Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.509
Reaction score
29.111
Η συνήθης χρήση του ιχ δεν είναι να σε πηγαίνει από το Α στο Β;
Ναι είναι. Αλλά η χρήση κάθε νέου μηχανήματος έχει και ένα learning curve, το οποίο στα θερμικά έχει ολοκληρωθεί εδώ και δεκαετίες. Στα ηλεκτρικά δεν έχει ξεκινήσει καν.

Το έχω πει πολλές φορές. Όποιος θέλει ηλεκτρικό πρέπει να ξεχάσει αυτά που ήξερε. Στα θρανία. Διαφορετικά να πάρει θερμικό.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.373
Reaction score
128.607
Η συνήθης χρήση του ιχ δεν είναι να σε πηγαίνει από το Α στο Β;
Τώρα τι ακριβώς συζητάς;

Πήγα από Θεσσαλονίκη μέχρι Γιβραλτάρ, από νότια Ευρώπη, και γύρισα από βόρεια Ευρώπη.

Παιχνιδάκι. 15 χιλιάδες απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Προ ημερών, από Πλαγιάρι Θεσσαλονίκης, ξεκίνησα χαλαρά για Μάνη, μιλάμε για 1000 χιλιόμετρα σε μια μέρα. 11:30 το "πρωί" ξεκίνησα, χωρίς άγχος, χωρίς βιασύνη, κι αφού πρώτα πήγαμε με το αυτοκίνητο για κάτι δουλειές στην πόλη, συνεχίσαμε για το ταξίδι μας, και εννοείται, μια χαρά έφτασα 11 παρά το βράδυ, με 2 σύντομες στάσεις.
Έγραψα στρογγυλά 1000 χιλιόμετρα, για την ακρίβεια 1002, σε μια μέρα, και αφού φτάσαμε κι αφήσαμε βαλίτσες, πήγαμε βόλτα για φαγητό, να κάτσουμε δίπλα στη θάλασσα ν'ακουμε το κύμα. 2 η ώρα μετά τα μεσάνυχτα γυρίσαμε στο ξενοδοχείο, ναι, με 5% μπαταρία, και χωρίς άγχος. Κανένα άγχος.
Σε μια σουκο, κι ήταν 52% το επόμενο πρωί, μετά το πρωινό, μας, και το πήραμε και φύγαμε βόλτα.

Κι ο παπάρας δεν τα κατάφερε να πάει από Χαλάνδρι, Καλαμάτα. Ας πάρει γάιδαρο κι ένα σαμάρι.
Ας πάρει ΚΤΕΛ τελοσπαντων.

Ας με πάρει τηλέφωνο, να τον πάω. 50€.
Τον παπάρα.

 
Last edited:

Μηνύματα
28.006
Reaction score
26.376
Παιδιά δεν είναι για όλους τα ηλεκτρικά , πάρτε το χαμπάρι.
Και μεταξύ μας , ούτε για μένα είναι. Και ας έχω πυλωτή , και μπορώ να βάλω ότι σκατά φορτιστή θέλω.
Δεν μου αρέσει όλο αυτό το planning για να πάω κάπου.
Προχτές μου την βάρεσε να ανέβω εκεί στα μέρη σας , έκανα βόλτα, λέω δεν πάω μία να δω και την Hellen .

Ε! μία που το σκέφτηκα και μία που έφυγα. Πήρα τηλέφωνο σπίτι μην με περιμένετε για φαγητό , θα αργήσω.
Γέμισα στην SHELL πριν τα διόδια , του zizik και πήγα επάνω σφαίρα.
Οπως ήμουν ,με το σορτσάκι , με τίποτα μαζί μου , ούτε χάπια θυρεοειδούς ούτε τίποτα.
Εκατσα ένα βράδυ , και το πρωί κατηφόρησα . Απλά πράματα . Ξαναγέμισα στον Κορινιό ή όπως λέγεται και τελείωσε η όλη ιστορία όμορφα και ωραία .
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.339
Μηνύματα
2.898.233
Members
38.030
Νεότερο μέλος
Tasos69
Top