Κατάργηση του πολυπριζου και των συν αυτώ.



Μηνύματα
142
Reaction score
133
... Σκεφτηκα κ γω να τρεξω καλώδιο απο τη κουζινα... Μετα πείνασα, εφτιαξα μακαρονια κ μου πέρασε.🙉🙊🙈
Κι εγώ σκέφθηκα να φάω από τα ίδια μακαρόνια αλλά είπα μέσα μου ότι είναι πιο σωστο να τα φάει αυτός που τα εκτιμά παρά εγώ που τα έχω σιχαθει.
Εγώ θα πρότεινα να τα φας σε δίσκους αλλά περί ορέξεως.... ότι δίνει χαρά στον καθένα...
Εννοείται ότι τα τρώω και σε δίσκους όμως δεν είναι αυτό το θέμα μας.
Αν θες να χαλάσεις λεφτά για ρεύμα, που δεν μπορώ να βρω κάποιο λόγο τουλάχιστον πάρε ένα power conditioner να έχει νόημα.
Αμφιλεγόμενα.
Εγώ το χώρεσα σε ένα γραφειάκι 2χ4. Σίγουρα θα μπορούσες ΑΝ ήθελες.
ΔΕΝ μπορώ."Σφραγιζεται" η μπαλκονόπορτα και μένω όμηρος στο σαλονι! Άσε που ως νοικοκύρης πρέπει να βρω κι άλλο τρόπο ν' απλώνω τα ρούχα!
 
Last edited:

Μηνύματα
91
Reaction score
71
Για την μπριζα δε μπορω να δω το οφελος αν δεν ερχεται ειδικη γραμμη μεσοβαρο καλωδιο απο τον πινακα. Το απο εκει και περα ειναι ποιο ευκολο και αποτελεσματικο . Καλα καλωδια ρευματος και το καλυτερο φιλτρο-κονδισιονερ κλπ σηκωνει η τσεπη σου. Αυτο θα αναβαθμισει ολες τις συσκευες σου .
 


Μηνύματα
142
Reaction score
133
Για την μπριζα δε μπορω να δω το οφελος αν δεν ερχεται ειδικη γραμμη μεσοβαρο καλωδιο απο τον πινακα. Το απο εκει και περα ειναι ποιο ευκολο και αποτελεσματικο . Καλα καλωδια ρευματος και το καλυτερο φιλτρο-κονδισιονερ κλπ σηκωνει η τσεπη σου. Αυτο θα αναβαθμισει ολες τις συσκευες σου .
Για την πρίζα,το όφελος προκύπτει από τα μέταλλα της όπως στα βυσματα.Το καλώδιο ρεύματος από τον πίνακα είναι σοβαρή βελτίωση την οποία ίσως κάνω πράξη τώρα που ζω μόνος διότι πριν δε γινόταν με τιποτα.Τα φίλτρα δεν τα συμπάθησα ποτέ.Τους αναγνωρίζω όμως ότι δίνουν μόνιμο αποτέλεσμα.
 

Μηνύματα
14.165
Reaction score
16.003
ΔΕΝ μπορώ."Σφραγιζεται" η μπαλκονόπορτα και μένω όμηρος στο σαλονι! Άσε που ως νοικοκύρης πρέπει να βρω κι άλλο τρόπο ν' απλώνω τα ρούχα!
Να πάρεις στεγνωτήριο. :D 😍 Και να μην βγαίνεις στο μπαλκόνι κσθώς άσχετα με το άπλωμα των ρούχων, έχει μόλυνση. :D
 

