Λόλα να μια Λάμπα,πάρτη κι ας καίει...τζάμπα

Μηνύματα
1.943
Reaction score
4.588
Στοιχηματιζω οτι δεν γνωριζετε τιποτα απο λαμπατους ενισχυτες.
Ακομα και αν επεσαν στα χερια σας καποτε καποιοι....
Ουτε απο αναλογικες πηγες..
Δεν εχετε αφιερωσει ποτε χρονο για να αξιολογησετε προσεχτικα,
Αυτα τα μηχανηματα.. Συνεχιστε...
Υ.Γ. Εξαιρω τις επιφυλαξεις του Bhutia, για τις οποιες δεν μπορει να εχει κανεις αντιρρηση.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.649
Reaction score
132.920
Τι πετάγεστε όλοι ήθελα να ήξερα ;
Πεταγόμαστε διότι έχουμε φτερά. Σα σερβιέτες ένα πράμα.

Όχι, μη το πεις.

Στοιχηματιζω οτι δεν γνωριζετε τιποτα απο λαμπατους ενισχυτες.
Ουτε απο αναλογικες πηγες..
Άστα άστα..
Κι όσα ξέρουμε, θέλουμε διακαώς να τα ξεχάσουμε, πιάνουν τζάμπα RΑΜ και δε μας περισσεύει.

Παρόλα αυτά, το πικάπ μου, παίζει καλύτερα απ'το δικό σου. Και από πολλών ορκιζμένων πικαπάδων, ονόματα δε λέμε, είναι και μνιας Α ηλικίας.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.943
Reaction score
4.588
To technics ε... Ο,τι πεις ..
Στα μιλιβολτ που λειτουργουν οι κεφαλες,
βαζεις καπακι ενα μοτερ...
Βασικη ηλεκτροτεχνια...
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.783
...
Υ.Γ. Εξαιρω τις επιφυλαξεις του Bhutia, για τις οποιες δεν μπορει να εχει κανεις αντιρρηση.
Ουαί και αλίμονο... :wink:
To technics ε... Ο,τι πεις ..
Στα μιλιβολτ που λειτουργουν οι κεφαλες,
βαζεις καπακι ενα μοτερ...
Βασικη ηλεκτροτεχνια...
Είναι αυτό που θα λέγαμε... ισοπεδωτής LP. :roflmao:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.649
Reaction score
132.920
To technics ε... Ο,τι πεις ..
Στα μιλιβολτ που λειτουργουν οι κεφαλες,
βαζεις καπακι ενα μοτερ...
Βασικη ηλεκτροτεχνια...
Δυστυχώς, μπερδεύεσαι.
Λες και μπαίνουν μιλιβολτ στο αυτί σου, αυτό κοιτάς, και με περισσή βεβαιότητα κιόλας.

Είναι αστείο το πόσο χάνετε το δάσος, βλέποντας ένα θάμνο, ούτε καν δέντρο.

Κάτσε σπίτι σου, στην mlp, βάλε και 5 φίλους σου να κάτσουν ένας ένας, κι ακούστε 2-3 δίσκους βινυλίου.

Πάρτε μετά τους δίσκους, κι ελάτε δω να δείτε πως παίζουν στην δικιά μου mlp, απ'το τεκνικς. Απλά πράγματα.

Και μετά μιλάμε για μιλιβολτ, όσο θες. Δεκτή η παραφιλολογία, και πλέον ευχάριστη. 😎

Εγώ πάντως, σε πάω ένα στοίχημα, πως το δικό μου πικάπ, παίζει καλύτερα απ'το δικό σου! Χαχαχαχαχαχαχαχαχα, εντάξει, κλέβω εκκλησία. 😁🤣😜🤭🤪
 


Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Υ.Γ. Εξαιρω τις επιφυλαξεις του Bhutia, για τις οποιες δεν μπορει να εχει κανεις αντιρρηση.
¨Εχω εγώ δύο. Ενώ απαντάει κα στο παραμικρό και δεν αφήνει τίποτε να πέσει κάτω ... δεν μου απάντησε ακόμη σε μια απλή ερώτηση - κλειδί (για να καταλάβουμε τι "πρόβλημα" υπάρχει) εάν το "εθιστικός" το είπε σαν θετικό ή σαν αρνητικό απο ηχητική άποψη. Δεν τον πιέζω όμως γιατί την τλευταία φορά που τον πίεσα να μου απαντήσει σε κάτι που με ενδιέφερε, μου απάντησε ότι απαντάει μόνο σε ότι θέλει και κρίνει ο ίδιος και εκνευρίστηκε.

