Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
Τη μέρα που το έβγαλα όξω για πρώτη φορά και έτριζε το παλουκόσελο είπα "πως κάνει έτσι η μπαχατέλα" :biggrin:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
Θα βολέψει άραγε?
Οι βάσεις στο top tube υπάρχουν ήδη ώστε να βιδωθεί σταθερά.
Ψήνομαι ώστε να αδειάσουν οι τσέπες του jersey από εργαλεία και κλειδιά σπιτιού, κινητό δεν νομίζω να χωράει
hqdefault.jpg
 

Μηνύματα
15.884
Reaction score
22.257
Γιατί να μην βολέψει; Κινητό άστο στην τσέπα
Αν και αυτό φτιάχτηκε για τροφοδοσία κυρίως , τζελακια μπάρες και τέτοια αλλά μια.χαρα χωράει όλα τα άλλα
Βέβαια όπως κάθε τσαντι ασχημαίνει το εργαλείο αλλά τι α καης
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
Έτσι λέω κι γω, βασικά υπάρχουν οι βάσεις γιαυτό με έβαλε στη πρίζα, αλλιώς άμα ήτανε για υλοποίηση με ιμάντες και τέτοια, ούτε που θα το κοίταγα
 

Μηνύματα
14.462
Reaction score
16.318
Έτσι λέω κι γω, βασικά υπάρχουν οι βάσεις γιαυτό με έβαλε στη πρίζα, αλλιώς άμα ήτανε για υλοποίηση με ιμάντες και τέτοια, ούτε που θα το κοίταγα
Να πάρουμς ένα μικρό τρέιλερ να βαζεις τα πράγματα και εμένα μαζί να κάθομαι και να χαζεύω την φύση ενω εσύ θα ποδηλατείς ; Είμαι 82 κιλά θα κάνεις μια άσκηση τέλεια. :D 😍
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.305
Reaction score
7.404
Όπως λέει και ο κροκ αυτό έχει νόημα για πράγματα που θες να βγάζεις on the go, όχι εργαλεία και κλειδιά.

Για τέτοια προσωπικά θα προτιμούσα κάτι διακριτικό κάτω από τη σέλα (όπως και έχω). Πολύ πιο ωραίο εμφανισιακά, δεν το προσέχεις καν.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
  • Dimensions in mm: length (bottom) 220, length (top) 190, height 60, width 50


Σε αυτό το μέγεθος χωράει όλα αυτά που θα χρειαστείς on the go και το σέτ επισκευής ελαστικών με ένα πολυεργαλείο πιστεύω
 

Μηνύματα
21.072
Reaction score
15.089
Στο ΜΤΒ έχω ένα τσαντάκι κάτω από τη σέλα, στο road ένα δοχείο στη μια θέση του παγουριού για νερό (στο οποίο έχω μέσα ακόμα και μια μίνι τρόμπα). Πάνω στον οριζόντιο έχω επίσης μια τσαντούλα, αλλά για πράγματα on the go, καθώς και ένα μικρό power bank.

Είχα πάρει ένα ωραίο τσαντάκι για οριζόντιο (αυτό που έχω είναι παλιό) για το road, αλλά μου βγήκε μεγάλο, και στο μήκος και στο πλάτος (ίσως θα έκανε στο τρέκινγκ, γιατί ούτε στο MTB κάνει).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
Δεν χρησιμοποιώ ποτέ τσαντάκια στο ποδήλατο Σώτο, στο mtb έχω τη μία παγουροθηκη ως tool box, έχω κει μέσα μια σαμπρέλα (tubeless είμαι) εξωλκέα, με έναν κάνω δλειά σε όλα τα ποδήλατα, έχω επίσης ένα πολυεργαλείο.
Στη κούρσα όλα αυτά + μια αμπούλα τα κουβαλάω όλα στις τσέπες του jersey μαζί με κλειδιά, λεφτά, κάρτες και άλλα τέτοια.
Τσαντάκι στη σέλα έχω πάψει να χρησιμοποιώ γιατί σε βροχή και λάσπες γίνεται σύσκατο και συνήθως βάζουν νερά.
 

Μηνύματα
21.072
Reaction score
15.089
Καλά, δεν σε ενοχλούν όλα αυτά στις τσέπες του τζέρσευ; Εγώ μόνο το τηλέφωνο βάζω στη μια, και μια μικρή θήκη/πορτοφολάκι στην άλλη, και πάλι με εκνευρίζουν κάποιες φορές που είναι γεμάτες. Να έβαζα και τα εργαλεία κι όλα αυτά, θα ένιωθα πάρα πολύ άβολα...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
Γιαυτό κατέληξα να κοιτάω το Τσαντάκι της bmc, βάζω τόσα πράμα στις τσέπες που αλλάζει φαντάς θέση το μπλουζάκι.

Το ενδιαφέρον εδώ είναι ότι λόγο θέσης το Τσαντάκι της bmc θα είναι πάντα καθαρό και στεγνό σε περίπτωση βροχής.
Διαβάζω όμως πολλά παράπονα με το φερμουάρ, χαλάει λέει εύκολα...
 


Μηνύματα
21.072
Reaction score
15.089
Σιγά την... πόλη! :geek:

Όταν βγαίνεις έξω για πολλά χιλιόμετρα, κι αρκετά από αυτά σε (σχετικές) ερημιές, δεν μπορείς να μην κρατάς τα απαραίτητα, εκτός αν θέλεις να κάνεις και πορεία με τα πόδια και να επιστρέψεις την... επόμενη! Ή να έχεις κάποιον να σε κουβαλήσει πίσω... :roflmao: :geek:
Γιαυτό κατέληξα να κοιτάω το Τσαντάκι της bmc, βάζω τόσα πράμα στις τσέπες που αλλάζει φαντάς θέση το μπλουζάκι.

Το ενδιαφέρον εδώ είναι ότι λόγο θέσης το Τσαντάκι της bmc θα είναι πάντα καθαρό και στεγνό σε περίπτωση βροχής.
Διαβάζω όμως πολλά παράπονα με το φερμουάρ, χαλάει λέει εύκολα...
Εγώ με τα φερμουάρ στα τσαντάκια αυτά δεν τα πήγαινα ποτέ καλά (μάλλον επειδή αυτά δεν είναι καλά! ). Αν βάλεις και ότι δένουν και με ιμάντες στον οριζόντιο (όταν δεν υπάρχει θέση με μπουλονάκια για μόνιμη εγκατάσταση, όπως τώρα στο δικό σου), δεν είναι κι ό,τι καλύτερο!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
Απ ότι κατάλαβα εδώ είναι μια άλλη περίπτωση, επειδή το φερμουάρ είναι από αυτά που έχουν ελαστική μεμβράνη ώστε να είναι στεγανά, ανοίγει και κλείνει δύσκολα, οπότε και χαλάει γρήγορα. Η φάση είναι πως δεν είναι φτηνό...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.846
Reaction score
46.057
Με Κούλη στο τιμόνι, όχι για πολύ ακόμα Μήτσου.
Γιατί εκτός από το hardware στο άθλημα χρειάζεσαι και τροφή, περισσότερα ακουμπάω στα s/m για τροφή παρά στα ποδηλατικά :biggrin:
 

Μηνύματα
21.072
Reaction score
15.089
Να τρως προβατίνες, που είναι φτηνές (ή τέλος πάντων, τις τρώει ο Μήτσιους, όλο και κάποιο κόμματάκι θα περισσέψει...) :geek: :roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.561
Μηνύματα
2.909.575
Members
38.063
Νεότερο μέλος
sekemefere
Top