Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.708
Reaction score
29.389
Εκτός από τους 9 Κινέζους που είναι ήδη στην αγορά της Αυστραλίας, το επόμενο 12μηνο θα έρθουν άλλοι 10.

 

Μηνύματα
6.767
Reaction score
5.312
Προγραμματισμένο σέρβις χτες στο eC4 μου, 70.000χλμ, σε 27 μήνες.
Απροβλημάτιστο τελείως, δεν έχει κάνει κιχ.
92% υγεία μπαταρίας, μια χαρά.
 



Ndis

Titika
Μηνύματα
1.897
Reaction score
4.712
Φίλτρο Σκόνης: 32,85
Καθαριστικό Παρμπρίζ: 1,86
Συστηματικές Εργασίες: 87,05
Σύνολο: 121, 76
Σε γδαρανε φιλαράκι (στη κορολα τόσο πλήρωνα για το καφέ φίλτρου που είχαν στην υποδοχή του σερβις).
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.443
Reaction score
42.314
Δεν δίνει λεπτομέρειες έκδοσης η εταιρεία ενοικίασης, περίπου ίδια τιμή έχουν, για 3 μέρες θα το έχω, οι χώροι επαρκούν για τη χρήση που θα κάνω, υπολογίζω καμιά 300αρια χλμ το πολύ.

Το catch που μου τράβηξε την προσοχή είναι ότι δεν απαιτείται να το γυρίσω φορτισμένο!

Είναι λίγο πιο ψηλό το megane? Βασικά το μπες βγες με ενδιαφέρει ποιο είναι πιο άνετο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.708
Reaction score
29.389
Έχω μπει στο Megane και στο Cupra (ίδιο αμάξι με ID3). Το Cupra λένε ότι είναι χαμηλότερο του ID3. Δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει. Στο Megane έχει γράψει εδώ κάποιος ότι για να μπει και να βγει έπρεπε να είναι τελικό Σ. Αν και έχουμε το ίδιο ύψος εγώ δεν βίωσα τίποτα τέτοιο.

Αν τα έχουν και τα δύο να πας μια βόλτα από εκεί να δεις πριν αποφασίσεις θα ήταν καλό.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.443
Reaction score
42.314
Αν τα έχουν και τα δύο να πας μια βόλτα από εκεί να δεις πριν αποφασίσεις θα ήταν καλό.
Η πιθανότητα να πάω βόλτα στο αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης για να τα δω πριν κλείσω είναι μηδενική :roflmao:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.708
Reaction score
29.389
Ε κάνε μια βόλτα στις εδώ αντιπροσωπείες. Τι να πω, δεν ξέρω. :)

Έχει καμιά φωτογραφία το ταμπλό του Megane;
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
13.012
Reaction score
32.162
Μην νομιζεις οτι θα βρεις ακριβως αυτο που ζητησες! Το or similar ειναι η λεξη κλειδι.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.708
Reaction score
29.389
Ε πάρε το Polestar. Τα άλλα τα βρίσκεις και εδώ. Φρόντισε μόνο να έχει οποιαδήποτε τουλάχιστον 60αρα μπαταρία και αντλία. Αλλιώς αν το πατήσεις νομίζω δεν τα γλιτώσεις τη φόρτιση, έστω και για λίγο.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.443
Reaction score
42.314
Μην νομιζεις οτι θα βρεις ακριβως αυτο που ζητησες! Το or similar ειναι η λεξη κλειδι.
προφανώς, αλλά το similar εννοεί ίδια κατηγορία, δεν μπορεί να σου δώσει κάτι μικρότερο.


Ε πάρε το Polestar. Τα άλλα τα βρίσκεις και εδώ. Φρόντισε μόνο να έχει οποιαδήποτε τουλάχιστον 60αρα μπαταρία και αντλία. Αλλιώς αν το πατήσεις νομίζω δεν τα γλιτώσεις τη φόρτιση, έστω και για λίγο.
δεν μπορώ να φροντίσω το οτιδήποτε, δεν υπάρχουν επιλογές όταν κάνεις την κράτηση, ότι σου δώσουν.

Γενικά πάντως, η εμπειρία από τα ενοικιαζόμενα (σε καλές εταιρείες) είναι ότι παίρνεις μοντέλα που είναι φορτωμένα, στα συμβατικά τουλάχιστον έτσι ήταν.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.708
Reaction score
29.389
Σχετικά με το Megane, και εφόσον το επιλέξεις, πρόσεξε το παρακάτω.

Αν η μεσαία οθόνη είναι η μικρή το αμάξι δεν κάνει. Έχει 40άρα μπαταρία και δεν έχει αντλία. Θα χρειαστεί φόρτιση 100%.
3-Renault-Megane-E-Tech.jpg


Αν όμως έχει αυτή τη μεγάλη, είναι με 60άρα και αντλία. Παίζει και να μη χρειαστεί. Από εσένα θα εξαρτηθεί. Αυτό το αμάξι και ανάλογα την οδήγηση βγάζει μέχρι και 480χλμ.
Renault-Megane-E-Tech-Electric-interior-dashboard.jpg
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.708
Reaction score
29.389
Καλά έκανες. Megane έχει και εδώ για test drive. Που να τρέχεις ξανά εξωτερικό να βρεις Polestar 🙂 . Άσε που δεν ξέρουμε καν αν θα έρθει ποτέ Ελλάδα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.452
Μηνύματα
2.904.735
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top