Μηνύματα
142
Reaction score
133
Βάλε ένα πρόχειρο σχεδιάγραμμα του χώρου σου και θα σου βρω θέσεις για τα σαμπς.
Ο έτερος subολογος έγραψε ότι η θέση των subs(και το βρίσκω λογικό)πρέπει να είναι ακριβως ανάμεσα στα ηχεία.Αρα δεν γίνεται τίποτα στην περίπτωση μου.Εκτος απ' αυτό υπάρχουν κι άλλοι λόγοι.Εκτος του οικονομικού(δε θα αγόραζα τίποτα κατώτερο από REL της μεσαίας σειρας ούτε καν το sub της PMC, με τιμη Χ2,και "σοβαρά" interconnects και ρεύματος(είπα ότι είμαι αμετανόητος)=ένα ηχείο πολύ καλύτερο από το δικό μου.Ενεργο.Κι ας μην ακούω το "πρέπον" χαμηλό.Οταν θα έλθει η ώρα θα πραγματοποιηθεί. Κι όταν έλθει ξανά η ώρα,μεγαλύτερο ενεργό.Ε,μετά θα έλθει η ώρα να πεθάνω!
Μη νομισεις-νομισετε ότι τα ενεργά είναι η πρώτη μου επιλογή.Η δεύτερη είναι.Η πρώτη είναι τα μαγνητοηλεκτροστατικα(άκουσα το Magnepan 1.7i το οποίο δεν κατέβαινε χαμηλά όμως όσο χαμηλό έβγαλε με εντυπωσιασε συν τα υπολοιπα)όμως οι αποστάσεις που χρειάζονται από τους τοίχους τα κάνουν απαγορευτικά για τον χώρο ακρόασης μου.Plan b λοιπόν.
Να πάρεις στεγνωτήριο. :D 😍 Και να μην βγαίνεις στο μπαλκόνι κσθώς άσχετα με το άπλωμα των ρούχων, έχει μόλυνση. :D
Εδω δεν έπαιρνα όταν υπήρχε σύζυγος και θα πάρω τώρα;Δεν παίρνω κανένα καλωδιακι καλύτερα;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.923
Reaction score
81.786
Ο έτερος subολογος έγραψε ότι η θέση των subs(και το βρίσκω λογικό)πρέπει να είναι ακριβως ανάμεσα στα ηχεία.Αρα δεν γίνεται τίποτα στην περίπτωση μου
Όχι, δεν ισχύει. Σε διαβεβαιώ πως υπάρχουν πολλές σωστές εναλλακτικές.
Μην ψάχνεις δικαιολογίες.
Βάλε σχεδιάγραμμα. Θα σου βρω πολλές προτάσεις για τον χώρο σου. Όχι μόνο μια, πολλές.
 

Μηνύματα
142
Reaction score
133
Οκ, αλλά τί χρώμα είναι;
Άγνωστο.Τα δύο που είναι εργοστασιακές εκδόσεις έχουν περασμένο μαύρο ύφασμα από το εργοστάσιο.Το Neotech έχει επίσης εργοστασιακό μαυρο ύφασμα με ρίγες.Οταν του άλλαξα τους ακροδέκτες δεν πρόσεξα καν το χρώμα εσωτερικα του υφάσματος.
 

Μηνύματα
14.165
Reaction score
16.003
Ο έτερος subολογος έγραψε ότι η θέση των subs(και το βρίσκω λογικό)πρέπει να είναι ακριβως ανάμεσα στα ηχεία.Αρα δεν γίνεται τίποτα στην περίπτωση μου.Εκτος απ' αυτό υπάρχουν κι άλλοι λόγοι.Εκτος του οικονομικού(δε θα αγόραζα τίποτα κατώτερο από REL της μεσαίας σειρας ούτε καν το sub της PMC, με τιμη Χ2,και "σοβαρά" interconnects και ρεύματος(είπα ότι είμαι αμετανόητος)=ένα ηχείο πολύ καλύτερο από το δικό μου.Ενεργο.Κι ας μην ακούω το "πρέπον" χαμηλό.Οταν θα έλθει η ώρα θα πραγματοποιηθεί. Κι όταν έλθει ξανά η ώρα,μεγαλύτερο ενεργό.Ε,μετά θα έλθει η ώρα να πεθάνω!
Μη νομισεις-νομισετε ότι τα ενεργά είναι η πρώτη μου επιλογή.Η δεύτερη είναι.Η πρώτη είναι τα μαγνητοηλεκτροστατικα(άκουσα το Magnepan 1.7i το οποίο δεν κατέβαινε χαμηλά όμως όσο χαμηλό έβγαλε με εντυπωσιασε συν τα υπολοιπα)όμως οι αποστάσεις που χρειάζονται από τους τοίχους τα κάνουν απαγορευτικά για τον χώρο ακρόασης μου.Plan b λοιπόν.

Εδω δεν έπαιρνα όταν υπήρχε σύζυγος και θα πάρω τώρα;Δεν παίρνω κανένα καλωδιακι καλύτερα;
Το είδα απο το άλλο νήμα που λές ότι είσαι πλέον μόνος. Μα τώρα είναι που πρέπει να πάρεις. Πρίν τα άπλωνε αυτή. Άσε που θα σκάσει καθώς τόσα χρόνια δεν παίρνατε ενώ τα άπλωνε κυρίως αυτή. Εάν την αγαπάς βέβαια και την θέλεις πίσω τότε μην πάρεις. Αυτά δεν τα παίρνουν καθόλου για αστεία οι γυναίκες, να μην σε κάψω. Και θα το μάθει σίγουρα, μην ρωτήσεις πως. Άντε καλή καινούργια αρχή. :D 😍 😍
Ε,μετά θα έλθει η ώρα να πεθάνω!
Θα σου κάνω μια άσχημη πρόβλεψη επειδή βλέπω σε ενδιαφέρουν λίγο και τα πολιτικά και IR (international affairs) θέματα. Θα πεθάνεις μαζί με όλους μας πιο νωρίς, μεταξύ Φεβρουαρίου και τέλος καλοκαιριού του 2026.

