Ποια μάρκα ελαστικών εμπιστεύεστε συνήθως;

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.710
Reaction score
75.962
Εγω τα εχω βαλει κιολας ;) , (σε A4 avant quattro) και μπορω να επιβεβαιωσω πολυ καλο φρεναρισμα και αυξημενη αισθηση σταθεροτητας σε στεγνο - βρεγμενο .
Θα ήθελα να τα βάλω στο δεύτερο σετ ζαντών του juJukeιού (215/55/17) για τους χειμώνες, αλλά κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό με την τιμή.
Είναι ακριβότερα απο τα πολύ φαρδύτερα Michelin Pilot Super Sport του άλλου αυτοκινήτου μου.
 

Μηνύματα
16.132
Reaction score
22.728
η dunlop εχει βγάλει εσχάτως εξαιρετικά λάστιχα επιδόσεων για διάφορες κατηγορίες.
έχω βάλει quattromaxx 255/50/19 στο cx7 και sportmaxx 205/45/16 στο φιεστακι και εχω μεινει εντυπωσιασμενος (απο scorpion verde και pzero nero που ειχα πριν αντιστοιχα)
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
13.205
Reaction score
32.919
Θα ήθελα να τα βάλω στο δεύτερο σετ ζαντών του juJukeιού (215/55/17) για τους χειμώνες, αλλά κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό με την τιμή.
Μα τι λες ?!!!! Στο audi 330 ευρω με ευθυγραμμιση !
 





Μηνύματα
2.719
Reaction score
1.454
Σε λίγο καιρό θα μετακομίσω μόνιμα στο εξωτερικό (Β. Ιταλία) σε μέρος με αρκετή βροχόπτωση. Θα ήθελα τη γνώμη σας για την επιλογή βροχο-λάστιχου για ένα Hyundai i20 crdi diesel. Νορμάλ οδήγηση κυρίως σε αστικό περιβάλλον και κοντινές εκδρομές θα είναι η βασική χρήση. Ο ιταλικός νόμος απαιτεί στο αμάξι και αλυσίδες/κάλτσες είτε χειμερινά ελαστικά όμως δε θα ήθελα να δεσμευτώ με καθαρά χειμερινό ελαστικό και προτιμό να έχω "κάλτσες" για το χιόνι στο πορτ-παγκάζ. Εχω διαβάσει καλά reviews για vredestein & yokohama ωστόσο θα ήθελα και τη δική σας άποψη.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.710
Reaction score
75.962
Σωστά σκέφτεσαι. Βάλε λάστιχα τεσσάρων εποχών και πάρε ένα σετ καλτσάκια.










Κι εγώ πήρα καλτσάκια αλλά δεν τα βάζω για να μη λερωθούν. :D
 



Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα σας
Michelin και πάλι Michelin
δεν έχω βάλει καλύτερο ελαστικό είτε στο αμάξι είτε στην μηχανή δεν τα αλλάζω με τίποτα.
Και ειδικά πλέον που βρίσκω και πάρα πολύ καλές τιμές. Βρήκα πρόσφατα ένα site .......
αν και δεν έχει πολλά, συνεννοήθηκα τηλεφωνικά όμως και μου έκανε πολύ καλή τιμή
 

Μηνύματα
30.473
Reaction score
24.901
ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΑΠ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ.....



UNIROYAL RAINSPORT 3
 

Μηνύματα
30.473
Reaction score
24.901
ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΠΙΡΕΛΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΥΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ.....




PIRELLI P ZERO ASIMMETRICO.....
 





Μηνύματα
738
Reaction score
295
Για μενα στα αυτοκινητα ειναι παντα τα Michelin! και στις μηχανες Metzeler;)
Επειδη στα ιδια είμαι κι εγώ τώρα , πες μου σε παρακαλώ , στη μηχανή (Honda Transalp 400) τα Metzeler κάθε πότε τα αλλάζουμε?
Τα εχω 2,5 χρόνια και 15000χλμ και σαν να άρχισαν να γλιστράνε (πιο πολύ στους σκονισμένους δρόμους) και εχω παρατηρήσει γύρω απο τα τακούνια σκασίματα ενω τα τακούνια είναι σαν καινούργια.
Ευχαριστώ
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.896
Μηνύματα
2.921.956
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top