Κατάργηση του πολυπριζου και των συν αυτώ.

Μηνύματα
130
Reaction score
122
Έχοντας στην κατοχή μου δύο συσκευές και πλεον δύο μακρια καλώδια ρεύματος σκέπτομαι να καταργήσω το πολυπριζο και το κεντρικό καλώδιο ρεύματος.Εχοντας την καλύτερη πρίζα τοίχου της αγοράς(μην ακούσω κουβέντα!)το μόνο που μου απομένει είναι ν' αγοράσω μια ίδια ώστε τα καλώδια ρεύματος των συσκευών.να συνδέονται απ' ευθείας σ' αυτές.Το πολυπριζο μου είναι σαφώς καλύτερο από τα κοινα(μην ακούσω κουβένταX2!) όμως δε μπορεί να συγκριθει με την εν λόγω πρίζα.
Θ' ακούσω καλύτερα αφαιρώντας ενα κρίκο-συμβιβασμο από την αλυσίδα;
 
Last edited:






Μηνύματα
323
Reaction score
333
Έχοντας στην κατοχή μου δύο συσκευές και πλεον δύο μακρια καλώδια ρεύματος σκέπτομαι να καταργήσω το πολυπριζο και το κεντρικό καλώδιο ρεύματος.Εχοντας την καλύτερη πρίζα τοίχου της αγοράς(μην ακούσω κουβέντα!)το μόνο που μου απομένει είναι ν' αγοράσω μια ίδια ώστε τα καλώδια ρεύματος των συσκευών.να συνδέονται απ' ευθείας σ' αυτές.Το πολυπριζο μου είναι σαφώς καλύτερο από τα κοινα(μην ακούσω κουβένταX2!) όμως δε μπορεί να συγκριθει με την εν λόγω πρίζα.
Θ' ακούσω καλύτερα αφαιρώντας ενα κρίκο-συμβιβασμο από την αλυσίδα;
Αν θες ιδέες προς αυτή την κατεύθυνση, το ιδανικό είναι αυτές οι πρίζες να παίρνουν ρεύμα από αποκλειστική γραμμή από τον πίνακα η καθεμιά.
 



Μηνύματα
585
Reaction score
429
Ειναι τοσο γενικη ερωτηση και τοσοι αγνωστοι παραμετροι που δε νομιζω οτι μπορεις να παρεις καμια αξιοπιστη απαντηση. Εγω ειμαι υπερ του πολυπριζου power conditioner, αλλα κατα του φιλτρου οταν συνδεεις ενισχυτη σε αυτο. Προσωπικα χρησιμοποιω την high power επειδη εχω την επιλογη. Και τα supra πολυπριζα εχουν το πρωτο πριζακι χωρις φιλτρο.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.415
Μηνύματα
2.902.696
Members
38.043
Νεότερο μέλος
ADRONIS
Top