Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)

gid

Μηνύματα
7.815
Reaction score
9.014
Σχετικά με το Polestar υπάρχει μια έκθεση που... δεν το πολυ-κολακεύει....

 


gid

Μηνύματα
7.815
Reaction score
9.014
Προφανώς δεν είδες καν την αρχή του βίντεο.

Την έκθεση δεν την έβγαλε ο "καραγκιόζης".
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.712
Reaction score
29.393
Όχι δεν είδα και ούτε θα δω ξανά κάτι από αυτόν. Δεν βλέπω haters. Είδα αρκετά και γέλασα με τις π@π@ριές του. Nα κάνει παρέα με τον πράεδρα των Octavia.
 

gid

Μηνύματα
7.815
Reaction score
9.014
Όχι δεν είδα και ούτε θα δω ξανά κάτι από αυτόν. Δεν βλέπω haters. Είδα αρκετά και γέλασα με τις π@π@ριές του. Nα κάνει παρέα με τον πράεδρα των Octavia.
Για δεύτερη (και τελευταία, στο υπόσχομαι) φορά: η έκθεση δεν είναι δικιά του. Έχει βγει από σοβαρή εταιρία στις ΗΠΑ. Απλά τη σχολιάζει.

Μήπως απλά δεν βλέπεις βίντεο που ενδεχομένως χαλάνε την ειδυλλιακή εικόνα των ηλεκτρικών;
 





Μηνύματα
15.842
Reaction score
22.206
Το polestar το νοικιαρικο βγάζει 300 χλμ εύκολα αβίαστα και γενικά δε θα σε ενοχλήσει τίποτα εκτός από την απουσία android auto που είναι ακατανόητη
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.448
Reaction score
42.321
Θελω να παω σχετικά απροετοίμαστος στην πρώτη οδήγηση καθαρά ηλεκτρικού αυτοκινήτου. Να το βιώσω σαν το μέσο χρήστη που καλείται να αλλάξει από το συμβατικό του σε κάτι που έχω την υποψία ότι είναι τελειως διαφορετικό ως προς το interface.
Καθώς τα ταμπλετ με ρόδες τα περνάνε όλα μέσα από το ταμπλετ αλλάζουν παρά πολλά από αυτά που ξέρουμε.

Θυμάμαι πριν παρά πολλά χρόνια που πήγα να πάρω το νοικιαρικο από το πάρκινγκ (νομίζω megane ήταν) και επειδη ήταν από τα πρώτα με αυτοκίνητα με start stop και τέτοια τοτε θυμάμαι ότι δεν μπόρεσα ούτε μπροστά να το βαλω. Μου έβγαζε ένα μήνυμα στο ταμπλό αλλά ήταν στα γερμανικά και δεν καταλάβαινα. Και γύρισα πίσω στο γραφείο και μου είπαν ότι πρέπει να πατάς συμπλέκτη (ή φρένο δεν θυμάμαι καλά) για πάρει μπροστά η μηχανή!

Όποτε ένα πράγμα που πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται εύκολα με το που μπω στο αυτοκίνητο ή αλλιώς θα πρέπει να το ζητήσω να το φτιάξουν είναι η αλλαγή γλώσσας στο interface. Αν δεν γίνεται όσο απλά το φαντάζομαι τότε δεν θα πάει καλά όλο αυτό.
 

Μηνύματα
15.842
Reaction score
22.206
Είναι απλό το συγκεκριμένο. Το μόνο που πρέπει να ασχοληθείς από πριν είναι το app για τους φορτιστές.
 

Μηνύματα
397
Reaction score
256
Θελω να παω σχετικά απροετοίμαστος στην πρώτη οδήγηση καθαρά ηλεκτρικού αυτοκινήτου. Να το βιώσω σαν το μέσο χρήστη που καλείται να αλλάξει από το συμβατικό του σε κάτι που έχω την υποψία ότι είναι τελειως διαφορετικό ως προς το interface.
Καθώς τα ταμπλετ με ρόδες τα περνάνε όλα μέσα από το ταμπλετ αλλάζουν παρά πολλά από αυτά που ξέρουμε.

Θυμάμαι πριν παρά πολλά χρόνια που πήγα να πάρω το νοικιαρικο από το πάρκινγκ (νομίζω megane ήταν) και επειδη ήταν από τα πρώτα με αυτοκίνητα με start stop και τέτοια τοτε θυμάμαι ότι δεν μπόρεσα ούτε μπροστά να το βαλω. Μου έβγαζε ένα μήνυμα στο ταμπλό αλλά ήταν στα γερμανικά και δεν καταλάβαινα. Και γύρισα πίσω στο γραφείο και μου είπαν ότι πρέπει να πατάς συμπλέκτη (ή φρένο δεν θυμάμαι καλά) για πάρει μπροστά η μηχανή!

Όποτε ένα πράγμα που πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται εύκολα με το που μπω στο αυτοκίνητο ή αλλιώς θα πρέπει να το ζητήσω να το φτιάξουν είναι η αλλαγή γλώσσας στο interface. Αν δεν γίνεται όσο απλά το φαντάζομαι τότε δεν θα πάει καλά όλο αυτό.

Κατέβασε εφαρμογή, κάνε profile, βάλε τρόπο πληρωμής, θα κάνει για όλους τους φορτιστές??..τι θες και μπλέκεις, πάρε ένα θερμικό και αν θες να δοκιμάσεις ηλεκτρικό κανε test drive, ήρεμα κι όμορφα..
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.448
Reaction score
42.321
Κατέβασε εφαρμογή, κάνε profile, βάλε τρόπο πληρωμής, θα κάνει για όλους τους φορτιστές??..τι θες και μπλέκεις, πάρε ένα θερμικό και αν θες να δοκιμάσεις ηλεκτρικό κανε test drive, ήρεμα κι όμορφα..
Επειδή είναι σύντομο και χαλαρό ταξιδάκι έχω περιθώριο και για λίγη αναζήτηση και περιπέτεια.
Θελω να το ζήσω για να επιβεβαιώσω ή όχι αυτά που έχω στο μυαλό μου και μετά θα γράψω τη γνώμη μου για το ποια φάση της αγοράς είμαστε, αν έχουμε μπει ή όχι στη φάση των early adopters.
 

Μηνύματα
15.842
Reaction score
22.206
Είναι λίγο αγχωτικό μέχρι να μπεις μέσα και να ξεκινήσεις.
Μετά ίσως λίγο αγχωτικό στην πρώτη φόρτιση.
Μετά τέλος, βλέπεις πόσο απλό είναι και απλά μετακινείσαι
 

Μηνύματα
980
Reaction score
2.741
εκτός από την απουσία android auto που είναι ακατανόητη

Google built-in

Polestar 2's native Android Automotive OS was the world's first. Today, regular software improvements ensure the digital in-car experience is always optimised, while access to the latest in-car apps mean the experience remains cutting edge.

Περισσότερα : Polestar connectivity
 


Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.460
Μηνύματα
2.904.977
Members
38.048
Νεότερο μέλος
Coffee
Top