μόνο από ποδήλατα και ντεραγιέ ξέρς ?
Αυτά είναι πχιο περίπλοκα, και σαφώς δυσκολότερο.

Ήταν το πρώτο καινούριο πλυντήριο που αγόρασα. Σιγά το δύσκολο λέω, θα το βάλω μαναχός σε λειτουργία. Είχε ένα αυτοκόλλητο κολλημένο πάνω στη συσκευή που έλεγε ότι η πρώτη πλύση πρέπει να γίνει χωρίς ρούχα, καλά λέω, μλκιες!!
Το βάζω στη θέση του, το μπριζώνω, βάζω το σωλήνα παροχής νερού, ανοίγω το πορτάκι, βγάζω από μέσα ένα σακουλάκι που είχε τις οδηγίες χρήσης, το πετάω στη άκρη (μέγα λάθος όπως αποδείχτηκε) χώνω τα ρούχα, το βάζω σε πρόγραμμα για χρωματιστά και θυμάμαι που είπα "μεγειά"
Πάω στο σαλόνι αράζω και μετά από αρκετή ώρα άρχισε στη αρχή σιγά και στο καπάκι ένας εκκωφαντικός θόρυβος, έμοιαζε πολύ σαν αυτό του σεισμού που ξεκινά χαλαρά και κορυφώνεται.
Πανικόβλητος (αφού δεν ήταν σεισμός) τρέχω στη κουζίνα και είδα το πλυντήριο να κάνει κωλοτούμπες και να καταστρέφει τα πάντα τριγύρω.
Τρέχω στο πίνακα κατεβάζω το γενικό και όταν άρχισαν να πέφτουν οι στροφές του κάδου έγιναν και οι χειρότερες καταστροφές. Άρχισε να χοροπηδάει, να σπάει ντουλάπια, πλακάκια, το πάγκο της κουζίνας, το ψυγείο και εγώ να κάθομαι να βλέπω το θέαμα.
Κατάλαβες τώρα τι πέρασα?
Οδηγίες χρήσεις σε ότι ψωνίζω, διαβάζεται πρώτα πολύ προσεχτικά και ευλαβικά κρατείται για τυχών απορίες που θα προκύψουν.
Αυτά!! :biggrin:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Ήμουν μικρός, δεν ήξερα :(
Το περιστατικό έλαβε χώρα σε ενοικιαζόμενη κατοικία της νέας Σμύρνης στο μακρινό 2002.
Πλήρωσα και τις ζημιές σε ξένο σπίτι.
Τότε ήταν που πήρα και το βραβείο ως "πετρωτός μπούφος της χρονιάς"
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Κυρ Γιάννη, τι εργαλείο είναι αυτό που πήραμε ρε φίλε?
Εδώ και λίγη ώρα έχω που το επεξεργάζομαι,σαν ποιότητα κατασκευής είναι άψογο, τα επιμέρους εξάρτημα επίσης από πολύ καλά υλικά και εργονομικά. Το grip με τη σιλικόνη στο σκουπάκι άλλη φάση, το ίδιο και η σκανδάλη με τη κλίκ αίσθηση.
Συνήθως βρίσκω κάτι που δεν με αρέσει στις διάφορες αγορές που κάνω κατά καιρούς, εδώ όσο και να προσπάθησα δεν βρήκα κάτι.
Θα το δούμε και σε βάθος χρόνου πως θα πάει, 2 χρόνια εγγύηση από αντιπρόσωπο και +1 επιπλέον από τη μαμά stihl δηλώνοντας το σειριακό αριθμό στη σελίδα τους. Θα έχουμε άπλετο χρόνο να του βγάλουμε τα μάτια!!
 
Last edited:

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.444
Reaction score
27.173
Ετσι όπως τα λές ακριβώς.
Πολύ καλά υλικά πολύ καλή αίσθηση χρήσης , σκλι μαύρο απ λέει και ο ζιζικ.
Θα παραγγείλω μία μπαταρία έξτρα και ένα σετ φίλτρων έξτρα για αρχή.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Θα παραγγείλω μία μπαταρία έξτρα και ένα σετ φίλτρων έξτρα για αρχή.
Έχει και τίποτα άλλο?
Κάνα μεγαλύτερο μοτέρ ας πούμε, όπως έλεγε και η διαφήμιση παλιά, "η σκούπα φίλιπς τραβάει τη σκόνη από μακριά" :lolsign:

Και μερικές φώτο

IMG_20240203_114706.jpg
IMG_20240203_114839.jpg
IMG_20240203_115116.jpg
IMG_20240203_115222.jpg


IMG_20240203_114529.jpg


να ανοίξω θέμα για ...οδοντόβουρτσα? :p
Εχω, πολύ καλή, ηλεκτρικιά!! :biggrin:
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.703
Reaction score
75.950
να ανοίξω θέμα για ...οδοντόβουρτσα? :p
Ναι, βαρέθηκα 25 χρόνια τις Oral. Μόνο οι μπαταρίες βελτιώνονται, οι συσκευές παρέμεναν ίδιες μέχρι πρόσφατα που άλλαξαν ελαφρά την όψη (και αφαίρεσαν άλλα).

15, 10, 5 (με λιθίου επιτέλους) χρόνια:


20240203_120226.jpg


Πάει αυτό, ευτυχώς συνδέεται και με την τελευταία:

20240203_120245.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.213
Reaction score
47.013
Ναι, βαρέθηκα 25 χρόνια τις Oral. Μόνο οι μπαταρίες βελτιώνονται, οι συσκευές παρέμεναν ίδιες μέχρι πρόσφατα που άλλαξαν ελαφρά την όψη (και αφαίρεσαν άλλα).
Το ίδιο, πέρυσι πήρα τη νέα oral με μπαταρία λιθίου, φορτίζει πχιο γρήγορα, είναι αρκετά πιο δυνατή η παλμική κίνηση και διαρκεί περισσότερο η μπαταρία, ευχαριστημένος είμαι σε σχέση με τις παλαιότερης τεχνολογίας.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.444
Reaction score
27.173
Χρηστάρα δοκίμασες μήπως να αφαιρέσεις την βούρτσα από το πλατύρυγχο στόμιο ?
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.302
Reaction score
99.145
Πριν αγοράσεις οτιδήποτε πρέπει να το δεις και να το δοκιμάσεις.
Για να μη ξεχνάμε ποιος πρότεινε το συγκεκριμένο σκουπάκι. 👏
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.875
Μηνύματα
2.920.844
Members
38.107
Νεότερο μέλος
Μαρθα
Top