Επίσης νομίζει ότι οι 200 watt class A ενισχυτές είναι ... Class A. Έτσι την πάτησε και με την Α2 και τώρα μας γκρινιάζει. Καλύτερα να έπαιρνε Push pull μην πω τρανζίστορ (που εξάλλου push pull είναι) και χάσω και την ελάχιστη αξιοπιστία που μου έχει απομείνει. :D
 
Last edited:

Μηνύματα
1.943
Reaction score
4.588
μου απάντησε ότι απαντάει μόνο σε ότι θέλει και κρίνει ο ίδιος και εκνευρίστηκε.
Εννοειται...
Αλλα το ιδιο δεν κανουμε ολοι;
Ας μη τρεφουμε υπερβολικες απαιτησεις.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.783
¨Εχω εγώ δύο. Ενώ απαντάει κα στο παραμικρό και δεν αφήνει τίποτε να πέσει κάτω ... δεν μου απάντησε ακόμη σε μια απλή ερώτηση - κλειδί (για να καταλάβουμε τι "πρόβλημα" υπάρχει) εάν το "εθιστικός" το είπε σαν θετικό ή σαν αρνητικό απο ηχητική άποψη. Δεν τον πιέζω όμως γιατί την τλευταία φορά που τον πίεσα να μου απαντήσει σε κάτι που με ενδιέφερε, μου απάντησε ότι απαντάει μόνο σε ότι θέλει και κρίνει ο ίδιος και εκνευρίστηκε.

Επίσης νομίζει ότι οι 200 watt class A ενισχυτές είναι ... Class A. Έτσι την πάτησε και με την Α2 και τώρα μας γκρινιάζει. Καλύτερα να έπαιρνε Push pull μην πω τρανζίστορ (που εξάλλου push pull είναι) και χάσω και την ελάχιστη αξιοπιστία που μου έχει απομείνει. :D
Θα γκρίνιαζα μονάχα σε όποιον παραποιεί πράγματα αν και πρέπει να μένω βέβαιος ότι κάτι τέτοιο δεν θα γινόταν εσκεμμένα για να τσιμπούσαμε... ε;

Διατύπωσα εθισμό που είχα ο ίδιος προς διάφορες ιδιότητες λυχνιακών υλοποιήσεων, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω κατά πόσον θα υπήρχε παρόμοια επίπτωση για όλους τους ενδιαφερόμενους με τις λυχνίες. Επομένως εκ των πραγμάτων είναι αδύνατον να έκρινα τη θετικότητα ή αρνητικότητα αυτού δια λογαριασμό άλλων χρηστών.

Όσο το βίωνα το έκρινα μεν θετικό αλλά... ως προς την απόδοση σε χαμηλές οκτάβες και απαιτητικά σύγχρονα ιδιώματα δεν ήμουν αρκετά ικανοποιημένος κι έτσι προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι οι χαμηλές δεν θα είχαν και τόση σημασία σε σχέση με άλλα πράγματα κατά την αναπαραγωγή και ότι δεν θα έπρεπε ... να τρέφω υπερβολικές απαιτήσεις. :sneaky:

Η πλάκα είναι πως φρόντιζα να ξεφορτώνομαι τα λυχνιακά μοντέλα ακριβώς όποτε έκρινα ότι θα ξεκινούσε το μπελαλίδικο κομμάτι της ενασχόλησης... Ίσως γι αντίστοιχους λόγους προτιμώ ενδόμυχα γάτες αντί σκύλων αφού οι πρώτες διακρίνονται από κάποια αυτονομία και λιγότερους μπελάδες κατά τη διαχείρισή των.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.649
Reaction score
132.920
προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι οι χαμηλές δεν θα είχαν και τόση σημασία σε σχέση με άλλα πράγματα κατά την αναπαραγωγή και ότι δεν θα έπρεπε ... να τρέφω υπερβολικές απαιτήσεις. :sneaky:
Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει να δεις, α! Το βρήκα: αυτό που λένε (και τώρα) όσοι δεν έχουν σαμπ. 😜🤣😁
(με σοβαρή ενσωμάτωση)

Παη ο θηβετιανός. Πιεμσιπροακάτσηδες ενωθείτε.
Φούμαροτεκχ μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
 
Last edited:

Μηνύματα
939
Reaction score
788
Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει να δεις, α! Το βρήκα: αυτό που λένε (και τώρα) όσοι δεν έχουν σαμπ. 😜🤣😁
(με σοβαρή ενσωμάτωση)

Παη ο θηβετιανός. Πιεμσιπροακάτσηδες ενωθείτε.
Φούμαροτεκχ μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Εγώ δεν έχω sub και λέω ότι έχουν σημασία . Έχασες 😂
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει να δεις, α! Το βρήκα: αυτό που λένε (και τώρα) όσοι δεν έχουν σαμπ. 😜🤣😁

Παη ο θηβετιανός. Πιεμσιπροακάκηδες ενωθείτε.
Φούμαροτεχκ μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Ξούτ απο δώ βρε. Πάνε στο waveforming (εκεί που είστε τρείς και ο κούκος). :D :D

Ξέρεις ψέματα σου είπε ο Bill, εγώ του το ζήτησα για να μην νοιώθεις μόνος και στενοχωρημένος, να σου πεί δήθεν ότι έχει τοποθετήσει άλλα πέντε waveforming στην Ελλάδα. :D:D

