Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.478
Reaction score
29.063
Το EV9 είναι αμαξάρα και είναι και τεράστιο. Επειδή μπήκα και στα δύο έχω την αίσθηση ότι είναι μεγαλύτερο και από το Model Y. Η τιμή του στην Αμερική είναι τσάμπα.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.778
Reaction score
81.319
GE. Στανταράκι.

(Αλλά μ'αρεσει και το Aloka).

ΥΓ. Όλως τυχαίως, στις ΗΠΑ τη μερίδα του λέοντος στα μηχανήματα u/s κατέχει αυτό ακριβώς το δίδυμο, αλόκα και τζι ί, χρόνια τώρα, όπως τζενελεκ και τζιμπιελ στον στουντιακό ήχο. 🤪😂😁
Ε βέβαια...αν είχες κινέζικο θα έβαζες την κεφαλή στο μαστό και θα σου έδειχνε πέτρα στα νεφρά
Ιαπωνία. Daikin.
Το διορθώνω
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.337
Reaction score
128.523
Αυτοκίνητο ΗΠΑ (και Γερμανία)
Αυτοκίνητα 2, και τα δύο κατασκευής στη Γερμανία. 🤪😂😁

Υπόψιν πως Τέσλα περίμενα 1 ολόκληρο έτος, μόνον και μόνον για να πάρω made in Germany.

Άλλο όμως τι κάνω εγώ, κι άλλο το τι βλέπω να γίνεται γύρω μας. 😎
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.778
Reaction score
81.319
Αυτοκίνητα 2, και τα δύο κατασκευής στη Γερμανία. 🤪😂😁
Ο σχεδιασμός μετράει ;)

Παίρνετε τηλέφωνο στο διαγνωστικό κέντρο για σημαντική για την υγεία σας μαγνητική, και σας ρωτάει η γραμματέας:
Να σας κλείσω ραντεβού στον Siemens τον μαγνήτη ή στο κινέζικο;

Να δω ποιος μάγκας από σας θα διαλέξει τον κινέζικο.

:tongue:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.337
Reaction score
128.523
Ε βέβαια...αν είχες κινέζικο θα έβαζες την κεφαλή στο μαστό και θα σου έδειχνε πέτρα στα νεφρά
Όποιος ξέρει σοβαρά υπερηχογράφημα, επιλέγει αποκλειστικά και μόνον αυτά που προτιμούν στην Αμερική.

Στανταράκι σε λέω.

Μιαν εποχή, που κοιτούσα ποιο μηχάνημα θα αγόραζα, κι έδωσα αρκετά λεφτά (περισσότερα από Τέσλα Υ περφορμανς σήμερα, και μιλάμε για άλλη ισοτιμία τότε), αφού είδα ο,τι κυκλοφορούσε στην αγορά, διάλεξα ως καλύτερη εικόνα το Aloka. Εκείνη την περίοδο, η Aloka είχε το 80% της αμερικανικής αγοράς, μια γενιά μηχανημάτων που έβγαλε ήταν μπροστά από οτιδήποτε άλλο. Μετά, GE. Μετά τίποτα.

Οπότε γενικά, στον δικό μας τον εξόχως τεχνολογικό εξοπλισμό, είναι συνετό να αγοράζεις ο,τι αγοράζουν οι "μεγάλοι", κι η μεγαλύτερη αγορά και οι καλύτεροι γιατροί είναι ΗΠΑ, χωρίς συζήτηση.

Τώρα στα αυτοκίνητα δε ξέρω, αλλά όπως είδες τα Τέσλα είναι η αγορά EV στις ΗΠΑ, τα υπόλοιπα όλα μαζί δε φτάνουν ούτε μια τρίχα της Τέσλα.

Τώρα ο μέσος Ευρωπαίος θέλει μικρότερο αυτοκίνητο από τον μέσο Αμερικανό. Θα μου πεις "πρόβλημά του". 😂🤪😁


Ο σχεδιασμός μετράει
Όχι, δε μετράει μόνον ο σχεδιασμός.

Πολλά μετράνε. Βλέπεις πως υπάρχει ενδιαφέρον ακόμα και για το πόσο πραγματικά "πράσινη" είναι η συνολική παραγωγή, αν έχουν ασφαλισμένους εργαζόμενους, αν πληρώνουν φόρους και εάν τηρούν ευρωπαϊκές προδιαγραφές.

Εμείς ως Ευρώπη, δεν έχουμε κανένα όφελος να δίνουμε χρήμα στην Κίνα (ούτε φυσικά στην Αμερική ή την Ιαπωνία) για εισαγόμενο εξοπλισμό.

Ωστόσο μια χαρά δίνουμε χρήμα και στην Ιαπωνία (Τογιότα και όχι μόνο), και στην Κορέα (χιουντάι, κία, κλπ), και στην Αμερική. Ε, θέλει κι η Κίνα. Να.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.264
Reaction score
10.739
Ε βέβαια...αν είχες κινέζικο θα έβαζες την κεφαλή στο μαστό και θα σου έδειχνε πέτρα στα νεφρά

Το διορθώνω
Άμα βάζει τον υπέρηχο στο βυζι και δείχνει την πετρα στο νεφρό τότε είναι και γ@μω τα μηχανήματα :roflmao: :laugh: σούπερ επιτυχία
 





Μηνύματα
27.989
Reaction score
26.364
Καλά ντε . Μη σπρώχνεις. :roflmao:
Είχα δεί κάτι DAIKIN ενός μπάρμπα μου αμερικάνικα , made in USA και θεώρησα ότι ήταν αμερικάνικη.
 

TGD

Μηνύματα
7.885
Reaction score
7.857
Και τα δικά μου είναι τσέχικα. Και τα φτηνά της είναι κινεζικά, αλλά κανένας δεν αγοράζει κινέζικο Νταικιν. Ή κάνω λάθος;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.337
Reaction score
128.523


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.337
Reaction score
128.523
Εννοεί την ισχύ του μαγνητικού πεδίου στον μαγνητικό τομογράφο, που μετριέται σε Τέσλα.

Έχουν ανέβει τα νούμερα, κάνοντας πιο δύσκολη την κατασκευή του κλωβού Φαραντέι.
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.977
Reaction score
12.735
Εννοεί την ισχύ του μαγνητικού πεδίου στον μαγνητικό τομογράφο, που μετριέται σε Τέσλα.

Έχουν ανέβει τα νούμερα, κάνοντας πιο δύσκολη την κατασκευή του κλωβού Φαραντέι.
Το γνωρίζω μάναμ, κι εγώ του χώρου είμαι. Ευτυχώς δεν έχω δουλέψει με Guanghzou MeCan Medical Ltd, Suzhoo Thriving ή Xindray...
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.319
Μηνύματα
2.897.225
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top