Καλωδιακό παράδοξο.


Μηνύματα
21
Reaction score
35
Μετρήσεις και γραφήματα, δείχνουν τα πραγματικά προβλήματα.

Αν θέλεις να δεις το γιατί δε παίζει καλά, ανέβασε μετρήσεις και γραφήματα να το δούμε να το εξηγήσουμε.

Αν θέλεις να μας πείσεις ότι παίζει "καλά", ανέβασε μετρήσεις και γραφήματα για να μας πείσεις.

Ειδάλλως, όλα είναι αήρ.
Κοπανιστός μάλιστα. 😁🤭
Αν εισαι απο αυτους που διαλεγουν γυναικα απο φωτογραφια θα συμφωνησω 😄
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.795
Reaction score
29.388

Μηνύματα
299
Reaction score
172
Εχεις μετρησεις και γραφηματα που δειχνουν την μη υπαρξη διαφορας?

Δεν εχω λογο να σας πεισω για κατι κουβεντα κανουμε ,οσοι ειμαστε ικανοι για αυτο, και ο καθενας τις παρατηρησεις του και τα λογικα συμπερασματα του παραθετει. Απο εκει και περα μεγαλα παιδια ειμαστε παιρνει ο καθενας τις αποφασεις του. Οταν ακουγονται ολες οι αποψεις ειναι και καλυτερες οι αποφασεις συνηθως.
Να υποθέσω ότι είσαι μέτοχος στην εταιρία? :lolsign:
Ιδρυτικος

Θερμά συγχαρητήρια για την αγωγή σου.
Σε αυτον που εκανε το ποστ τα συγχαρητηρια εγω απλως το εμφανισα
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.601
Reaction score
15.781
Εχεις μετρησεις και γραφηματα που δειχνουν την μη υπαρξη διαφορας?
η εταιρεία που θέλει να πουλήσει το κατόρθωμα της πρέπει να παρουσιάσει αποδείξεις...
όχι όποιος δεν την πιστεύει....

τέλος πάντων, δε θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.... ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε να ξοδεύουμε όσο επιτρέπουν τα οικονομικά μας σε ότι νομίζουμε αναγκαίο....
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.795
Reaction score
29.388
Προσωπικά είμαι πιουρίστας περισσότερο κι απ' τους χαγιεντάδες. Θέλω να ακούω το αποτέλεσμα όσο το δυνατόν πιο πιστό στο αρχείο, είτε βινύλιο είτε ψηφιακό οποιουδήποτε είδους.
Λοιπόν, αν δοκιμάσεις 20 καλώδια και ακούς διαφορές, αυτό σημαίνει αναμφίβολα ότι μόνο ένα από αυτά είναι το σωστό. Ίσως και κανένα, ενδέχεται το σωστό να μην είναι ανάμεσά τους.
 

Μηνύματα
299
Reaction score
172
Προσωπικά είμαι πιουρίστας περισσότερο κι απ' τους χαγιεντάδες. Θέλω να ακούω το αρχείο όσο το δυνατόν πιο πιστό στο αρχείο, είτε βινύλιο είτε ψηφιακό οποιουδήποτε είδους.
Λοιπόν, αν δοκιμάσεις 20 καλώδια και ακούς διαφορές, αυτό σημαίνει αναμφίβολα ότι μόνο ένα από αυτά είναι το σωστό. Ίσως και κανένα, ενδέχεται το σωστό να μην είναι ανάμεσά τους.
To θεμα ειναι να ειναι πιστο σε ποιο αρχείο?
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.912
Reaction score
79.380
Εχεις μετρησεις και γραφηματα που δειχνουν την μη υπαρξη διαφορας?

Δεν εχω λογο να σας πεισω για κατι κουβεντα κανουμε ,οσοι ειμαστε ικανοι για αυτο, και ο καθενας τις παρατηρησεις του και τα λογικα συμπερασματα του παραθετει. Απο εκει και περα μεγαλα παιδια ειμαστε παιρνει ο καθενας τις αποφασεις του. Οταν ακουγονται ολες οι αποψεις ειναι και καλυτερες οι αποφασεις συνηθως.
κουβέντα κάνετε....όχι κάνουμε

ήδη έχει τραβήξει πολύ....

υπάρχουν 3 σενάρια για το υφάκι σας, το περιεχόμενο των ποστς σας και σε συνάρτηση με την ηλικία των λογαριασμών σας
ή γνωρίζετε την αποδεδειγμένη άποψη του φόρουμ για κάθε είδους καλωδιοκαυλιτσέκια και άρα είστε βαλτοί να μας τα σπάτε και να μας απασχολείτε
ή είστε παραδοσιακοί νουμπάδες που νομίζετε ότι θα πείσετε με ομοιοπαθητική έναν κόσμο που στηρίζεται αποκλειστικά σε νόμους φυσικής
ή είστε και τα δύο...

