Featured Να επιλέξω την xlr σύνδεση;

Μηνύματα
558
Reaction score
558
Εχει ειπωθει..Ειναι ολα τα μηχανηματα σου full balanced;
Αν οχι πας για οριακες βελτιωσεις και αν...
Η διασυνδεση επεται, η τιμη ειναι απλως μια ενδειξη..
Είναι full όμως τελικά αυτό δε σημαίνει τίποτα στην πράξη.Μεχρι στιγμής,το καλώδιο έχει κατατροπώσει τη σύνδεση.
Ο μόνος τρόπος να φανεί η ανωτερότητα η μη της σύνδεσης,είναι αν μπορούσα να συγκρινω το ίδιο καλώδιο και στις δύο συνδέσεις,κάτι που.δεν έχει καταστεί εφικτό μέχρι στιγμής.
 


Μηνύματα
948
Reaction score
274
Είναι full όμως τελικά αυτό δε σημαίνει τίποτα στην πράξη.Μεχρι στιγμής,το καλώδιο έχει κατατροπώσει τη σύνδεση.
Ο μόνος τρόπος να φανεί η ανωτερότητα η μη της σύνδεσης,είναι αν μπορούσα να συγκρινω το ίδιο καλώδιο και στις δύο συνδέσεις,κάτι που.δεν έχει καταστεί εφικτό μέχρι στιγμής.
Συμφωνω,οι βελτιωσεις και διαφορες ταυτοχρονα ειναι οριακες, σε full η οχι balanced μηχανηματα, Ομως αυτη η μεγαλη διαφορα που ακους οφειλεται καθαρα στο καλωδιο,το οποιο ειναι σαφως καλυτερο η διαφορετικο απο το αλλο,μην μπερδευονται καποιοι,
 

Μηνύματα
558
Reaction score
558
Το Νeotech nemoi-1220 rca αποδεικνύεται μεχρι στιγμής...τριψυχο αφού έβγαλε εκτός μάχης και τριτο xlr που κοστίζει δύο φορές ακριβότερα.Αυτη τη φορά όμως είχε και...απώλειες.Ενω ήταν καθολικά καλύτερο από τα δύο πρώτα,έχασε στην εικόνα από το τρίτο.
Ενώ δήλωσα ότι δε θ' ασχοληθώ ξανά με καλώδια xlr,προέκυψε ένα επίσης μεταχειρισμένο που η τιμή του ως καινούριο ισοδυναμεί με 4 Neotech.
Εννοείται ότι αν αποδειχθεί καλύτερο θα το αγοράσω.
 


Μηνύματα
13.138
Reaction score
10.416
Μόλις μου πέρασε μια τρελή ιδέα σχετικά με τις τιμές των καλωδίων.
Έχει, λοιπόν, ο έμπορος ένα καλώδιο και το βάζει τιμή καταλόγου 2000 ευρώ. Ξέρει ότι δεν πρόκειται να πουληθεί τόσο. Αλλά και να βρεθεί κάνας παλαβός και να το πάρει, κέρδος θα έχει.
Οπότε τί κάνει ο έμπορος; Το διακινεί μέσω "κάποιου" ως μεταχειρισμένο στα 400 ευρώ (ή και λιγότερο). Βρίσκεται λοιπόν ο αγνός Χαϊεντάς, το ακούει, του λένε κιόλας "τιμή ευκαιρίας, μόνο 400 ευρώ, στο 1/5 της αρχικής που είναι 2000 ευρώ" και τσιμπάει.
Χαίρεται και ο Χαϊεντάς, χαίρεται και ο έμπορος, που του έχει κοστίσει 30 ευρώ.
 

Μηνύματα
558
Reaction score
558
Εννοείται. Να το πάρεις το κορίτσι.










