Featured Περί μεγέθους γουφερ ο λόγος….







Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.039
Reaction score
55.539
...

Εσυ ομως ρε Κωτσο για πες μου, 20 ηχεια +σαμπ πως τα εξαφανιζεις?
Σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να ισχύει κάτι ανάλογο της αγγλοσαξωνικής ρήσης ΄΄if you can't do the time don't do the crime΄΄.
 

Μηνύματα
4.673
Reaction score
8.141
Γιατί μαρή δεν σου γεμίζ' τα ''κουτάκια'' η τσόντα? :rolleyes:


Σνομπαρία.. :tongue::cry::lolsign:
Με Ramones όπως πολύ σωστά λες το μυαλό δίνει άλλες εντολές άλλες προτεραιότητες και είναι αδύνατον να ασχοληθείς με το ηχοσύστημα.
Όπως και στην τσόντα, το τελευταίο που θα σου περάσει απ το μυαλό είναι το προβολι και το πανί.
:biggrin:

Βάλε ρε κάνα τέτοιο κομμάτι δυνατά να γουστάρεις, τι τυρανιεσαι με εκκλησιαστικα όργανα και τζαζ? 😀
Άσε τον Μπετόβεν στον Μανεστρο με τα PA ηχεια του να τον απολαύσει 🙂
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.650
Reaction score
28.789
Λοιπόον , μετά από όλο αυτό το μαλιοτράβηγμα προσκαλώ όποιον θέλει να έρθει να ακούσει CORAL .
Είτε τα δικά μου τα ενεργά είτε τα άλλα που έχω του 1977 .
Τα άλλα θα τα βρούμε στις ακροάσεις , και στις μπύρες .
Αυτά .
Τον @christos77 δεν είδα να απαντάει και δεν μου αρέσει .
Η μαϊμού κάτι είπε , οκ , ο @marlboro επίσης δεν φάνηκε .
Άμα έρθω Αθήνα και έχω χρόνο, θα περάσω.
 


Μηνύματα
658
Reaction score
664
Εγώ ακούω ΚΑΙ από bluetooth ηχείο και την καταβρίσκω. Αυτό που λέει ο decembered είναι spot on. Μερικοί μου δίνουν την εντύπωση ότι θα έκαναν αγορά 90" TV για να βλέπουν μενεγάκη.

Τα καλά μηχανήματα είναι σαν τα πολύπριζα. Στην καλύτερη των περιπτώσεων να λάβεις ότι έδωσες.
Να το χέσω ότι έχεις 20.000€ ηχοσύστημα αν ακούς καρά, σφακιανάκη και celine dion.

Χίλιες φορές καλύτερα θα περάσεις με καλή μουσική στο φορητό JBL, παρά με σκουπίδια σε πανάκριβο εξοπλισμό.
Your trash,my pleasure!
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.844
Reaction score
20.859
Με Ramones όπως πολύ σωστά λες το μυαλό δίνει άλλες εντολές άλλες προτεραιότητες και είναι αδύνατον να ασχοληθείς με το ηχοσύστημα.
Όπως και στην τσόντα, το τελευταίο που θα σου περάσει απ το μυαλό είναι το προβολι και το πανί.
:biggrin:
Τι λε ρέυ..
Αν δεν κάμεις κρίτικαλ βιούινγκ στο αλαβάστρινο κορμί στην τσόντα που 'χει κάμει ο βιντεομαστεράς γουάιτ μπάλανς στο σφουγγαράκι του μπάνιου που θα το κάμεις ? :tongue:

Βάλε ρε κάνα τέτοιο κομμάτι δυνατά να γουστάρεις, τι τυρανιεσαι με εκκλησιαστικα όργανα και τζαζ? 😀
Άσε τον Μπετόβεν στον Μανεστρο με τα PA ηχεια του να τον απολαύσει 🙂
Δεν ακούω τέτοια (εκκλησιαστικά) κι αν ακούσω (το έχω κάμει) δεν ψάχνομαι να δω πως παίζ' το ηχοσύστημα αλλά ''πειραματίζομαι'' με ήχους - moods να δω αν μπορώ να τα ενσωματώσω σε κάποια ρουτίνα μου.. ;)
Τζάζ παίζει αλλά όχι πολύ και όχι ''επικίνδυνη'' (με πειραματισμούς κλπ) πιο πολύ τα mainstream για κανένα ξεκούραστο ακουΖματάκι.. 8-)
Κλασσική αν παίξει είναι για μπακγκράουντ και όχι για να κάνω κρίτικαλ άκουΖμα..
Δεν κάμω πολύ κρίτικαλ (στημένος), περισσότερο ''γεμίζω'' χώρο (mood) ή πιο δυνατά αλλά όπως σου έχω πει για ένα δυό κομμάτια..
Γενικώς σπανίως κάθομαι ν΄ακούσω για να αξιολογήσω το ηχοσύστημα εκτός αν ψάχνομαι για θέσεις - στήσιμο - ρύθμιση..
Σου έχω επίσης ματαπεί ακούω δυνατά, πιο σιγά ή και ακόμα πιο σιγά λόγο διάθεσης - στιγμής όχι για άλλους περιοριστικούς λόγους.. 8-)
 
