Περι Συλλογών....HD



Μηνύματα
229
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Περι συλλογών.... HD

χανω κατι ή τα βλεπω διπλα ρεσυ δημητρη τα basterds? :121::121:
χαχαχα καλα τα βλεπεις Μακη μου..
το αριστερα ειναι german edition bluray steelbook και το αλλο canadian bluray limited edition steelbook (FS)!!!:105:
 

Μηνύματα
3.730
Reaction score
89
με γειες με γειες!!! Μιλαμε απο ειδικες εκδοσεις την εχουν ξεσκισει αυτη τη ταινια!! οτι θελεις υπαρχει εκει εξω!!

και λυσε μου κ μια τελευταια στο knight & day ιαπωνεζικα ειναι αυτα που βλεπω? :121: Δε πιστευω να παραγγελνεις απο ιαπωνεζικο αμαζονιο κ να μας το κρυβεις εε? :142::142:
 

Μηνύματα
3.730
Reaction score
89
παιδες αν ενδιαφερε κανεις για το Rome και το Pacific λεω να τα βαλω αγγελια .... (κλειστα με ελληνικους υποτιτλους) :134::134:
pacific ειναι η ειδικη εκδοση με το εξτρα ντιβιντι ...



Uploaded with ImageShack.us
παιδες αν μπορει καποιος απ τους κατοχους να γραψει τι σοι ηχητικες μπαντες εχει γιατι δε μπορω να δω μιας κ στη πισω μερια ειναι το εξτρα dvd και δε φαινεται....

thanksss :126:
 

Μηνύματα
131
Reaction score
2
παιδες αν μπορει καποιος απ τους κατοχους να γραψει τι σοι ηχητικες μπαντες εχει γιατι δε μπορω να δω μιας κ στη πισω μερια ειναι το εξτρα dvd και δε φαινεται....

thanksss :126:


Εγώ είχα πάρει την έκδοση με το photo book από το play :)
 

Μηνύματα
3.730
Reaction score
89
ασε καλα στραβομαρα μου αρεσει που το γραφει και φατσα καρτα μπροστα στο χαρτινο περιτυλιγμα..... :111::111:


Uploaded with ImageShack.us

να σαι καλα παντως σε ευχαριστω ετσι κ αλλιως για το κοπο!! :126:
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Καλησπέρα. Είμαι νέος εδώ και σαν φαν του bluray θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

Όταν βγαίνει μια ταινία BLuray στην Αμερική πώς ξέρουμε ότι θα βγει και στην Ελλάδα με ελληνικούς υπότιτλους; Ή μήπως υπάρχουν στο αγγλικό και γερμανικό amazon Bluray με ελληνικούς υπότιτλους;
Αν πχ θέλω να πάρω την καινούργια έκδοση Dances with wolves τι κάνω; Περιμένω μπας και βγει εδώ ή το παίρνω από το εξωτερικό όπως έχω κάνει με άλλα ( Το Thin red line που έτσι κι αλλιώς δε θα έβγαινε εδώ αφού είναι της Criterion, και το 5πλό blade Runner).

Άσε που έξω είναι και πιο φθηνά.
Για να πάρω πχ τις 2 Φαντασίες του Ντίσνευ (Fantasia & Fantasia 2000) εδώ θα έπρεπε να δώσω 62-64 ευρώ, ενω πήρα το πακέτο και με τις 2 από το amazon με 20 ευρώ περίπου.
Λιγότερο και από το 1/3 της τιμής εδώ!!!
 

Μηνύματα
5.397
Reaction score
1
Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Καλησπέρα. Είμαι νέος εδώ και σαν φαν του bluray θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

Όταν βγαίνει μια ταινία BLuray στην Αμερική πώς ξέρουμε ότι θα βγει και στην Ελλάδα με ελληνικούς υπότιτλους; Ή μήπως υπάρχουν στο αγγλικό και γερμανικό amazon Bluray με ελληνικούς υπότιτλους;
Αν πχ θέλω να πάρω την καινούργια έκδοση Dances with wolves τι κάνω; Περιμένω μπας και βγει εδώ ή το παίρνω από το εξωτερικό όπως έχω κάνει με άλλα ( Το Thin red line που έτσι κι αλλιώς δε θα έβγαινε εδώ αφού είναι της Criterion, και το 5πλό blade Runner).

