Καλά - ακριβά ακουστικά bluetooth, χωρίς επένδυση σε noise cancelling

petros32

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
659
Reaction score
107
Καλησπέρα!
Λοιπόν, αυτή τη στιγμή έχω τα γνωστά Sony WH-1000XM4.
Σκέφτομαι να πάω σε κάτι πιο καλό, απαραιτήτως bluetooth.

Χρήση: ποτέ σε εξωτερικό χώρο, μόνο στο σπίτι το βράδυ με το tablet στο κρεβάτι.
Με το που τα ανοίγω τα βάζω σε ambient sound (γιατί δε θέλω και δεν μπορώ το noise cancelling).

Το θέμα: ψάχνω να τα αντικαταστήσω ενώ παράλληλα θέλω να επενδύσω σε ποιότητα ήχου και διάρκεια μπαταρίας και καθόλου σε noise cancelling (τα XM4 θεωρούνται καλά noise cancelling ακουστικά και ουσιαστικά είναι ακριβά γι' αυτό το λόγο).

Έχετε καμία πρόταση για ακουστικά για τη χρήση που τα θέλω;
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.294
Reaction score
9.568
Καλησπέρα!
Λοιπόν, αυτή τη στιγμή έχω τα γνωστά Sony WH-1000XM4.
Σκέφτομαι να πάω σε κάτι πιο καλό, απαραιτήτως bluetooth.

Χρήση: ποτέ σε εξωτερικό χώρο, μόνο στο σπίτι το βράδυ με το tablet στο κρεβάτι.
Με το που τα ανοίγω τα βάζω σε ambient sound (γιατί δε θέλω και δεν μπορώ το noise cancelling).

Το θέμα: ψάχνω να τα αντικαταστήσω ενώ παράλληλα θέλω να επενδύσω σε ποιότητα ήχου και διάρκεια μπαταρίας και καθόλου σε noise cancelling (τα XM4 θεωρούνται καλά noise cancelling ακουστικά και ουσιαστικά είναι ακριβά γι' αυτό το λόγο).

Έχετε καμία πρόταση για ακουστικά για τη χρήση που τα θέλω;
Περιγράφεις τα Sennheiser Momentum 4 (60 ώρες μπαταρία) στα περίπου 280€.

Noise canceling έχουν όλα. Επίσης όλα σε αφήνουν να το απενεργοποιήσεις.
Άρα απλά περιγράφεις ότι θες καλύτερη μπαταρία με καλό ήχο.

Ανάλογα το μπατζετ σου έχεις και τις παρακάτω επιλογές με όχι απίστευτη μπαταρία αλλά πολύ καλό ήχο:
  • B&W Px7 S2e: Ότι ποιό όμορφο κυκλοφορεί σε ακουστικό. Γαμάτος ήχος και μέταλο/δέρμα. Physical keys! 30 ώρες μπαταρία.
  • Focal Bathys: Πανάκριβα. 30 ώρες μπαταρία. Ισχυρίζονται ότι έχουν τον καλύτερο ήχο μαζί με τα Apple Airpods Max.
  • Apple airpods max: Ιδανικά αν είσαι στο οικοσύστημα. Dolby atmos αν σε ενδιαφέρει. Τα περισσότερα reviews λένε ότι δεν παίζονται από ήχο. Αλλά... 20 "μόνο" ώρες μπαταρία και κατά τη γνώμμη μου κατάσχημα. Και όπως είπαμε και πριν το γ@μημένο το οικοσύστημα. :lol: Βγαίνουν τα καινούρια μάλλον αρχές του 2025 που λογικά θα είναι ακόμη καλύτερα.
Εγώ έχω τώρα τα Sony XM5 αλλά δεν στα συνιστώ γιατί έχουν διάφορα θεματάκια και η μπαταρία δεν είναι καλή.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.609
Μηνύματα
2.911.099
Members
38.076
Νεότερο μέλος
Paraskevas_
Top