Λυπάμαι να δίνω άσχημα νέα σε καλούς ανθρώπους, που λέει και στο Matrix.
 
Last edited:

Μηνύματα
20.961
Reaction score
14.955
Άκου... κατάργηση των πολύπριζων! Αυτά που εχουμε δεν φτάνουν, να τα καταργήσουμε κιόλας... I want more πολύπριζα! :geek: :gamer:

ΥΓ. Κι έχουμε και τον ΘΒ να λέει πάρτε... στεγνωτήριο! Να καίμε κι άλλο ρεύμα δηλαδή, μιας κι είναι φτηνό! :roflmao:
 

Μηνύματα
14.165
Reaction score
16.003
Άκου... κατάργηση των πολύπριζων! Αυτά που εχουμε δεν φτάνουν, να τα καταργήσουμε κιόλας... I want more πολύπριζα! :geek: :gamer:

ΥΓ. Κι έχουμε και τον ΘΒ να λέει πάρτε... στεγνωτήριο! Να καίμε κι άλλο ρεύμα δηλαδή, μιας κι είναι φτηνό! :roflmao:
Αυτό που ξέρεις δεν είναι τίποτε. Θα ακριβύνει στο Θεό τώρα που (και εάν) οι Ισραηλινοί θα βομβαρδίσουν τα εργοστάσια και παραγωγή του Ιράν το οποίο με την σειρά του μαζι με τους άλλους θα κόψουν τα στενά αλλά και θα βομβαρδίσουν όλες τις βάσεις που έχει η Αμερική στο Ιράκ και φυλάει εκεί τα άλλα λίγα εναπομείνοντα πετρέλαια. Με βλέπω να παίρνω μαθηματα ποδήλάτου απο Μπρέτσο. :D Εγώ έβαλα σταθερό αλλά δεν ισχύει σε περιπτώσεις πολέμου. :D :D

Ξανά : Λυπάμαι να δίνω άσχημα νέα σε καλούς ανθρώπους. :D Κάτστε τώρα εσείς να συζητάτε για subs και καλώδια και να κάνετε όνειρα για την ζωή. :D Τσακωθείτε κιόλας. :D Αύριο ξημερώνει μια ωραία μέρα για όλους μας.
 
Last edited:

Μηνύματα
142
Reaction score
133
Άκου... κατάργηση των πολύπριζων! Αυτά που εχουμε δεν φτάνουν, να τα καταργήσουμε κιόλας... I want more πολύπριζα! :geek: :gamer:

ΥΓ. Κι έχουμε και τον ΘΒ να λέει πάρτε... στεγνωτήριο! Να καίμε κι άλλο ρεύμα δηλαδή, μιας κι είναι φτηνό! :roflmao:
Εδώ δικαιώνονται οι προτείνοντες τάξη Δ.Ειναι ο δεύτερος που αγοράζω και κάθε μήνα μου έρχεται λογαριασμός με αρνητικο πρόσημο.Δεν τα θέλω εις χρήμα.Τους έχω ειδοποιήσει πως οταν μαζευτει ένα ικανό πόσον να μου στείλουν ένα Argento Master Flow κατά προτίμηση μεταχειρισμένο ώστε να είναι "στρωμένο"!
 


Μηνύματα
345
Reaction score
447
Το πολυπριζο μου είναι σαφώς καλύτερο
Θ' ακούσω καλύτερα αφαιρώντας ενα κρίκο-συμβιβασμο
Τόσα λεφτά, και πάλι συμβιβασμός, αξίζει;
Και μην ξεχάσεις τα καλώδια στους τοίχους.
1000002386.jpg
 



Μηνύματα
345
Reaction score
447
Αμφιλεγόμενα
Πραγματικά αναρρωτιεμαι με σας ρε παιδιά, σας λεει καποιος να παρετε καποιο μηχάνημα που όντως φιλτραρει και καθαρίζει το ρέυμα και εσείς λετε οχι, και συνεχίζετε να χρησημοποειτε καλώδια και μ@λκιες λες και το καλώδιο εχει καποια ιδιότητα φιλτρου, απλος χαλκός ειναι, και θες να σου πω και κατι αστειο που μου ειπε ενας ηλεκτρολογος εγκαταστάσεων; Τα καλώδια της ΔΕΗ στις κολώνες δεν ειναι καν χαλκος. Ειναι απο αλουμίνιο λογο κοστους.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.422
Μηνύματα
2.902.912
Members
38.043
Νεότερο μέλος
ADRONIS
Top