Άσε που έξω είναι και πιο φθηνά.
Για να πάρω πχ τις 2 Φαντασίες του Ντίσνευ (Fantasia & Fantasia 2000) εδώ θα έπρεπε να δώσω 62-64 ευρώ, ενω πήρα το πακέτο και με τις 2 από το amazon με 20 ευρώ περίπου.
Λιγότερο και από το 1/3 της τιμής εδώ!!!

Καλώς τον !

Μη περιμένεις :126: αν δεν έχεις πρόβλημα με τους υπότιτλους, αγόραζε από το εξωτερικό.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Καλώς τον !

Μη περιμένεις :126: αν δεν έχεις πρόβλημα με τους υπότιτλους, αγόραζε από το εξωτερικό.
Ευχαριστώ.

Τα μόνα 2 προβλήματα που έχω είναι αν θέλω να δω μια ταινία με κάποιον που δεν ξέρει αγγλικά, αλλά πες ότι το βγάζουμε αυτό..
το άλλο είναι ότι θέλω τουλάχιστον να βλέπω αγγλικούς υπότιτλους (δε μπορώ χωρίς καθόλου υπότιτλους), και στα ξένα Bluray - όταν έχουν αγγλικούς υπότιτλους - αυτοί είναι συνήθως για κωφάλαλους (όπως στις 2 ταινίες που προανέφερα) και είναι πολύ εκνευριστικό να βλέπω σε παρενθέσεις να περιγράφονται όλα τα ηχητικά εφφέ της ταινίας. :122:
 

Μηνύματα
202
Reaction score
20
Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Ευχαριστώ.

Τα μόνα 2 προβλήματα που έχω είναι αν θέλω να δω μια ταινία με κάποιον που δεν ξέρει αγγλικά, αλλά πες ότι το βγάζουμε αυτό..
το άλλο είναι ότι θέλω τουλάχιστον να βλέπω αγγλικούς υπότιτλους (δε μπορώ χωρίς καθόλου υπότιτλους), και στα ξένα Bluray - όταν έχουν αγγλικούς υπότιτλους - αυτοί είναι συνήθως για κωφάλαλους (όπως στις 2 ταινίες που προανέφερα) και είναι πολύ εκνευριστικό να βλέπω σε παρενθέσεις να περιγράφονται όλα τα ηχητικά εφφέ της ταινίας. :122:
γεια σου φίλε.Πρώτον μπορείς να βλέπεις ποιες κυκλοφορίες από αγγλικό άμαζον έχουν ελληνικούς υποτιτλους εδω:
http://www.blu-world.co.uk/en/Default.aspx

τα περισσότερα μπλου έχουν αγγλικούς απλούς νομίζω ή τουλάχιστον έτσι γράφουν.τα μπλου ρει αν και αργούν τα περισσότερα βγαίνουν στην ελλάδα αλλά με λίγες εξαιρέσεις ειναι πολύ πιο ακριβα απότι στο εξωτερικό..
το Dances with Wolves που λες υπάρχει με ελληνικούς υποτιτλους στο αγγλικο αμαζον στα 12 ευρω περιπου
http://www.amazon.co.uk/dp/B002CYIR1Q/ref=nosim?tag=blu-uk-en-21
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

γεια σου φίλε.Πρώτον μπορείς να βλέπεις ποιες κυκλοφορίες από αγγλικό άμαζον έχουν ελληνικούς υποτιτλους εδω:
http://www.blu-world.co.uk/en/Default.aspx

τα περισσότερα μπλου έχουν αγγλικούς απλούς νομίζω ή τουλάχιστον έτσι γράφουν.τα μπλου ρει αν και αργούν τα περισσότερα βγαίνουν στην ελλάδα αλλά με λίγες εξαιρέσεις ειναι πολύ πιο ακριβα απότι στο εξωτερικό..
το Dances with Wolves που λες υπάρχει με ελληνικούς υποτιτλους στο αγγλικο αμαζον στα 12 ευρω περιπου
http://www.amazon.co.uk/dp/B002CYIR1Q/ref=nosim?tag=blu-uk-en-21
Ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω.
Όσο για το Dances with wolves εννοούσα την καινούργια έκδοση που βγήκε πριν ένα μήνα:
http://www.amazon.com/Dances-Wolves-Anniversary-Extended-Blu-ray/dp/B004AOECTC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1297594162&sr=8-1
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Πάντως από κάποιες πρόχειρες συγκρίσεις που έκανα μόλις τώρα μεταξύ του amazon.com και του amazon.co.uk, οι τιμές στο πρώτο βγαίνουν πιο χαμηλές (μετά την μετατροπή σε ευρώ). εκτός πια και αν η διαφορά εξαλοίφεται στα ταχυδρομικά μεταξύ του αμερικάνικου και του αγγλικού amazon.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.662
Reaction score
75.795
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Πάντως από κάποιες πρόχειρες συγκρίσεις που έκανα μόλις τώρα μεταξύ του amazon.com και του amazon.co.uk, οι τιμές στο πρώτο βγαίνουν πιο χαμηλές (μετά την μετατροπή σε ευρώ). εκτός πια και αν η διαφορά εξαλοίφεται στα ταχυδρομικά μεταξύ του αμερικάνικου και του αγγλικού amazon.

