Featured Ηχεία εταιρείας ή DIY

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.333
Reaction score
21.363
Μιαν απορία έχω. Ο musicfanatic διάλεξε τελικά τα ηχεία που διάλεξε. Παθητικά και στέρεο και χωρίς ούτε ένα σαμπ. Πώς δεν τον έχει καταραστεί ακόμα ο Ear, δεν ξέρω. Μυστήρια πράματα...
 

Μηνύματα
638
Reaction score
1.405
Μιαν απορία έχω. Ο musicfanatic διάλεξε τελικά τα ηχεία που διάλεξε. Παθητικά και στέρεο και χωρίς ούτε ένα σαμπ. Πώς δεν τον έχει καταραστεί ακόμα ο Ear, δεν ξέρω. Μυστήρια πράματα...
Όταν τα πάρει με το καλό το παιδί.και.ανοιξει θέμα να το πει να μοιραστεί τη χαρά του μαζί μας θα αρχίσει το έργο.
Βάλε σαμπ 2-4 τεμάχια
Βάλε room treatment
Έπρεπε να πάρεις ενεργά
Βασικά πουλά τα όλα και βάλε πολυκάναλο
Βασικά άλλαξε σπίτι γιατί εκεί δε παίζει σωστά
Βασικά άλλαξε και γυναίκα γιατι δεν θα μπορεις να κάνεις τα παραπάνω
....
Και πάει λέγοντας
:fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou:
 

Μηνύματα
28.351
Reaction score
26.942
Ρε μην λέτε χαζά , ή θα έχετε subs ή ΜΕΓΑΛΑ ΗΧΕΙΑ , με βοήθεια SUBS .
Δεν πάει αλλιώς.
 

Μηνύματα
2.442
Reaction score
5.280
Μιαν απορία έχω. Ο musicfanatic διάλεξε τελικά τα ηχεία που διάλεξε. Παθητικά και στέρεο και χωρίς ούτε ένα σαμπ. Πώς δεν τον έχει καταραστεί ακόμα ο Ear, δεν ξέρω. Μυστήρια πράματα...
Γιατι ενώ ξερω πιο ειναι το σωστο, επιλεγω εν γνωση μου το λιγοτερο σωστο για διαφορους λογους.
 




Μηνύματα
3.861
Reaction score
6.029
Εξαρτάται από τον όγκο του δωματίου, και τον αριθμό των ηχείων. 😎

Πάντως για μικρό πολυκάναλο, και με .1 κανάλι (πες έως 5.1 σεταπ), δε τη βγάζεις καθαρή χωρίς σαμπ. Θέλει και +10 dB στάθμης αυτό, που να το πας..

Γενικώς δεν έχεις άδικο, αλλά ειδικώς, τουλάχιστον προσωπικά, για το .1 κανάλι, θα χρησιμοποιούσα μερικά σαμπ της φίρμας.

Τώρα εάν θα δήλωνα φουλ σπεκτρουμ τους δορυφόρους, πιθανώς ναι
Βασικά το τελευταίο είναι ίσως και το πιο σημαντικό πλεονέκτημα. Δηλαδή ότι μπορείς να δηλώσεις όλους τους δορυφόρους large. Βέβαια χρειάζεται και το lfe αν θες να είσαι by the book όπως σωστά λές. Είναι λάθος να μην βάλεις καθόλου lfe έχεις δίκιο.
Βέβαια εγώ εννοούσα ότι θα έπαιρνα τα 901 για δικαναλο χωρίς Σάμπ σε εργενικο σαλόνι με σοβαρούς περιορισμούς στην ένταση. 😁😁 Για αυτό ανέφερα και το minidsp με Dirac.

Υ.γ δεν θα έστηνα ποτέ δικαναλο αλλά κουβέντα να γίνεται.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.240
Reaction score
131.511
δεν θα έστηνα ποτέ δικαναλο
Εννοείται. Ούτε για πλάκα.

Γι'αυτό και τα'χω τα μαγκνεπαν να κάθονται παρκαρισμένα έξω απ'το δωμάτιο του χομ σινεμα, είναι μόνον ..δύο. 😜

Οι αναφορές σε σοβαρά ηχεία, έχουν νόημα μόνον υπό το πρίσμα ενός ιμερσιβ σεταπ.
 

Μηνύματα
3.861
Reaction score
6.029
Μπα εγώ για πλάκα θα το έκανα. Όταν μεγαλώσουν και τα παιδιά αν το επιτρέπουν και τα οικονομικά θα βάλω κάτι στο στυλ των D&D στο σαλόνι έτσι για την αλητεία. Αυτά για το χαβαλε φυσικά. Στην θέση που παίζει το ασύρματο jbl ηχειακι θα έβαζα αυτά.
Στα σοβαρά τώρα ψήνομαι να διαλύσω όλο το δωμάτιο να τα εντοιχισω όλα να γίνει πόλεμος. 😉
 

Μηνύματα
638
Reaction score
1.405
Μπα εγώ για πλάκα θα το έκανα. Όταν μεγαλώσουν και τα παιδιά αν το επιτρέπουν και τα οικονομικά θα βάλω κάτι στο στυλ των D&D στο σαλόνι έτσι για την αλητεία. Αυτά για το χαβαλε φυσικά. Στην θέση που παίζει το ασύρματο jbl ηχειακι θα έβαζα αυτά.
Στα σοβαρά τώρα ψήνομαι να διαλύσω όλο το δωμάτιο να τα εντοιχισω όλα να γίνει πόλεμος. 😉
Ο εντοιχισμος δεν θέλει τσιμέντο; Το κάνουμε και με γυψοσανίδα με μισό τόνο απορρόφηση;
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.725
Μηνύματα
2.914.938
Members
38.089
Νεότερο μέλος
matina65
Top