Ποδήλατο

Μηνύματα
5
Reaction score
12
Δεν ξέρω εάν γίνεται αυτό που προτείνεις. Εάν γίνεται, θα πρέπει με κάποιο τρόπο να "ξεκουμπωθεί" το σώμα,να βγει από μέσα του η πλακέτα και να μπει σε άλλο σώμα. Και να γίνεται, δεν μπορώ να το κάνω. Μπορεί να γίνεται εάν το στείλω στην αντιπροσωπεία - δεν θα ασχοληθώ τόσο, πήρα άλλο, ούτως ή άλλως.
Για αυτό ρώτησα πιο πολύ. Πιθανότατα γίνεται πάντως. Στο fenix μου άλλαξα την μπαταρία και σε ένα άλλο την πλακέτα. Ήταν λίγο μπελαλίδικα, αλλά μια χαρά δουλεύουν ακόμη τα ρολόγια.
Anyway, αφού έχεις άλλο, είσαι οκ.
 


Μηνύματα
20.858
Reaction score
14.841
Δεν ξέρω εάν γίνεται αυτό που προτείνεις. Εάν γίνεται, θα πρέπει με κάποιο τρόπο να "ξεκουμπωθεί" το σώμα,να βγει από μέσα του η πλακέτα και να μπει σε άλλο σώμα. Και να γίνεται, δεν μπορώ να το κάνω. Μπορεί να γίνεται εάν το στείλω στην αντιπροσωπεία - δεν θα ασχοληθώ τόσο, πήρα άλλο, ούτως ή άλλως.
Αυτό μπορεί να γίνει, να μπει σε άλλο σώμα, δεν είναι δύσκολο το άνοιγμα, απλά θέλει προσοχή. Εγώ απλά είχα κάνει πατέντες της πλάκας επειδή βιαζόμουν, είχα βάλει κόλλα στιγμής και δυο κουμπιά από άλλη συσκευή από μέσα, αντί των λαστιχένιων που είχε, δουλεψε για λίγο αλλά όταν ξεκόλλησαν τα κουμπιά έβαλα ξανά "λίιιιγο" παραπάνω κόλλα από ο,τι έπρεπε, κι έτσι κόλλησε όλο το μπουτονάκι, και δεν πατιόταν μετά! :gamer:
 


Μηνύματα
400
Reaction score
448
Δικό σου. Θα σου στείλω pm.
Γιώργο ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω να το σιάξω.
Αν δω ότι δεν το καταφέρνω, ευχαρίστως να δοκιμάσει όποιος άλλος το θέλει
και δεν πρόλαβε να εκδηλώσει επιθυμία.
 



Μηνύματα
15.622
Reaction score
21.837
αναμενόμενο, άλλωστε όταν το 22 τους παρακαλούσαν να φτιάξουν υλικά να παραδώσουν γνωρίζανε οτι αυτό θα ήταν προσωρινό και δεν επένδυσαν σε μεγαλύτερες υποδομές.
 




Μηνύματα
69
Reaction score
106
Καλά ρε παιδιά χωρίς ροπόκλειδο??? 😱 που πάτε θα σκοτωθείτε θα σκορπίσουν τα καψούλια απ τις ζάντες
Έβγαλε η miche δίσκους για τον 8100, μπόλικες επιλογές κλιμάκωσης και το πχιο σημαντικό για μένα, 6 pins για το ανέβασμα της αλυσίδας, στον 8000 είχα απόλυτο ανέβασμα αλυσίδας χωρίς αστοχίες λόγο αυτού, επίσης έχουν λίγο μεγαλύτερο προφίλ στα δόντια. Δεν θα αγιάσω ποτέ... View attachment 337835
Shimano Ultegra 8000 Round | Garbaruk Online Store
 

Attachments


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.539
Reaction score
45.264
Πασχάλη ο συγκεκριμένος δίσκος είναι για 1χ μπροστά.
Πέραν αυτού η garbaruk είναι μια εξαιρετική επιλογή, έχω στο mtb 36 μπροστά δίσκο και είναι ότι καλύτερο υπάρχει.
Τους miche δεν τους έβαλα τυχαία, τους δουλεύω για πολλές χιλιάδες χλμ στο deda. Έχουν σαφώς καλύτερες αλλαγές από μικρό σε μεγάλο δίσκο από τα φύλλα της shimano, είναι και νταμάρι στο πάτημα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.348
Μηνύματα
2.898.604
Members
38.031
Νεότερο μέλος
LeonV
Top