Ποδήλατο

Μηνύματα
543
Reaction score
379
Η σέλα φταίει. Μάθε τι νούμερο είναι αυτή που έχεις, μέτρα την απόσταση των ισχιακών σου με την μέθοδο του τσιγαρόχαρτου και βάλτου μια σωστή σέλα. Μην χάνεις χρόνο άσκοπα...
Στο μεταξύ το δικό μου το σημερινό:

View attachment 194345
Του τσιγαρόχαρτου;
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
5.262

Βάλε ένα χαρτόνι και από πάνω ένα αλουμινοχαρτο. Ακούμπησε τα σε μια σκληρή επιφάνεια με το αλλουμινοχαρτο από πάνω.
Ξεβρακωσου και κατσε. Θα βρεις δύο μικρά λακουβακια μετά πνω στο αλουμινοχαρτο.... Αυτά είναι τα κόκαλα του κωλου. Μέτρα κέντρο με κέντρο... Τελος
 


Μηνύματα
1.289
Reaction score
2.269

Βάλε ένα χαρτόνι και από πάνω ένα αλουμινοχαρτο. Ακούμπησε τα σε μια σκληρή επιφάνεια με το αλλουμινοχαρτο από πάνω.
Ξεβρακωσου και κατσε. Θα βρεις δύο μικρά λακουβακια μετά πνω στο αλουμινοχαρτο.... Αυτά είναι τα κόκαλα του κωλου. Μέτρα κέντρο με κέντρο... Τελος
Συμπληρωματικά: τα αποτυπώματα των 2 ισχιακών οστών σου ορίζουν το πλάτος της σέλας που πρέπει να έχει το ποδήλατο διότι πολύ απλά το σώμα κάθεται στα 2 οστά. Οπότε μετράς από κέντρο σε κέντρο των βαθουλωμάτων που θα πάρεις στο τσιγαρόχαρτο, αλουμινόχαρτο, whatever και επιλέγεις σέλα ανάλογα... εγώ πχ ταλαιπωρήθηκα με μια 134 που είχε μαμά το ποδήλατο μέχρι να πάρω την σωστή δλδ 143mm πλάτος...
Μετά μπαίνουν και άλλοι παράγοντες στην επιλογή της σέλας πχ οπότε... πήγαινε bikefit καλύτερα...
 

Μηνύματα
15.425
Reaction score
21.584
μεταξύ μας με αυτήν τη σέλα ήρθε το δικό μου και την έστειλα...
δεν ξέρω τι λέει ο χρήστος (δηλαδή ξέρω) αλλά είναι κομματάκι μλκ η συγκεκριμένη.

σήμερα με το ζόρι περπάτησα (όχι να ανέβω και στο ποδήλατο) αύριο πιστεύω θα είμαι ψυχολογική κατάσταση να σφυρίξω την έναρξη.
προς τα που δεν ξέρω και την ακριβή ώρα. παραλία θα ναι μάλλον για την πάνω την δίκη μας το κόβω. ψήνομαι και για φράγμα να πω την αμαρτία μου
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
5.262
Δεν γνωρίζω, καλύτερα όμως να πας στον καλύτερο ;)
Για το φίλο το είπα που είναι Κερατσίνι από ότι είδα και είναι κοντά...
Έτσι όπως πάει η δουλειά, σιγά σιγά θα βολευτώ μόνος μου πάνω στο ποδήλατο μέχρι να ανοίξει ο "καλυτερος"...
μεταξύ μας με αυτήν τη σέλα ήρθε το δικό μου και την έστειλα...
δεν ξέρω τι λέει ο χρήστος (δηλαδή ξέρω) αλλά είναι κομματάκι μλκ η συγκεκριμένη.

σήμερα με το ζόρι περπάτησα (όχι να ανέβω και στο ποδήλατο) αύριο πιστεύω θα είμαι ψυχολογική κατάσταση να σφυρίξω την έναρξη.
προς τα που δεν ξέρω και την ακριβή ώρα. παραλία θα ναι μάλλον για την πάνω την δίκη μας το κόβω. ψήνομαι και για φράγμα να πω την αμαρτία μου
Βγάλε πρόγραμμα και στείλε....πρωί όμως γιατί κατά τις 2 λέει βροχές παλι
 



Μηνύματα
15.425
Reaction score
21.584
Για το φίλο το είπα που είναι Κερατσίνι από ότι είδα και είναι κοντά...
Έτσι όπως πάει η δουλειά, σιγά σιγά θα βολευτώ μόνος μου πάνω στο ποδήλατο μέχρι να ανοίξει ο "καλυτερος"...

Βγάλε πρόγραμμα και στείλε....πρωί όμως γιατί κατά τις 2 λέει βροχές παλι
η μακριά

και η κοντή
αν μη τι άλλο από ανέβα κατέβα έχει να μοιράσουμε
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
5.262
Στο μυαλό μου είσαι. Βάλε αλλά 12 στη μακριά να πιάσουμε την κατοστάρα....
Bretsos ακολουθεί? Η ακόμα στεγνώνει?
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.255
Reaction score
44.591
Στο μυαλό μου είσαι. Βάλε αλλά 12 στη μακριά να πιάσουμε την κατοστάρα....
Bretsos ακολουθεί? Η ακόμα στεγνώνει?
Μπρέτσος δεν ξέρει ακόμα για αύριο Κυριακή...

Έκανα λάθος παραγγελία ο μπούφος ο πετρωτός!
Πήρα λάθος τακάκια, πως τη πάτσα έτσι εγώ... 🤣
Κάνουν για campagnolo παπουτσάκια από 2011 και μετά, όποιος τα θέλει με λέει.
IMG_20210102_223212.jpg
 


Μηνύματα
15.425
Reaction score
21.584
ρε σεις αύριο θα ναι σαν πριν 3 βδομάδες οι έλεγχοι ή να μας την φορέσουν λέτε;
 





Μηνύματα
15.425
Reaction score
21.584
μην προσέλθετε πιστοί ακόμα , λέω να περιμένω μέχρι τις 11 να βγει λίγο ήλιος μπας και στεγνώσει ο δρόμος
 



Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.090
Μηνύματα
2.888.022
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top