Το Αμερικάνικο δεν έχει δωρεάν αποστολή, όπως το Αγγλικό (μόνο αυτό, πάνω από 25(?), όχι τα ΓερμανοΓαλλικά).

Οπότε άλλα από Αγγλία, άλλα από Αμερική!

Προσοχή και στα κλειδωμένα Zone A!!! Εκτός αν έχεις multiregion player.

Επίσης, επειδή ψωνίζω συχνά, αργούν!
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Το Αμερικάνικο δεν έχει δωρεάν αποστολή, όπως το Αγγλικό (μόνο αυτό, πάνω από 25(?), όχι τα ΓερμανοΓαλλικά).

Οπότε άλλα από Αγγλία, άλλα από Αμερική!

Προσοχή και στα κλειδωμένα Zone A!!! Εκτός αν έχεις multiregion player.

Επίσης, επειδή ψωνίζω συχνά, αργούν!
Ωραία, ευχαριστώ. Θα προτιμήσω οπότε το αγγλικό (αν και θα προτιμούσα να δείχνει τις τιμές σε ευρώ, πρέπει να κάνω όλο μετατροπές).
Έως τώρα ψώνιζα μόνο από το αμερικάνικο (βλέπω τα Bluray στον υπολογιστή με πρόγραμμα που τα κάνει ελεύθερα περιοχής) και σε μια βδομάδα με 10 μέρες είχαν έρθει.
Φαντάζομαι από το αγγλικό θα κάνουν πιο γρήγορα..
 


Μηνύματα
197
Reaction score
14
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Ωραία, ευχαριστώ. Θα προτιμήσω οπότε το αγγλικό (αν και θα προτιμούσα να δείχνει τις τιμές σε ευρώ, πρέπει να κάνω όλο μετατροπές).
Έως τώρα ψώνιζα μόνο από το αμερικάνικο (βλέπω τα Bluray στον υπολογιστή με πρόγραμμα που τα κάνει ελεύθερα περιοχής) και σε μια βδομάδα με 10 μέρες είχαν έρθει.
Φαντάζομαι από το αγγλικό θα κάνουν πιο γρήγορα..
απο amazon.com 10 μερες??? :111: πληρωνεις τιποτα στο τελωνειο με παραγγελιες απο αμερικανικο αμαζον??
 

Μηνύματα
319
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

απο amazon.com 10 μερες??? :111: πληρωνεις τιποτα στο τελωνειο με παραγγελιες απο αμερικανικο αμαζον??
δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα.
έχω πάρει DVD, Bluray & βιβλία.
Επιλέγω αυτό που λέει expedited shipping.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.662
Reaction score
75.795
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα.
έχω πάρει DVD, Bluray & βιβλία.
Επιλέγω αυτό που λέει expedited shipping.

Ούτε εγώ έχω πληρώσει σε εκατοντάδες παραγγελίες από Αμερική και Καναδά, εκτός από τις 2-3 φορές που χρέωσαν 3 ευρώ στα ΕΛΤΑ.

Το expedited είναι λίγο πιό γρήγορο, και αρκετά πιό ακριβό.
 

Μηνύματα
5.397
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Πες μου κ ποτε θα συναντηθουμε! :116::138:

Ασε μας ρε φιλαράκι με τα τσίγκινά σου να πούμε :136::137: μη τα πάω στο μαστρο-Μήτσο εδώ από κάτω για φαναρτζοδουλειά :142:






Φάε κανα κοντοσούβλι να έρθεις στα ίσα σου μέχρι να στα φέρω :137::137:

 


Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.607
Μηνύματα
2.911.011
Members
38.075
Νεότερο μέλος
demetris.loucaides@euthor
Top