Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου






wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.586
Reaction score
15.715
μιας και η συζήτηση σε άλλα threads περιφέρεται γύρω από το Punk....
και μιας και ο μανέστρος είναι μεγάλο πανκιό.... ας βάλουμε κατι τις :p

 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
και όπως σωστά λέει ένα σχόλιο...
" It's a normal thing, Metal music is the natural progression of Classical music "



και επειδή ο Μανέστρος μας μπορεί να αναρωτηθεί πως ήταν το original...

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Εάν εξαιρέσουμε το συμφωνικό μέταλ αλλά και γενικά πολλούς (κιθσρίστες ιδίως αλλά και οπερατικές φωνές) που είχαν κλασική μουσική παιδεία, επιρροές και όλοι τους ενσωματώσανε πολλά στοιχεία της κλασικής εντός του .... απλώς το μέταλ σαν είδος - εάν γίνει καλά -έχει συγκριτικά με τα άλλα καλύτερη δομή , μεγαλύτερη πολυπλοκότητα , δράμα , μελωδία κα τα ανάλογα πολλές φορές scales στην διάθεση του και τα μέρη του μπορούν να ενορχηστρωθούν ώστε να ενωματωθούν πιο ουσιαστικά απο μια (σε μια) ορχήστρα κλασικής μουσικής.

Αλλά υπάρχει ένα καθαρό όριο σε όλα τα παραπάνω αλλά και στην φόρμα, αρτιστιτκή έκφραση, τεχνικές σύνθεσης και 1002 άλλα που όλοι οι μέταλ fαns αλλά και οι της κλαισικής μπορούν να το διακρίνουν.

Δηλαδή η φυσιολογική εξέλιξη του μεταλά είναι να πάει στην κλασική, όχι το αντίθετο. Αλλά δεν θέλει, τι με το ζόρι ; :D

Τραγουδάκι; Να βάλω ; :D (ροκ, μέταλ κλάσικαλ φιούζον). :D


 
Last edited:


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.460
Reaction score
13.619
:gamer: :errwhat::dance::stinker::idk::errwhat::dance2::dance2:
 



Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Πολύ σωστά τα έγραψες.
Proac proac proac proac
Ετχαριστώ παιδιά για το like αλλά αφού δεν έβαλε ο Κος Χρήστος το πόστ ήταν μάπα. 😍 Το παρεξήγησε , είμαι σίγουρος. :D
Πολύ σωστά τα έγραψες.
Proac proac proac proac
Τελικά είναι καλά τα Proac ; :Ένα που άκουσα στην έκθεση (μικρό δπαέδου) τζάζ έπιαζε καλά ... ροκ δεν έπιαζε , επιλεκτικό μου φάνηκε. :D
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.460
Reaction score
13.619
Οχι μρε THVA καλα ηταν;) μεχρι εκει για μενα ;)ειναι υποκειμενικο αυτο:drinks:
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Οχι μρε THVA καλα ηταν;) μεχρι εκει για μενα ;)ειναι υποκειμενικο αυτο:drinks:
Άσε τα λέω λίγο καλά .... για να κάνουμε τον wnet να αρχίσει να ακούει. :D 😍 Ακολουθώ τακτική. Εγώ τα λέω καλά εσύ του τα "χώνεις" , ε κάπου, κάποια στιγμή θα καμφθούν οι αντιρρήσεις του. :D
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.586
Reaction score
15.715
Άσε τα λέω λίγο καλά .... για να κάνουμε τον wnet να αρχίσει να ακούει. :D 😍 Ακολουθώ τακτική. Εγώ τα λέω καλά εσύ του τα "χώνεις" , ε κάπου, κάποια στιγμή θα καμφθούν οι αντιρρήσεις του. :D
έχω ...60-70 cds με κλασσική... απλά δε τη γουστάρω όπως παλιά...
εκτός από τα μικρά σύνολα και ότι ακούγεται κάπως ...epic :p
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.460
Reaction score
13.619
THVA: αμετανοητος Αρχιτρανσμεταλοφρικουλας:gamer: ματαια παιδευσε;)
Δε γινεται τιποτις εκτος αν μπορουσα να τον παω για κανα εξαμηνο στο Αφγανισταν για μετεκπαιδευση για να στρωσει επιδερμιδα:gamer::lol::lol::lol::lol: να φωναζει 10 φορες την μερα Αλαχ ακμπαρ:gamer::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Last edited:


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.586
Reaction score
15.715
THVA: αμετανοητος Αρχιτρανσμεταλοφρικουλας:gamer: ματαια παιδευσε;)
Δε γινεται τιποτις εκτος αν μπορουσα να τον παω για κανα εξαμηνο στο Αφγανισταν για μετεκπαιδευση για να στρωσει επιδερμιδα:gamer::lol::lol::lol::lol: να φωναζει 10 φορες την μερα Αλαχ ακμπαρ:gamer::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Να μου λείπονται οι μεσανατολικές και περιχώρων αμανεδο-κλίμακες :p

Αμα θες να με πας Ιαπωνία, μάλιστα !

 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.892
Μηνύματα
2.921.701
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top