ΥΓ. Καλά ρε, 6 τα χαράματα προέκυψε XLR; Τι ήταν; Γέννα;
Δουλεύω απ' τη νύχτα.Οταν οι άλλοι κοιμούνται.Γι αυτό τους παίρνω τα καλώδια!
Δουλεύω απ' τη νύχτα.Οταν οι άλλοι κοιμούνται.Γι αυτό τους παίρνω τα καλώδια!
Χωρίς πλάκα τώρα.Παραλαμβανω τις παραγγελίες μου στις 3 τη νύχτα.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.620
Reaction score
28.662
Ω ρε φίλε...! Άλλα νικάνε, άλλα κερδάνε, εκπλήξεις, ανατροπές.
Σα να παρακολουθώ μουντιάλ ένα πράμα. :dance2:

Αρκεί οι διαιτητές να μην είναι σαν του πρόσφατου :laugh:
 


Μηνύματα
558
Reaction score
558
Το night at the museum το έχεις δει;
Ναι.Δεν έχω αποφασίσει αν ο Μπεν Στίλερ είναι πιο αχωνευτος από τον Τζιμ Κάρεϊ.
Ω ρε φίλε...! Άλλα νικάνε, άλλα κερδάνε, εκπλήξεις, ανατροπές.
Σα να παρακολουθώ μουντιάλ ένα πράμα. :dance2:

Αρκεί οι διαιτητές να μην είναι σαν του πρόσφατου :laugh:
Αυτά συμβαίνουν όταν ο reviewer ακούει χωρίς να κοιτάζει.;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.211
Reaction score
131.393
Ναι.Δεν έχω αποφασίσει αν ο Μπεν Στίλερ είναι πιο αχωνευτος από τον Τζιμ Κάρεϊ.
Ρόμπιν Γουίλιαμς ρε.. Ο θεός.
Τι λες τώρα, ταινιάρα.

ΥΓ. Και ο Ricky Gervais απίθανος. Τον πάω!
 


Μηνύματα
558
Reaction score
558
Ευπαθείς στις παραδίδουν τέτοιες ώρες?
:dance2: :gamer: :boast: :)
Όχι και κλεπταποδοχος!(Μεταξύ μας,έχουμε συμφωνήσει να παίρνουν αυτοί τα χάλκινα καλώδια και να μου δίνουν τα ασημένια)Ο φίλος μου ο "εκτελωνιστής" μου τα φέρνει.
 

Μηνύματα
14.718
Reaction score
16.525
Όχι και κλεπταποδοχος!(Μεταξύ μας,έχουμε συμφωνήσει να παίρνουν αυτοί τα χάλκινα καλώδια και να μου δίνουν τα ασημένια)Ο φίλος μου ο "εκτελωνιστής" μου τα φέρνει.
Α, για αυτό ακούς τόσο μεγάλες διαφορές. Την νύχτα είναι πιο καλό το ρεύμα, πιο ήρεμος εσυ και πιο ήσυχα. Οι βραδινές 24 ωρες βάρδιες στις βιομηχανίες (και στις δύο που μας έχουν απομείνει) είναι απειροελάχιστες και δεν βάζουν και μπροστά μηχανές τέτοια ώρα. :D
 

ika

News
Μηνύματα
15.307
Reaction score
14.023
Όχι και κλεπταποδοχος!(Μεταξύ μας,έχουμε συμφωνήσει να παίρνουν αυτοί τα χάλκινα καλώδια και να μου δίνουν τα ασημένια)Ο φίλος μου ο "εκτελωνιστής" μου τα φέρνει.
Και το ασήμι πουλάει, άμα το μάθουν....
Γύρισέ το σε ροδίου, τελλουρίου που ακόμα δεν έχουν αγοραστικό ενδιαφέρον.
 


Μηνύματα
558
Reaction score
558
Και το ασήμι πουλάει, άμα το μάθουν....
Γύρισέ το σε ροδίου, τελλουρίου που ακόμα δεν έχουν αγοραστικό ενδιαφέρον.
Έλα όμως που το ρόδιο είναι πιο ακριβό από το ασήμι! Γράψε αλλοιμονο με τρία λαμδα γιατί έχω ασημένια καλώδια με βύσματα ροδιου. Πώς να γλυτώσω;
 

ika

News
Μηνύματα
15.307
Reaction score
14.023
Έλα όμως που το ρόδιο είναι πιο ακριβό από το ασήμι! Γράψε αλλοιμονο με τρία λαμδα γιατί έχω ασημένια καλώδια με βύσματα ροδιου. Πώς να γλυτώσω;
Ασφάλισέ τα.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.706
Μηνύματα
2.914.328
Members
38.088
Νεότερο μέλος
orfi georg
Top