διαλέγετε και παίρνετε ;)

αλλα επειδή διαβάζουν άτομα που δεν γνωρίζουν το αντικείμενο....για να συνεχίσετε υπάρχει μόνο ο δρόμος της αποδείξης....διαφορετικά μπορείτε να συνεχίσετε στα διάφορα άλλα ρουμς...παρεάκια για ελληνίδες μανούλες στο φβ κ τα σχετικά 8-)
 

Μηνύματα
299
Reaction score
172
κουβέντα κάνετε....όχι κάνουμε

ήδη έχει τραβήξει πολύ....

υπάρχουν 3 σενάρια για το υφάκι σας, το περιεχόμενο των ποστς σας και σε συνάρτηση με την ηλικία των λογαριασμών σας
ή γνωρίζετε την αποδεδειγμένη άποψη του φόρουμ για κάθε είδους καλωδιοκαυλιτσέκια και άρα είστε βαλτοί να μας τα σπάτε και να μας απασχολείτε
ή είστε παραδοσιακοί νουμπάδες που νομίζετε ότι θα πείσετε με ομοιοπαθητική έναν κόσμο που στηρίζεται αποκλειστικά σε νόμους φυσικής
ή είστε και τα δύο...

διαλέγετε και παίρνετε ;)

αλλα επειδή διαβάζουν άτομα που δεν γνωρίζουν το αντικείμενο....για να συνεχίσετε υπάρχει μόνο ο δρόμος της αποδείξης....διαφορετικά μπορείτε να συνεχίσετε στα διάφορα άλλα ρουμς...παρεάκια για ελληνίδες μανούλες στο φβ κ τα σχετικά 8-)
Απαντηση το spoiler σου το 2ο βαριεμαι ακομα και να το κανω copy
Λάθος μου, " το αποτέλεσμα " ήθελα να γράψω. Το διόρθωσα.
Ok ,εκεινο που ρωταω ειναι το αποτελεσμα που λες να ειναι πιστο σε ποιο αρχειο θες να ειναι πιστο?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.912
Reaction score
79.380
Απαντηση το spoiler σου το 2ο βαριεμαι ακομα και να το κανω copy
χαίρομαι που συνεννοηθήκαμε ...άρα από εδώ και στο εξής γνωρίζουμε και οι δυο που θα καταλήξει αυτό...ενημέρωσε και τους υπόλοιπους ;)
 


Μηνύματα
1.054
Reaction score
1.161
Προσωπικά είμαι πιουρίστας περισσότερο κι απ' τους χαγιεντάδες. Θέλω να ακούω το αποτέλεσμα όσο το δυνατόν πιο πιστό στο αρχείο, είτε βινύλιο είτε ψηφιακό οποιουδήποτε είδους.
Λοιπόν, αν δοκιμάσεις 20 καλώδια και ακούς διαφορές, αυτό σημαίνει αναμφίβολα ότι μόνο ένα από αυτά είναι το σωστό. Ίσως και κανένα, ενδέχεται το σωστό να μην είναι ανάμεσά τους.
...είπεν η Πυθία...
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.795
Reaction score
29.388


Μηνύματα
15.364
Reaction score
17.575
Πόσο πιο σαφής να γίνω δηλαδή?
Σταύρο το ερώτημα (ή μάλλον κατάφαση σου) έτσι όπως το θέτεις δεν είναι κάτι απλό. Έχει απασχολήσει και ακόμη απασχολεί και έχουν γίνει άπεiρες συζητήσεις (όχι στα forums μόνο, άστο αυτό) κεφάλια στο χώρο του audio αλλά και της μουσικής.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.378
Reaction score
21.519
Λοιπόν, αν δοκιμάσεις 20 καλώδια και ακούς διαφορές, αυτό σημαίνει αναμφίβολα ότι μόνο ένα από αυτά είναι το σωστό. Ίσως και κανένα, ενδέχεται το σωστό να μην είναι ανάμεσά τους.
Πολύ σωστά. Και κατά προέκτασιν, όπως έχω ξαναγράψει, όταν δύο προϊόντα διαφορετικών κατασκευαστών ακούγονται ίδια, τότε είναι πάρα πολύ πιθανόν να είναι είναι σωστά, να είναι "καλά", διότι είναι απίθανο οι κατασκευαστές τους να έχουν κάνει επί τούτω τα ίδια σφάλματα. Αν είναι τρία, τότε η πιθανότητα να είναι "καλά" εγγίζει τη μονάδα.
 


Μηνύματα
1.054
Reaction score
1.161
Πόσο πιο σαφής να γίνω δηλαδή?
Απεφανθης και αναμφίβολα και ίσως.Εκει έγκειται ο χρησμός της Πυθιας.
φιδοκαλωδια για το πονο του αλλου, ειπε η μαιμου και ξαναμπηκε στη κουζινα. 🐒
Έχω δει φίδια να κάνουν τις μαϊμούδες μια μπουκιά.Προσοχη στις φιδοκουζινες.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.086
Μηνύματα
2.927.842
Members
38.129
Νεότερο μέλος
Alexkon33
Top