Ηχεία Mission.

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.489
Reaction score
8.476
Γνωστή εγγλέζικη Εταιρία.
Ενδιαφέρουσες κατασκευές.
Τίμιες και ανταγωνιστικές προτάσεις.

Πριν αρκετά χρόνια είχα σαν κύρια ηχεία ένα ζεύγος της σειράς: "Volare".
Ήταν θυμάμαι βάσης και σε συνδιασμό με ενα sub της bw είχα ένα υπέροχο αποτέλεσμα.
Ναι. Αρχές δεκαετίας 90 και είχα στο κύριο σύστημα, ηχεία βάσης + sub.

Σήμερα....

Κοιτάζω το.... ZX 5.
Ποια η γνώμη σας?

Λέω να αντικαταστήσω τα chario Cygnus.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.894
Reaction score
4.704
Πολύ ομορφο ηχείο, εγώ βρηκα διαφορες ευκαιρίες το 23 και μάζεψα μια 7αδα lx για το εξωχικό. Για τα λεφτά που έδωσα μια χαρά ευχαριστημένος ειμαι. Τόσο για μουσική οσο και για ταινές ειναι ανώτερα μιας sonos arc (10% παραπάνω χρήματα μου κόστισε η 7αδα).

Βρήκα και σε παρα πολύ καλή τιμή ενα zx-2 (λιγο πάνω απο 300 το ζευγαρι) το αγόρασα ως πειραμα αλλά για τα αυτια μου το αντιστοιχο lx ακουγεται καλύτερα (απο εμφανιση ειναι απο τα πιο ομορφα ηχεια που έχω δει).

Ενας αγγλος λέει το εξης:

Power handling is very good. By ear and eq experimentation there is a resonance around 500hz, wich is unpleasant to the ear. They also have port noise at high volume.
Το 5αρη που θες έσυ στο διάστημα 1-1.5κ θα είχε ενδιαφέρον σαν επιλογή, αν το βρεις κάπου εκει νομιζώ αξίζει το κοπο (προχειρά κοιταξα τιμές σημερα γερμανια [1.4k] και ελλάδα [>2k]) .

Παρολα αυτά, εγώ θα κοιταγα το WHARFEDALE EVO 4.4 το οποίο είναι πολύ ομορφο, υπάρχουν μετρήσεις, ειναι φτηνό (και) στην ελλάδα.
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.369
Μηνύματα
2.899.748
Members
38.033
Νεότερο μέλος
Π.Α.Η.
Top