Απο ότι είδα κάπου ... σας πειράζει και ο στατικός ηλεκτρισμός τώρα σαν φαινόμενο. :D:D Βέβαια. Όταν τα λέει ο Πουτζέυς (Ντιτζέυς) για τα κυκλώματα του, δεν σας πειράζει. :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.649
Reaction score
132.920
Άμα βγω στη σύνταξη, στη δεύτερη σύνταξη δηλαδή, ξέρω τι θα κάνω: Θα γίνω πλασιέ σαμπ.
Πως γυρνάνε από πόρτα σε πόρτα με τα τάπερ;
Έτσι, αλλά με σαμπ.
Δε θα σας πετύχω; Χαμός θα γίνει.
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Άμα βγω στη σύνταξη, στη δεύτερη σύνταξη δηλαδή, ξέρω τι θα κάνω: Θα γίνω πλασιέ σαμπ.
Πως γυρνάνε από πόρτα σε πόρτα με τα τάπερ;
Έτσι, αλλά με σαμπ.
Δε θα σας πετύχω; Χαμός θα γίνει.
Και ο Π.Α.Η. πολύπριζα. Εγώ φιλοσοφικά βιβλία. :D Σαν τους φτωχούς punk του φίλου μου του @Ν.Κ. καθώς ως κατα το γνωστόν άσμα : Είναι πλασιέ τσελεμεντέδων και εγκυκλοπαιδειών. Να προσθέσω εγώ και χριστιανικών ημερολογίων απο κάτι φίλους που είχα και ήξερα πόσο φτωχοί ήτανε. Καλά παιδιά ονειροπόλα.

 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.904
Reaction score
21.017
Άμα βγω στη σύνταξη, στη δεύτερη σύνταξη δηλαδή, ξέρω τι θα κάνω: Θα γίνω πλασιέ σαμπ.
Πως γυρνάνε από πόρτα σε πόρτα με τα τάπερ;
Έτσι, αλλά με σαμπ.
Δε θα σας πετύχω; Χαμός θα γίνει.
Να, για κάτι τέτοιους λοξούς (με όραμα) σαν εσένα δεν φτιάχνω το κουδούνι της εξώπορτας.. :tongue:
 

Μηνύματα
939
Reaction score
788
Άμα βγω στη σύνταξη, στη δεύτερη σύνταξη δηλαδή, ξέρω τι θα κάνω: Θα γίνω πλασιέ σαμπ.
Πως γυρνάνε από πόρτα σε πόρτα με τα τάπερ;
Έτσι, αλλά με σαμπ.
Δε θα σας πετύχω; Χαμός θα γίνει.
Θα φέρνεις και τα απαραίτητα μηχανήματα όμως για να τα στήσεις . Άμα δε τα στήσεις σωστά δεν πληρώνουμε
 

Μηνύματα
791
Reaction score
877
Και ο Π.Α.Η. πολύπριζα. Εγώ φιλοσοφικά βιβλία. :D Σαν τους φτωχούς punk του φίλου μου του @Ν.Κ. καθώς ως κατα το γνωστόν άσμα : Είναι πλασιέ τσελεμεντέδων και εγκυκλοπαιδειών. Να προσθέσω εγώ και χριστιανικών ημερολογίων απο κάτι φίλους που είχα και ήξερα πόσο φτωχοί ήτανε. Καλά παιδιά ονειροπόλα.

Εσυ πρέπει να πουλάς λαμπατους ενισχυτές.Με τα έσοδα από τις πωλήσεις τους θα μοιράζεσαι το κουλούρι Θεσσαλονίκης με τον άλλο κύριο που θα πουλά εκείνα που ο κόσμος δεν θα καταλαβαίνει τι κάνουν.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.713
Reaction score
29.070
Θα γίνω πλασιέ σαμπ.
Πως γυρνάνε από πόρτα σε πόρτα με τα τάπερ;
Έτσι, αλλά με σαμπ.
Δε θα σας πετύχω; Χαμός θα γίνει.
Είναι βαριά ρε! Καλύτερα βάλε καλώδια, πολύ πιο ελαφριά.
Πελατεία σίγουρη, μέχρι και στους "ευπαθείς" μπορείς να τα πουλήσεις. :laugh:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.649
Reaction score
132.920
Βαργιά δουλειά, ξέρω, αλλά τι να γίνει, κάποιος πρέπει να την κάνει κι αυτή. Θα κάνω και μπράτσα.

Γιατί άμα το αφήσεις στην ευσυνειδησία κι ευαισθησία του καθενός χαϊφιντελά, βράσε ρύζι, ούτε ένα RT 60 δε στρώνουν κάπως.

Στην κόλαση θα πάνε όλοι αυτοί οι χαϊεντάδες με το ψηλό το RT 60, να ακούνε μουσική με Έκο για μια αιωνιότητα. Φίλιπ Γκλας με Έκο Έκο Έκο Έκο Έκο ..

Εμείς στον παράδεισο, χωρίς τοιχωματικά όρια.
Άγγελοι θα μας χαϊδεύουν τα αφτχιά.
Τρέξτε να σωθείτε. Πάρτε σάμπςζζζ.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.892
Μηνύματα
2.921.699
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top