Last edited:

Μηνύματα
658
Reaction score
664
Μπα μάλλον treasure εννοείς .
Ευχαριστω.Χείρα λανθάνουσα! Κράτησε μου την καλύτερη θέση αρκεί ν' ακούσω μόνο τη μουσική που μ' αρέσει.Αν έχεις cd θα φέρω μερικά.Με τα δικά μου δεν κινδυνεύεις από κανένα γείτονα.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.039
Reaction score
55.539
Ευχαριστω.Χείρα λανθάνουσα! Κράτησε μου την καλύτερη θέση αρκεί ν' ακούσω μόνο τη μουσική που μ' αρέσει.Αν έχεις cd θα φέρω μερικά.Με τα δικά μου δεν κινδυνεύεις από κανένα γείτονα.
Μόνο από... γειτόνισσες. :sneaky:
(σε περίπτωση που φέρει να δοκιμάσετε και xlr...)
 

Μηνύματα
658
Reaction score
664
Μόνο από... γειτόνισσες. :sneaky:
(σε περίπτωση που φέρει να δοκιμάσετε και xlr...)
Πολυπριζο,όχι xlr.Το οποίο όμως δε βγαίνει από το σπίτι γιατί αγοράστηκε καινούριο και ανησυχώ για τις επιστρώσεις.Δεν ανησυχώ όμως για τα δύο από τα τρια καλώδια ρεύματος τα οποία είχε "περιποιηθεί" ο προηγούμενος κάτοχος τους σε Cary, Audio Research Ref. και...κοινό πολυπριζο.Οταν του είπα που θα τα συνέδεα,με κοίταξε απορημένος και με ρώτησε αν κάνουν διαφορα τα πολυπριζα.Τον συγχώρησα λόγω αγνής προθέσεως.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.410
Reaction score
132.132
Τον συγχώρησα
Στον Θήβα να τα δείχνεις αυτά, που δε συγχωρεί τίποτα, τον πιάνει το γινάτι και τσακώνεται με το παραμικρό, θίγεται και φουρτουνιάζει, γέρος άνθρωπος θα μας μείνει καμιά ώρα στον τόπο και τι θα κάνουμε με τα προακ δε ξέρω.

Μόνο από... γειτόνισσες.
Μη ζηλεύεις εσύ.
Σιγά το πολύμπριζό σου, δε πχιάνεις γκόμενα έτσι λέμε.

ΥΓ. Εκείνα τα γιαμάχα είναι αντίγραφα των κοραλ. Ή το αντίστροφο. Καρμπόν όμως.
 

Μηνύματα
4.673
Reaction score
8.141
Δεν ακούω τέτοια (εκκλησιαστικά) κι αν ακούσω (το έχω κάμει) δεν ψάχνομαι να δω πως παίζ' το ηχοσύστημα αλλά ''πειραματίζομαι'' με ήχους - moods να δω αν μπορώ να τα ενσωματώσω σε κάποια ρουτίνα μου.. ;)
Α νόμιζα ότι είσαι κάνας άθεος που ακούει εκκλησιαστικά όργανα. Εντάξει νορμάλ είσαι ειδικά για την σημερινή εποχή.
Εδω είχε έρθει η άλλη το πρωί στο γραφείο με φτιαγμένο μαλλί, την ρωτάω αν θα πάει για ποτό μετά την δουλειά και μου λέει θα πάει με τον άντρα της να δει τους AC/DC. :lolsign:
 

Μηνύματα
14.930
Reaction score
16.782
Στον Θήβα να τα δείχνεις αυτά, που δε συγχωρεί τίποτα, τον πιάνει το γινάτι και τσακώνεται με το παραμικρό, θίγεται και φουρτουνιάζει, γέρος άνθρωπος θα μας μείνει καμιά ώρα στον τόπο και τι θα κάνουμε με τα προακ δε ξέρω.


Μη ζηλεύεις εσύ.
Σιγά το πολύμπριζό σου, δε πχιάνεις γκόμενα έτσι λέμε.

ΥΓ. Εκείνα τα γιαμάχα είναι αντίγραφα των κοραλ. Ή το αντίστροφο. Καρμπόν όμως.
Δεν έχει κόντρα μαζί μου, του έδειξα το πολύπριζο μου και είπε (ως ειδικός κιόλας που έχει εντρυφήσει στο θέμα απο ότι βλέπω) ότι είναι το καλύτερο του κόσμου. Μην προσπαθείς να προκαλέσεις ρήξη στην σχέση μας. (δεν έχουμε και πολλές έτσι όπως πορευόμαστε :D ).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.410
Reaction score
132.132
κάνας άθεος που ακούει εκκλησιαστικά όργανα
Ορίστε. Παρακαλώ.

Τι μπορώ να κάνω για σας.


του έδειξα το πολυπριζό μου
Ωχ ωχ ωχ, να'τα μας.
Έτσι ξεκινούν οι έρωτες.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.790
Μηνύματα
2.917.620
Members
38.097
Νεότερο μέλος
George Balsamas
Top